728 x 90

اعتراض مردم به ستوه آمده از تورم و گرانی علیه آخوند روحانی در یزد همراه با اوجگیری مخاصمات در رأس حاکمیت آخوندی

اطلاعیه دبیرخانه شورای  ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

حسن روحانی، در سفرش به استان یزد جا به جا، با خشم و انزجار مردم علیه دیکتاتوری آخوندی مواجه شد. سخنرانیش در یزد، مکررا با شعارهای مردم به ستوه آمده از گرانی و تورم قطع شد. آنها شعار می‌دادند «تورم، گرانی، جواب بده روحانی»، «دروغگو، درغگو» و «حاشیه‌ها رو ول کن، مشکل کار رو حل کن».

جمعیت حاضر هم‌چنین در اعتراض به سیاست‌های ضدکارگری رژیم آخوندی بنرهایی را که روی آن نوشته بود «معیشت کارگران، مسکن کارگران» به روی دست بلند کرده بود.

سفر روحانی به یزد در عین‌حال بیانگر شدت گرفتن مخاصمات درونی رژیم است. به‌خصوص که کلان ضربه‌های قیام در عراق و لبنان و شکست برجام و ضرب‌الاجل اف.ای.تی.اف بحران درونی نظام را هر چه عمیق‌تر کرده است. روحانی گفت: «اختلاف و فاصله خواست آمریکاست. نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌یی معدود بلند شود. گرچه اون عده بسیار کم و معدود در کشور هستند... همه ما امروز در یک شرایط تاریخی بسیار مهمی قرار داریم».

از سوی دیگر عوامل باند خامنه‌ای با در دست داشتن تراکتهایی، روحانی را به مرگ تهدید می‌کردند و او را به‌خاطر شکست برجام زیر ضرب گرفتند.

روحانی هم‌چنین با ابراز خشم از زندانی شدن برادرش حسین فریدون به جرم اختلاس و رشوه خواری، باند مقابل را به فساد کلان متهم کرد و گفت: «فساد دانه درشت ها کجاست؟ چرا به این پول‌ها رسیدگی نمی‌کنید؟ این‌که چند نفر را به دادگاه بردند و تبلیغ کردند، سر مردم کلاه نمی‌رود، چرا به دانه درشتها رسیدگی نمی‌کنند».

وی با اعتراف به عمق فساد حکومتی گفت: «من از قوه قضاییه می‌خواهم حالا که با فسادهای میلیونی و میلیارد تومانی برخورد می‌کند مبارزه با فساد میلیارد دلاری را هم برای مردم توضیح بدهد... این پولهایی که من امروز اعلام کردم، باید [قوه قضاییه] برای مردم توضیح بدهند، والا مورد به مورد من این رقمها را اعلام می‌کنم. روشن نیست آقایی که دو میلیارد و ۷۰۰میلیون [دلار] پول این مردم را خورد و او را دستگیر کردند و الآن در زندان است، این پول کجا رفت؟... ما می‌خواهیم پرونده دو میلیاردی روشن شود.... من از مسئولان می‌خواهم پرونده ۹۴۷میلیون دلاری که توسط یک نهاد گرفته شده و پس داده نشده است را توضیح بدهند. از دستگاهها می‌خواهم درباره آن نهادهایی که بیش از ۷۰۰میلیون دلار بدهکار هستند.... توضیح بدهند.».

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰آبان ۱۳۹۸ (۱۱نوامبر ۲۰۱۹)