728 x 90

اعتراضات و خیزشهای اقشار مختلف مردم علیه سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعتراضات و خیزشهای اقشار مختلف مردم علیه سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی

  • تجمع بیش از ۳۰۰۰ کشاورز اصفهانی برای گرفتن حق‌آبه و ممانعت از تغییر مسیر زاینده‌رود
  • تجمع غارت‌شدگان شرکت آذویکو در تهران و درگیری بانیروی سرکوبگر انتظامی
  • تجمع اعتراضی غارت‌شدگان بورس در تهران، مشهد، کرمانشاه و زنجان با شعار: «روحانی حیا کن این ملتو رها کن»، «مادیگه رأی نمیدیم ازبس دروغ شنیدیم»

 

صبح امروز شنبه ۴ اردیبهشت۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰۰تن از کشاورزان اصفهانی همراه با ۷۰۰ خودرو برای گرفتن حق آبه خود و برگرداندن آب زاینده رود، در اصفهان دست به تجمع زدند.

این تجمع در حالی شکل گرفت که بنا به رسانه‌های حکومتی پیشاپیش دادستان عمومی و ضد انقلاب اصفهان از ممنوع بودن «هر گونه تجمع تحت عنوان مطالبات حوزه کشاورزی و زاینده رود بدون مجوز شورای تأمین استان» خبر داده و تأکید کرده بود «خواسته‌ها و مطالبات این قشر موضوع سوءاستفاده جریانهای معاند قرار گرفته و عوامل نفوذی مترصد جهت‌دهی اعتراضات در راستای نیل به اهداف سیاسی و خرابکارانه خویش برآمده‌اند».

 

پیش از این احمد راستینه نماینده شهرکرد در مجلس ارتجاع در مورد مشکلات آب در استانهای چهار محال بختیاری و اصفهان گفت: «برخی سعی دارند حسن همجواری بین ۲استان را تحت‌الشعاع قرار داده و پخش برخی از اعتراضات در شبکه‌های ضد انقلاب نشان می‌دهد که سازمان منافقین برنامه‌ریزی کرده است تا برادری و حسن همجواری ۲استان را بهم بزند» (خبرگزاری فارس سپاه پاسداران ۳۰فروردین).

 

در همین حال غارت‌شدگان بورس از صبح امروز در تهران، مشهد، کرمانشاه و زنجان بار دیگر در اعتراض به غارت اموال و سرمایه‌هایشان، به تجمع اعتراضی در مقابل اداره بورس مبادرت کردند. تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: «روحانی حیا کن این ملتو رها کن»، «مادیگه رأی نمیدیم ازبس دروغ شنیدیم» و «بورس ما بورس ما کوره پول سوزما».

 

از سوی دیگر صدها تن از غارت‌شدگان شرکت آذویکو امروز برای چندمین بار طی هفته‌های اخیر در مقابل وزارت صنعت رژیم تجمع نموده و اقدام به بستن خیابان نمودند. تجمع‌کنندگان شعار می‌دادند «تا حقمو نگیرم هر روز همین بساطه»، «وزیر شرف داشته باش بیا جواب داشته باش» و «ما دیگه رأی نمیدیم، بس که دروغ شنیدیم». آذیکو سرمایه‌های قربانیان را از چند سال پیش به بهانه فروش خودرو به آنها چپاول کرده است. معترضان با نیروی سرکوبگر انتظامی که با حمله به تجمع‌کنندگان و پاره کردن پلاکاردها می‌خواست تجمع را بهم بزند، درگیر شدند و با سردادن شعار بی‌شرف بی‌شرف مانع از دستگیری معترضان توسط نیروی انتظامی شدند.

 

 

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به کشاورزان شجاع اصفهان، غارت‌شدگان آذیکو و بورس در تهران، مشهد و زنجان و کرمانشاه که به‌رغم شرایط کرونایی و تدابیر سرکوبگرانه بار دیگر برای گرفتن حقوق به یغما رفته خود، دست به اعتراض و اعتصاب و راهپیمایی زدند گفت: خیزشها و اعتراضات اقشار مختلف مردم در هفته‌ها و ماه‌های اخیر، با شعارهایی هم‌چون دولت خیانت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند، این‌همه دروغ شنیدیم ما دیگه رأی نمیدیم، تا حق خود نگیریم از پا نمینشنیم، نشان از عزم جزم مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار آزادی، دمکراسی و عدالت دارد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۲۴ آوریل ۲۰۲۱)

 

اصفهان - تجمع کشاورزان اصفهانی برای گرفتن حق‌ابه‌شان از زاینده رود- ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

اصفهان - تجمع کشاورزان اصفهانی برای گرفتن حق‌آبه‌شان از زاینده رود- ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/55b8eaab-1e70-4563-ace5-2bf605cc7c00"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات