728 x 90

اعترافهای ناگزیر حکومت آخوندی در سالگرد۱۶آذر، نفرت فزاینده از ارتجاع و استقبال از مجاهدین در دانشگاهها و روی آوردن خمینی به کودتای ضدفرهنگی

حمله به دانشگاهها به فرمان خمینی ملعون تحت عنوان انقلاب فرهنگی
حمله به دانشگاهها به فرمان خمینی ملعون تحت عنوان انقلاب فرهنگی

اعترافهای ناگزیر حکومت آخوندی در سالگرد۱۶آذر

نفرت فزاینده از ارتجاع و استقبال از مجاهدین در دانشگاهها

و روی آوردن خمینی به کودتای ضدفرهنگی و تعطیل دانشگاهها

تلویزیون حکومتی -۱۳آذر ۱۴۰۰

همین آقای رجوی در آمفی‌تئاتر دانشگاه صنعتی

مباحثی را مطرح کرد تحت عنوان تبیین جهان

طوری مطرح می‌کردند که گویا الآن بالای دنیا نشسته‌اند

در گوشه‌یی دیگر جمعی از دانشجویان طرفدار رجوی

دانشگاه را سنگربندی کرده و مشغول آموزش‌های نظامی به مردم هستند

تلویزیون رژیم- ۱۳ آذر۱۴۰۰:

مجتبی ثمره هاشمی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت در دهه۶۰: یک زمانی تعداد گروهها خیلی زیاد شد یادم هست یک بار یک بیانیه‌یی صادر کرده بودند فکر می‌کنم حدود ۳۰گروه زیر آن را امضا کرده بودند

در دانشگاه همه چیز دیده می‌شود به جز کلاس و درس.

یک دوره اتفاق افتاد در دانشگاه‌ها که شما وقتی وارد دانشگاه می شدید می دیدید گروهها دارند با هم بحث می‌کنند این گروه دارد با آن بحث می‌کند آن دارد با اون بحث می‌کند با آن بحث می‌کند و بعد هم کلاسها تعطیل هست کسی سر کلاس نمی‌آید اصلاً یکی دارد سخنرانی می‌کند یکی دارد فیلم تماشا می‌کند یکی دارد گفتگو می‌کند یکی دارد نمی‌دانم نشریه پخش می‌کند آن یکی دارد نشریه می‌چسباند هر کسی به یک کاری مشغول است درب دانشگاه هم باز از بیرون می آمدند و می‌رفتند یک در واقع محلی بود برای انواع و اقسام کارهای سیاسی و تبلیغاتی و اینها.

ادامه گزارش: در گوشه‌ای دیگر جمعی از دانشجویان طرفدار رجوی دانشگاه را سنگربندی کرده و مشغول آموزشهای نظامی به مردم هستند گروه‌های مسلحی که در دانشگاهها به‌طور جدی مشغول عضوگیری از بین دانشجویان هستند.

مجتبی ثمره هاشمی: یک چیزی پیدا می‌کردند می‌آمدند یک نمایشگاه می‌گذاشتند که در فلان جا حمله شده این اتفاقات افتاده با کار سیاسی و کار تبلیغاتی جذب نیرو می‌کردند همان اتفاقی که در گنبد افتاد بخش مهمی از بدنه فعال و رهبری آن دانشجویان بودند متأسفانه... .

سخنرانی برادر مسعود رجوی در دانشگاه تهران

کلاس‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود محوطه دانشگاه تبدیل شده است به محلی برای سخنرانی مجاهدین و تئوریسینهای مارکسیست..

همین آقای سرکرده سازمان منافقین خلق در همان آمفی‌تئاتر دانشگاه علم و صنعت مباحثی را مطرح کرد، تحت عنوان تبیین جهان. مثلاً شما یک جوری مطرح می‌کردند که الآن بالای دنیا نشسته‌اند می خواهند جهان را تبیین کنند. خوب عده‌یی از دانشجویان هم جذب شان می شدند، می‌رفتند پای سخنرانی می نشستند گوش می‌کردند.

مسعود رجوی: بله گفتم استدعا می‌کنم که اجازه بدهید در فضایی هر چه آرامتر بحث‌مان پیش برود متشکرم.

برادر مجاهد مسعود رجوی در کلاس تبیین جهان

ثمره هاشمی: مابه یک جایی رسیدیم که حتی شبها دانشجوها می‌خوابیدند در دانشگاه یعنی گروه‌های مختلفی بودند که گروه‌های مختلف که سازماندهی می‌کردند کار می‌کردند همان که توضیح آن را دادم اینها کاری به جایی رسید که در دانشگاه شب می‌خوابیدند.

ادامه گزارش: اما عجیب‌تر از آن نشریاتی هست که بین دانشجویان توزیع...

اما در این اوضاع یک نشریه فضای دانشگاهها را ملتهب‌تر می‌کند یک افشاگری از طرف نشریه مجاهد توطئه تصرف دانشگاه‌ها در این نشریه اعلام می‌شود که انجمن اسلامی دانشجویان مشغول برنامه‌ریزی برای تعطیلی دانشگاه‌ها هستند. دانشجویان طرفدار مجاهدین این خبر را در سراسر دانشگاههای کشور پخش می‌کنند، اما ماجرا چیست؟ چند ماه قبل مهر ماه ۱۳۵۸ بین دانشجویان دفتر تحکیم وحدت بحثها بالا گرفته است آنها در اولویت‌بندی مسائل انقلاب اختلاف‌نظر دارند.

ثمره‌هاشمی: ما استدلالهایمان این حرف‌هایمان این بود که بالاخره داره از دست می‌رود انقلاب در دانشگاهها یک فکری بکنید این‌طور که نمیشه ادامه پیدا بکند.

دانشجویان پیرو خط امام به سمت ساختمان مرکزی دانشگاه تبریز حرکت کرده و آنجا را به اشغال خود در می‌آورند.

کلاس‌های درس دانشگاه تبریز تعطیل می‌شود، چیزی نمی‌گذرد که موج تبریز به تهران می‌رسد. موجی که دانشگاههای تهران را یکی پس از دیگری در می‌نوردد.

حدود ۵۰۰نفر از دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت بسیج شده بودند، اینها از سر شب آمده بودند.

ادامه گزارش: علم و صنعت اولین دانشگاهی است که به تسخیر دانشجویان در می‌آید

در نهایت دانشگاه‌ها تا ۱۵خرداد به کار خود ادامه داد و بعد از آن به مدت ۳۰ماه تعطیل شد، (تلویزیون شبکه مستند (رژیم) ۱۳آذر۱۴۰۰)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات