728 x 90

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید در ۲۷شهر (۲۰ استان) ایران

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید در ۲۷شهر (۲۰ استان) ایران

تحصن بازنشستگان در اداره تأمین اجتماعی تبریز

”ما دیگه رأی نمیدیم از بس دروغ شنیدیم”، ”فقط کف خیابون به‌دست میاد حقمون”

روز یکشنبه ۲۲فروردین ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری‌بگیران به‌جان آمده در سومین تجمع اعتراضی سراسری در سال جدید علیه ظلم و ستم رژیم آخوندی و علیه وضعیت وخیم معیشتی، حقوقهای پایین و گرانی کمرشکن که ادامه زندگی را برای آنان و خانواده‌هایشان غیرممکن کرده است در تهران و ۲۶شهر دیگر دست به اعتراض و خیزش زدند.

در تهران تجمع و راهپیمایی به‌رغم حضور سنگین نیروهای سرکوبگر انتظامی در مقابل مجلس ارتجاع و در شهرستانها در مقابل شعب اداره تأمین اجتماعی رژیم برگزار گردید. نیروهای انتظامی با صف بستن مقابل بازنشستگان و حمله و هجوم به نفراتی که مشغول فیلمبرداری بودند، تلاش می‌کردند مانع پیوستن مردم و انتشار اخبار مربوط به این تجمع اعتراضی شوند. در تهران نیروهای سرکوبگر خانمی را که مشغول فیلمبرداری بود دستگیر کردند، اما در پی اعتراض گسترده مردم ناچار به آزاد کردن او شدند. مردم شعار می‌دادند «بی شرف بی‌شرف ولش کن». بازنشستگان تهرانی پس از تجمع در مقابل مجلس اقدام به راهپیمایی به سمت سازمان برنامه و بودجه نموده و شعار می‌دادند: «تا حق خود نگیریم یکشنبه‌ها همینیم».

در تبریز، بازنشستگان با پهن کردن سفره خالی نسبت به وضعیت وخامت‌بار اقتصادی بازنشستگان اعتراض کرده، و در حالیکه شعار می‌دادند وارد ساختمان تأمین اجتماعی شده و در آنجا تحصن کردند. نیروهای سرکوبگر انتظامی با استفاده از باتون تلاش می‌کنند مردم را از ساختمان خارج کنند، اما بازنشستگان مقاومت می‌کنند.

در اصفهان، بازنشستگان به‌مدت دو ساعت خیابان عباس آباد را بسته و در مقابل تلاش نیروی انتظامی برای باز کردن مسیر مقاومت کردند. در رشت نیز بازنشستگان به رویارویی با نیروهای انتظامی که تعدادی از معترضان را بازداشت کرده بود پرداختند.

بازنشستگان در عمده شهرها، با شعار «ما دیگه رأی نمیدیم، از بس دروغ شنیدیم» بر تحریم نمایش انتخابات رژیم آخوندی تأکید کردند. آنها هم‌چنین شعار‌ می‌دادند، «فقط کف خیابون به‌دست میاد حقمون»، «سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه»، «می‌میریم می‌میریم حقمونو می‌گیریم»، «وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»، «روحانی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو»، «دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست» و «ما دیگه رأی نمیدیم عدالتی ندیدیم».

علاوه بر تهران بازنشستگان در مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، کرج، تبریز، رشت، کرمانشاه، اراک، قزوین، زنجان، اردبیل، خرم‌آباد، کرمان، ایلام، بجنورد، سنندج، ارومیه، شاهرود، ساری، نیشابور، نوشهر، بهشهر، شوش، شوشتر و دزفول در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران اعتراضها و قیام بازنشستگان شریف در سراسر ایران را فریاد اعتراض عموم مردم ایران برای احقاق حقوق به یغما رفته‌شان توسط رژیم غاصب و فاسد رژیم آخوندها دانست. رژیمی که ثروت ملی و ثمره رنج و کار زحمتشکان را در چپاولهای حکومتی و در تنور جنگ‌افروزی و برنامه‌های اتمی و موشکی و تروریسم و سرکوب داخلی به هدر می‌دهد. خانم رجوی هم‌چنین عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به همبستگی و حمایت از خواستهای برحق باز نشستگان فراخواند و گفت تا دیکتاتوری آخوندی بر سر کار است، بیکاری و تورم و فساد و بی‌عدالتی و اختلاف طبقاتی بیشتر و بیشتر می‌شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲فروردین۱۴۰۰ (۱۱ آوریل ۲۰۲۱)

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید ۲۲فروردین۱۴۰۰ - 0

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید ۲۲فروردین۱۴۰۰ - 1

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید ۲۲فروردین۱۴۰۰ - 2

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید ۲۲فروردین۱۴۰۰ - 3

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید ۲۲فروردین۱۴۰۰ - 4

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9a9abdaf-2bbe-4036-b2e3-ecf3de584aa0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات