728 x 90

اعتراضات و تظاهرات در شهرهای تهران و رشت و سربندر و میناب+فیلم و عکس

اعتراضات و تظاهرات در شهرهای تهران و رشت و سربندر و میناب
اعتراضات و تظاهرات در شهرهای تهران و رشت و سربندر و میناب

غارت‌شدگان (مالباختگان) مؤسسه کاسپین امروز سه‌شنبه ۱۲تیر ۹۷ در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آنها شعار می‌دادند:

پول‌های ما امانته کار شما خیانته

هیهات مناالذله

 

اعتراض مالباختگان رشت

در رشت نیز غارت‌شدگان(مالباختگان) مؤسسه کاسپین در اعتراض به غارت اموالشان دست به تجمع زدند. آنها شعار می‌دادند:

سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن

‌تجمع اعتراضی داوطلبان آزمون دستیاری در تهران

جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری در اعتراض به رتبه‌های اعلام شده و اعمال سهمیه‌های جدید که در کل حدود ۶۵% از قبولیها را به خود اختصاص داده است در مقابل وزارت بهداشت رژیم تجمع کردند.

 

تهران. تجمع اعتراضی دواطلبان آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت رژیم

تهران. تجمع اعتراضی دواطلبان آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت رژیم

تجمع اعتراضی پزشکان متخصص زنان در تهران

جمعی از پزشکان متخصص زنان در تهران در اعتراض به دستورالعمل غیرکارشناسی مقابل ساختمان نظام پزشکی رژیم در خیابان کارگر شمالی دست به تجمع زدند.

روی یکی از بنرهایی که در دست پزشکان متخصص بود نوشته شده بود: «بر سر سلامت مادران معامله نمی‌کنیم».

 

تهران.تجمع اعتراضی پزشکان متخصص زنان۱۲تیر ۹۷

تهران.تجمع اعتراضی پزشکان متخصص زنان۱۲تیر ۹۷

سربندر: درگیری مردم با مأموران سرکوبگر

مردم سربندر واقع در استان خوزستان بامداد امروز سه‌شنبه۱۲تیر ۹۷ با مأموران سرکوبگر در بازار موسوم به صدوقی درگیر شدند.

جوانان قیام آفرین با سنگ به مأموران جنایتکار تهاجم کردند و آنها را وادار به عقب‌نشینی و فرار از منطقه کردند.

دوشنبه شب نیز مردم سربندر در حمایت از قیام مردم خرمشهر تظاهرات کردند و شعار می‌دادند: « روح و جانم فدای تو ای خرمشهر».

 

میناب:‌ درگیری مردم با مأموران انتظامی

مردم روستای زهوکی از توابع شهرستان میناب در استان هرمزگان به کمک یک هموطن که مأموران به بهانه داشتن دو بشکه گازوییل به خانه‌اش یورش برده بودند، شتافتند و با آنها درگیر شدند. به‌دنبال مقاومت مردم، مأموران جنایت‌پیشه به سوی آنها شلیک کردند و شش تن را مجروح کردند. مردم با سنگ به مأموران حمله کردند و آنها را فراری دادند و جاده ورودی شهر میناب را بستند.

 

تظاهرات شهرهای مختلف استان خوزستان، در حمایت از قیام خرمشهر

روز یکشنبه ۱۰تیر (اول ژوییه) خانواده‌های بازداشتشدگان در مقابل نیروی انتظامی این شهر تجمع کردند و خواستار آزادی فرزندان و بستگان خود شدند.

به هنگام شب مردم و جوانان اهواز، آبادان، ماهشهر، کارون و خورموسی در حمایت از قیام خرمشهر، دست به تظاهرات زدند. جوانان اهواز تظاهرات خود را با شعار مرگ بر دیکتاتور؛ جانم فدای کارون؛ مردم خرمشهر تشنه هستند؛ آری آری به انقلاب؛ در خیابان نادری این شهر آغاز کردند.

در خورموسی مردم با وجود حضور فشرده عوامل نیروی انتظامی با شعار جانم فدای خرمشهر؛ دست به تظاهرات زدند.

 

تظاهرات مردم آبادان

در آبادان تظاهرات مردم در منطقه سلیچ به درگیری کشیده شد. نیروی سرکوبگر انتظامی این منطقه از آبادان را محاصره کرده است. عوامل گارد ضدشورش به‌طور فشرده روی پل ورودی شهر مستقر شده و راهها را بسته‌اند و اجازه رفت و آمد به مردم نمی‌دهند.

 

درگیری در خرمشهر

تجمع جوانان دلیر خرمشهر در شنبه‌شب مورد حمله سپاه پاسداران و گارد ضدشورش قرار گرفت. جوانان دلیر به‌رغم حضور فشرده انواع نیروهای سرکوبگر با سردادن شعارهای مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر «جمهوری اسلامی»؛ مرگ بر روحانی؛ توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه؛ نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛ هیهات مناالذله؛ آب لجن؛ آب شور مسئولان بی‌شعور؛ به مقابله با آنها برخاستند حمله مزدوران به جوانان خشمگین به درگیری و نبردهای خیابانی و بزن و در‌ رو کشیده شد که بر اثر شلیک مستقیم و پرتاب گاز اشک‌آور تعدادی مصدوم و شمار دیگری زخمی شدند. معترضان با دست خالی به مقابله پرداختند و به‌منظور سد کردن راه مزدوران لاستیک و سطل‌های زباله را به آتش کشیدند و گاز اشک‌آورهای پرتاب شده توسط مزدوران را به سوی آنها باز گرداندند. ساعتهای متمادی صدای رگبار گلوله فضای شهر را پوشانده بود. عوامل نیروهای سرکوبگر پل جدید خرمشهر را ویران کردند و برای زمینه‌سازی سرکوبهای بعدی مغازه‌ها و وسایل مردم را تخریب کردند. یک خودروی یگان ویژه ضدشورش مزدوران توسط جوانان خشمگین به آتش کشیده شد.

عوامل اطلاعاتی و آدمکشان لباس‌شخصی رژیم شنبه‌شب و یکشنبه صبح در حمله به خانه‌های مردم در محله‌های مختلف شهر دهها تن را به‌طور خودسرانه باز داشت کردند.

 

درود خانم رجوی به مردم خرمشهر

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به مردم و جوانان به‌پاخاسته خرمشهر و دیگر شهرهای استان خوزستان، تیراندازی به سوی مردم بی‌دفاع خرمشهر و به خاک و خون کشیدن تظاهرات حق‌طلبانه آنها را مصداق جنایت علیه بشریت توصیف کرد و خواستار اقدام فوری شورای امنیت ملل‌متحد شد. وی عموم مردم ایران به‌ویژه جوانان دلیر استان خوزستان را به حمایت از قیام خرمشهر فراخواند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f208be52-ab3b-490c-9190-6d6dfeea23d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات