728 x 90

اعترافهای رژیم درمانده خامنه‌ای پس از خیزش زاهدان و قیام هموطنان بلوچ

قیام سراسری ایران شهریور ۱۴۰۱
قیام سراسری ایران شهریور ۱۴۰۱

اعترافهای رژیم درمانده خامنه‌ای پس از خیزش زاهدان و قیام هموطنان بلوچ

 

تلویزیون رژیم ۸مهر ۱۴۰۱: ظهر امروز تعدادی افراد مسلح ناشناس اقدام به تیراندازی به کلانتری۱۶ زاهدان می‌کنند...

خبرنگار: این کلانتری تقریباً نزدیک به بلوار خرمشهر زاهدان هست و دانشکده دندانپزشکی زاهدان... تقریباً در غرب شهر زاهدان هست که این افراد مسلح ناشناس به‌صورت اتفاقی اقدام به تیراندازی می‌کنند ابتدا کوکتل مولوتوف میندازند به درب کلانتری که مأموران به موقع به جهت حفاظت از کلانتری اقدام به تیراندازی می‌کنند در حین تیراندازی تعدادی افراد عابر پیاده از آنجا عبور می‌کنند که متأسفانه مجروح می‌شوند تعدادی از مأموران کلانتری در اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس در این حادثه مجروح می‌شوند

 

تلویزیون رژیم ۸مهر ۱۴۰۱

گوینده: در حمله برخی افراد مسلح به چند کلانتری در زاهدان تاکنون ۱۹نفر کشته شده‌اند این حمله ظهر امروز و پس از نماز جمعه در زاهدان رخ داده است

خبرگزاری رسمی رژیم ۹مهر ۱۴۰۱: قرارگاه سپاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق آمار کشته نیروهای سپاه و بسیج در حادثه تروریستی روز گذشته را سه نفر اعلام کرد و گفت: در این حادثه پاسدار سرهنگ سید حمیدرضا هاشمی، محمد امین آذر شکر (نیروی خرید خدمت) و محمد امین عارفی کشته شدند.

شمار آمار مجروحان نیروهای سپاه و بسیج ۳۲نفر است.

استاندار سیستان و بلوچستان شب گذشته اعلام کرد: در حادثه روز جمعه در زاهدان ۱۹تن جان خود را از دست دادند و ۲۰تن نیز زخمی شدند که بخشی از نیروهای انتظامی نیز جز این افراد هستند.

نخعی فرماندار رژیم در زاهدان: مهاجمان ابتدا سنگ پراکنی کردند؛ سپس برخی از آنها به قصد تصرف کلانتری شروع به تیراندازی کردند. : با هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی نقشه‌های مهاجمان عملی نشد و شهر تحت کنترل انتظامی قرار گرفته است. (خبرگزاری حکومتی انتخاب ۹مهر)

خبرگزاری رسمی رژیم ۸مهر ۱۴۰۱: در پی حمله به کلانتری ۱۶ زاهدان، شماری از عناصر دخیل در حادثه‌ٔ امروز دستگیر شده و تحقیقات از آنها ادامه دارد. به‌گفته یکی از عوامل دستگیر شده، ظهر امروز مردم بعد از پایان نماز جمعه به سمت کلانتری ۱۶ حمله و قصد تخریب و ناامن کردن شهر را داشتند و هم‌چنین یک خودروی پژو ۴۰۵ حامل سلاح با هدف مسلح شدن افراد شرور به محل وارد شده بود. (خبرگزاری ایرنا ۸مهرماه)

در حالی که خبرهای منتشر شده حاکی از ادامه اعتراضات در زاهدان است، حکومت آخوندی در هراس از اوج‌گرفتن اعتراضات کلاسهای درس دانشگاه زاهدان تا پانزدهم مهر غیرحضور اعلام کرد. (خبرگزاری حکومتی انتخاب ۹مهر)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4668e7db-21fb-4fac-8f79-c36aae3c8ada"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات