728 x 90

اعتراف به ریزش و اضمحلال حوزه‌های جهل و جنایت، بدلیل تنفر و انزجار ملی

حوزه جهل و جنایت - آرشیو
حوزه جهل و جنایت - آرشیو

مخاطرات تازه برای حوزه‌های علمیه عنوان روزنامه همدلی است که با اعتراف به ساختار نظام مافیای آخوندی در غارت و چپاول، روند اضمحلال و ریزش در «طلبه‌های حوزه‌های علوم دینی» نسبت به چشم‌اندازها، در همین نظام هم رو به افزایش نهاده است.

همدلی نوشت:... به‌نظر می‌آید که تورم نگران‌کننده از یک‌سو و تحقق نیافتن انتظارات متعارف مردم و نارضایتی از نحوه اداره کشور، دسته‌هایی از طلبه‌های حوزه‌های علوم دینی را از ادامه تحصیل و ورود به سلک روحانیت بازداشته یا ایشان را نسبت به دغدغه‌های انقلابی و هواخواهی از گفتمان حاکم بر حکمرانی در کشور منصرف کرده است.
در روزهای اخیر، دو سه نفر از مدرسان و مدیران بلکه مراجع بزرگ حوزه علمیه قم، نسبت به کاهش تعداد ورودی به برخی مدارس علمیه یا بی‌تفاوتی طلاب در حمایت از گفتمان حاکم بر حکمرانی در کشور ابراز نگرانی کردند...
... قابل کتمان و پنهان‌سازی نیست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به‌رغم خدمات فراوان دانش‌آموختگان دانشگاهی به جامعه، اما به‌دلیل وجود ناهمخوانی‌هایی در انطباق گفتمان حاکم بر دانشگاهها و گفتمان حاکم بر امر حکمرانی در کشور، شاهد ابراز نگرانی و نارضایتی مقامات عالی نظام از دانشگاهها بوده و هستیم (روزنامه حکومتی همدلی ۲۵دی). 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6d01b103-b0b0-4f9e-92d4-4cdd116492de"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات