728 x 90

اعتراف برادر غلامرضا منصوری: برادرم در رومانی ترور شده است

انتقال جسد آخوند منصوری در هتلی در رومانی
انتقال جسد آخوند منصوری در هتلی در رومانی
  • سایت حکومتی همشهری -۱۵تیر۹۹: قتل، خودکشی و حالا ترور، سخنان تازه برادر قاضی منصوری پس از هفته‌ها سکوت»
  • برادر قاضی منصوری گفت: به‌نظر ما قاضی منصوری ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند.
  • او در تماس تلفنی با خانواده مداوم اعلام می‌کرد که امنیت جانی ندارد حتی او مراتب نگرانی از عدم امنیت جانی را از طریق اینجانب به دادگاه رسیدگی کننده پرونده منتقل کرد.

سایت حکومتی همشهری -۱۵تیر ۹۹- تحت عنوان «قتل، خودکشی و حالا ترور، سخنان تازه برادر قاضی منصوری پس از هفته‌ها سکوت» نوشت: «پیش از این در مورد کشته شدن قاضی منصوری از متهمان پرونده باند طبری، فقط موضوع قتل و خودکشی مطرح شده بود و حالا برادر او که تاکنون سخنی از وی رسانه‌یی نشده بود، موضوع ترور را مطرح کرده است».

به گزارش همشهری آنلاین به‌نقل از برنا، برادر قاضی منصوری گفت: «او در تماس تلفنی با خانواده مداوم اعلام می‌کرد که امنیت جانی ندارد، حتی او مراتب نگرانی از عدم امنیت جانی را از طریق اینجانب به دادگاه رسیدگی کننده پرونده منتقل کرد».

«امیرحسین نجف‌پورثانی»، روز گذشته در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه درباره پرونده قاضی منصوری گفته بود: «از همان لحظات اولیه که خبر خودکشی منتشر شد خیلی شفاف نظرم را بیان کردم و همه رسانه‌ها نوشتند. من اعتقاد دارم او کسی نبود که خودکشی کند. با شناختی که در مدت کم از قاضی منصوری داشتم و با توجه به اعتقاد راسخ او برای بازگشت به ایران فرضیه خودکشی از همان اول باطل بود. هنوز هم در خصوص خودکشی منصوری تردید وجود دارد».

نجف‌پور ثانی با اشاره به کوتاهی کشور رومانی گفت: «نمی‌دانم چرا رومانی این‌قدر موضوع را کش می‌دهد. وقتی حادثه‌یی که حداقل مشکوک به‌قتل یا خودکشی است و در یک مکان عمومی رخ می‌دهد پلیس آگاهی صحنه جرم را حفظ می‌کند. نوارهایی می‌کشند که کسی حق ورود به آن محدوده را ندارد چون ممکن است نیاز به نمونه‌برداری باشد. در چنین حادثه‌هایی انواع و اقسام عکس‌ها در زاویه‌های مختلف از جسد گرفته می‌شود اینها اگر وجود دارد، دولت رومانی باید ارائه کند».

اخوی قاضی منصوری، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا درباره مصاحبه امیرحسین نجف پور ثانی وکیل قاضی منصوری که ۱۳ تیرماه از خبرگزاری برنا پخش شد، اظهار کرد: اولاً این‌که این وکیل هیچ شناختی از قاضی منصوری نداشت و قرار بود با وکالت مع الواسطه وکالت پرونده را در دست بگیرند که موفق نشدند و وکالت نامه‌ایشان ثبت نشد به‌نظر می‌رسد اکثر مصاحبه‌های ایشان بدون اطلاع از اصل موضوع بوده و اظهارنظرها غیرکارشناسی و هدفمند و صرفاً تبلیغاتی است.

اخوی قاضی منصوری با اشاره به برگزاری دادگاه اخیر اکبر طبری بیان کرد: ایشان در تماس تلفنی با خانواده مداوم اعلام می‌کردند که امنیت جانی ندارند. طی تماس تلفنی با اینجانب اظهار داشتند به دادستان تهران و شعبه رسیدگی کننده به پرونده (شعبه ۵ کیفری یک تهران) مراتب عدم امنیت جانی مرا گزارش دهید که ملاقات دادستان ممکن نگردید لکن مراتب را به رئیس محترم شعبه۵ دادگاه اعلام نمودم. قاضی منصوری طبق تعهدی که کرده بودند ۲۱ خردادماه به سفارت رومانی مراجعه نموده درخواست برگشت به کشور نمودند و در حالی که دو روز منتظر هماهنگی جهت بازگشت بودند ۲۳خرداد ماه با ماشین سفارت و همراهی احدی از پرسنل برای کار درمانی خارج شدند که با کارشکنی و تصمیم ناعادلانه با این‌که در اختیار سفارت بودند تحویل پلیس رومانی گردیدند که در ابتدا بازداشت شده و سپس آزاد و تحت نظارت پلیس اینترپل رومانی به‌صورت موقت در هتلی اقامت داشتند.

او تأکید کرد: به‌نظر ما قاضی منصوری ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند به‌رغم پیگیری مجدانه اینجانب و مکاتبات مکرر با وزارت امور خارجه و مسئولان عالی قضایی نتیجه مؤثری در خصوص شفافیت موضوع و روشنگری زوایای حادثه حاصل نشده است.