728 x 90

اظهارات وزارت‌خارجه آمریکا درباره حمله خونین به اشرف۳

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران - حمله به اشرف ۳
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران - حمله به اشرف ۳

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اظهارات وزارت‌خارجه آمریکا درباره حمله خونین به اشرف۳

بعدازظهر روز ۳۰خرداد یک ایمیل از سوی وزارت‌خارجه آمریکا به برخی از خبرنگاران داده شده که در آن آمده است: «پلیس آلبانی به ما اطمینان داده است که همه اقداماتش (در اشرف) طبق قوانین ذیربط از جمله در رابطه با حفاظت از حقوق و آزادیهای همه افراد در آلبانی بوده است. ما از حق دولت آلبانی برای تحقیق در مورد هر فعالیت غیرقانونی محتمل در قلمرو خودش حمایت می‌کنیم».

در این ایمیل با کپی چسبان جملات اطلاعیه‌های تکراری پیشین، از جمله در۱۴ نوامبر ۲۰۲۲ می‌گوید: «آمریکا مجاهدین را یک جنبش اپوزیسیون معتبر که مردم ایران را نمایندگی کند نمی‌داند» و به آن «حمایت و آموزش» و «کمک مالی» نمی‌دهد.

این البته از افتخارات مجاهدین و مقاومت ایران است که برخلاف دعاوی ۴۴ سالهٔ فاشیسم دینی حاکم بر ایران و عوامل آن، هرگز خواستار حمایت و کمک مالی آمریکا و هیچ قدرت دیگری نبوده‌اند و تنها اتکای آنها به مردم ایران بوده و هست.

اما اظهارنظر شرم‌آور در بارهٴ نمایندگی و معتبر بودن جنبش مقاومت و مجاهدین خلق ایران، این اظهارات آن هم چند ساعت بعد از حمله خونین به اشرف تفسیری ندارد جز دست تکان دادن برای رژیم آخوندها و همسویی با مهاجمانی که ارزش‌های جهانشمول آزادی بیان و اجتماعات و حق پناهندگی و معاهدات بین‌المللی مانند کنوانسیون حقوق پناهندگان، اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر را لگدمال کرده و باعث قتل یکی از مجاهدین و مصدوم شدن بیش از ۱۰۰تن دیگر شدند.

نویسنده این قبیل مطالب باید از سرنگونی شاه درس می‌گرفت که صلاحیت ندارد مشخص کند چه کسی مردم ایران را نمایندگی می‌کند. این برعهده مردم ایران در یک انتخابات آزاد در جمهوری دموکراتیک پس از سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران است که استمالت از آن مشی شناخته شدهٔ دولتهای آمریکا برای سالیان بوده است.

در این زمینه بهتر است به قطعنامه ۱۰۰ در کنگره آمریکا که توسط اکثریت مجلس نمایندگان (۲۳۹ نماینده) امضاء شده و بیانیه هزاران قانونگذار از کشورهای مختلف شامل اکثریت نمایندگان ۳۰ مجلس قانونگذاری از جمله مجلس ملی فرانسه، مجلسین انگلستان، مجلسین ایتالیا، پارلمان نروژ، سنای هلند و سنای ایرلند مراجعه شود که از قیام مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت حمایت کرده‌اند.

در این بیانیه‌ها تأکید می‌شود: «ما در اینجا اهمیت حق تعیین سرنوشت مردم را یادآوری می‌کنیم. بر مردم ایران است که آینده خود را انتخاب کنند. ما در ارزش‌های جمهوری مانند انتخابات آزاد، آزادی اجتماعات و بیان، لغو مجازات اعدام، برابری جنسیتی، جدایی دین و دولت، حق خودمختاری برای اقلیتهای قومی ایرانی و ایران غیرهسته‌یی را، که در برنامه ۱۰ ماده‌یی که توسط مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران تدوین شده، با مردم ایران شریک هستیم».

نامگذاری تروریستی مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان «ژست حسن نیت» به آخوند خاتمی «رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب» رژیم ولایت فقیه را همه به یاد دارند. نامگذاری ظالمانه‌ای که بعد از ۱۵سال وزارت‌خارجه با دستور دادگاه آن را باطل شناخت. مماشات با دیکتاتورها در ایران از زمان مصدق و کودتای ۲۸مرداد حدود ۷۰سال سابقه دارد و نتایج آن هم بر کسی پوشیده نیست. اما بی‌تردید روز معذرت‌خواهی از مردم ایران به‌خاطر این سیاستها فرا خواهد رسید.

از سوی دیگر در حالی‌که موج محکومیت و انزجار بین‌المللی از حمله به اشرف۳ بالا می‌گیرد، وزیر کشور و رئیس پلیس این کشور به انکار اقدامات خشونت‌بار و ناموجه علیه ساکنان اشرف پرداخته و منکر حقایقی می‌شوند که عکس‌ها و ویدئوهای آن در رسانه‌های آلبانیایی و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های بین‌المللی به وفور موجود است.

وزیر کشور آلبانی می‌گوید: «حتی یک عضو آنها توسط پلیس لمس نشده است... آن بیانیه خشونت باید پس گرفته شود و آنها هم فیلم افراد خود را در داخل ببینند و اگر موردی بود که یک افسر به شخصی دست زد آن را خشونت بنامند، هر چند دست زدن به کسی خشونت نیست». هم‌چنین حیرت‌آور است که آنها می‌گویند پلیس تنها برای دفاع از خود در برابر تعرض ساکنان از گاز فلفل استفاده کرده است! اما صدها عکس و فیلم نشان می‌دهد که حقیقت کاملاً متفاوت است. تصویر نشان می‌دهد که پلیس در ابتدای ورود به اشرف ۲ تیربار روی یکی از ساختمانها کار گذاشته که داخل اشرف را نشانه‌گیری کرده‌اند.

تصویر نشان می‌دهد که پلیس در ابتدای ورود به اشرف ۲ تیربار روی یکی از ساختمانها کار گذاشته که داخل اشرف را نشانه‌گیری کرده‌اند

منظور مقامات رسمی از به کار بردن گاز فلفل برای دفاع از خود در برابر تهاجم مجاهدین را هم می‌توان به‌خوبی دید:

منظور مقامات رسمی از به کار بردن گاز فلفل برای دفاع از خود در برابر تهاجم مجاهدین را هم می‌توان به‌خوبی دید

مسئولیت کشته شدن مجاهد خلق علی مستشاری آیا جز بر عهدهٔ آمران و عاملان حمله است؟

مسئولیت کشته شدن مجاهد خلق علی مستشاری آیا جز بر عهدهٔ آمران و عاملان حمله است؟ مسئولیت کشته شدن مجاهد خلق علی مستشاری آیا جز بر عهدهٔ آمران و عاملان حمله است؟

چنین است که به‌اصطلاح «خبرنگاران محلی» مجهول‌الهویه برای سرپوش گذاشتن بر حقایق به دروغ دیگری توسل جسته‌اند. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش خود در ۲۰ژوئن نوشته است: «اعضای مجاهدین خلق در آلبانی با افتخار به خبرنگاران محلی گفته‌اند که چگونه سیستم‌های ارتباطی دولت تهران و نهادهای ایرانی را هک کرده یا به آنها نفوذ کرده‌اند». این کذب محض است، این موضوع هیچ ربطی به مجاهدین در آلبانی ندارد و مجاهدین و ساکنان اشرف هرگز و در هیچ کجا و در هیچ زمانی به هیچ خبرنگاری چنین چیزی نگفته‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱ خرداد ۱۴۰۲ (۲۱ ژوئن ۲۰۲۳)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d773bd25-f56a-4727-80e9-a081602262d6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات