728 x 90

اظهارات ضد و نقیض اعضای مجلس ارتجاع درباره مرگ مشکوک کاووس سیدامامی

کاووس سیدامامی
کاووس سیدامامی

 روز دوشنبه 23بهمن  تعدادی از اعضای مجلس ارتجاع و مأموران   جنایتکار سازمان اطلاعات سپاه پاسداران درباره مرگ مشکوک کاووس سید امامی استاد دانشگاه در زندان اوین تشکیل جلسه دادند به گزارش رسانه‌های حکومتی، فیلمی از سلول او پخش شده که به ادعای اعضای مجلس ارتجاع او را در حال آماده شدن برای خودکشی  را نشان می‌دهد.

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع مدعی شد در ویدئوی ارائه شده توسط اطلاعات سپاه، کاووس سیدامامی، پیراهن خود را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. این در حالی است که علی مطهری  نایب رئیس مجلس ارتجاع گفته است: « لحظه خودکشی مشهود نیست. کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده است. وی افزود:  توضیحاتی هم درباره فوت سید امامی ارائه شد که به نظر م کافی نیست و نیاز است توضیحات بیشتری ارائه شود تا جوانب مختلف قضیه روشن شود.

نایب‌رئیس مجلس ارتجاع با تأکید بر این‌که تمام کسانی که از نزدیک سیدامامی را می‌شناختند نظر مثبتی درباره شخصیت وی داشتند، گفت مجلس منتظر تکمیل اطلاعات خود در این زمینه و ارائه توضیحات کافی درباره فوت سید امامی در زندان است.

محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس ارتجاع، درباره بازداشت فعالان محیط‌زیست و درگذشت این استاد دانشگاه در زندان اوین گفت: «در نظر داریم ظرف روزهای آینده جلسه‌یی نیز با مسئولان قضایی، سازمان‎زندان‎ها، سپاه، وزارت اطلاعات و سازمان محیط‌زیست داشته باشیم.

  وی  ضمن تأکید بر این‌که اتهامات افراد بازداشت‌شده باید در محاکم قضایی اثبات شود افزود: « درباره نحوه مرگ دکتر سیدامامی نیز ابهاماتی مطرح است که باید مرتفع شود.» 

روز شنبه عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان  رژیم در تهران از بازداشت چند تن از فعالان محیط‌زیست به‌دلیل «جمع‌آوری اطلاعات  و ارائه آنها به  بیگانگان  خبر داده بود.»

روز دوشنبه پسر سیدامامی از تشکیل پرونده قانونی برای پدرش خبر داده و گفته است که روز سه‌شنبه ۲۴بهمن جسد پدرش را برای انجام مراسم خاکسپاری تحویل می‌گیرند.

مقاومت ایران روز دوشنبه 23بهمن طی اطلاعیه‌یی قتل دکتر کاووس سید امامی در زیر شکنجه توسط دژخیمان رژیم آخوندی را قویاً محکوم و به یک اقدام فوری بین‌المللی برای متوقف کردن رفتار سبعانه رژیم آخوندی با زندانیان و قتل آنان زیر شکنجه فرا‌ خواند. مقاومت ایران   اعلام کرد روابط با این رژیم قرون‌وسطایی باید به توقف شکنجه و اعدام مشروط گردد و یک هیأت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت وخامت‌بار زندانها و زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تشکیل شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات