728 x 90

اظهارات سخیف و ابلهانهٔ آخوند روحانی برای فرستادن مردم به‌قتلگاه کرونا

آخوند روحانی
آخوند روحانی
  • تأکید دوباره آخوندی روحانی بر سیاست مجرمانه خودداری از قرنطینه و باز کردن مراکز اقتصادی و ادارات:

ما می‌توانیم کار تولید را به‌خوبی انجام بدهیم اما در عین‌حال مبتلا هم نشویم.

  • تهدید روحانی به قطع حقوقها در صورت تعطیلی ادارات:

اگر کسی پیشنهاد را بدهد سه هفته تعطیل آن سه هفته حقوق هم تعطیل ببینیم چه کسی آن‌موقع موافق هست.

  • تهدید های سرکوبگرانه روحانی برای تحمیل بازگشایی کارها:

ما برای نظارت بر اصناف و کسب و کارها قاعدتاً نیاز داریم به کمک بسیج که بنا شد وزارت بهداشت و درمان از نیروی بسیج استفاده کنند نیروهای مسلح هم در این مورد همکاری می‌کنند.

 

آخوند روحانی روز چهارشنبه ۲۰فروردین در جلسه هیات دولتش با اظهارات سخیف و ابلهانه برای فرستادن مردم به‌قتلگاه کرونا گفت: «ما مرگ از کرونا را قبول نداریم، مرگ با گرسنگی را هم قبول نداریم! این‌که کسی بگوید کسی از کرونا بمیرد اشکال ندارد، اما از گرسنگی بمیرد اشکال دارد، ما قبول نداریم».

رئیس‌جمهور ارتجاع با اعتراف آشکار به‌ انتخاب چپاول به‌قیمت جان مردم گفت: «راحت‌ترین راه مقابله با کرونا این است که به‌ مردم بگوییم از خانه خارج نشوند. اما عملی نیست و باید نفرات برای تولید از خانه خارج شوند. خیلی‌ها می‌گویند کارها تعطیل باشد و حقوق هم صددرصد بگیریم! ما گفتیم کسب و کارها راه بیفتد. تفکیک مبارزه با کرونا و رفتن مردم برای تولید اشتباه است».

 

آخوند روحانی برای توجیه قرنطینه نکردن و گسترش کرونا در سراسر کشور: «برخی کشورها قرنطینه کردند. اما برای ما این کار زود است! خیلی از استانها می‌گویند ما از نظر کرونا سفید هستیم! ما هنوز باید صبر کنیم».

روحانی در اظهاراتش به سرکوب به‌جای راه‌حل متوسل شد و گفت: «ما برای مبارزه با کرونا به‌بسیج نیاز داریم. وزارت بهداشت باید با بسیج همکاری کند. خیلی وقتها با نصیحت نمی‌شود با مردم صحبت کرد. چاره‌ای نداریم برای تلفیق بسیج و وزارت بهداشت».

روحانی با دروغ‌تکراری و ادعای مجرمانه گفت: «ما یک موج کرونا را پشت سر گذاشتیم. همه تلاش ما این است که با راه‌انداختن کارها، تولید ما راه بیفتد. من از کارخانه‌ها سؤال کردم آیا کسی از شما به‌ کرونا مبتلا شده؟ گفتند ما هیچ مشکلی نداشتیم پس همه می‌توانند سر کار بروند».

 

روحانی در تناقض با اظهارات مهره‌ها و کارگزاران دستگاه خودش با دروغگویی گفت: «ما الآن کرونا را در مرحلهٔ کنترل قراردادیم. با هر بیمارستانی تماس می‌گیریم هم تخت خالی و هم آی.سی.یوی خالی داریم».

رئیس‌جمهور ارتجاع با وقاحت گفت: «امروز دکترها و پرستارها با الزامات کامل و با خیال راحت به‌ بیمارستانها می‌روند برای مقابله با کرونا. مردم در فروشگاهها وفور را مشاهده می‌کنند».

 

 

تلویزیون شبکه خبر رژیم - آخوند روحانی ۲۰فروردین ۹۹:

«امروز در کیتهای آزمایشگاهی تقریباً ما کم کم روی پای خودمان داریم می‌ایستیم تولیدات داخلی ما به اندازه کافی در اختیار ما قرار می‌گیرد امروز هم برای تنفس مصنوعی در داخل تولید ما فعال شده در شرکت‌های دانش بنیان و ما دیدیم ونتیلاتور‌هایی تولید می‌شود، سی تی اسکن دارد تولید می‌شود که ارزشمند است می‌توانیم اینها را افزایش بدهیم روزهای اولیه نگاه کنید ما یک تعداد دانشجو از چین می‌خواست بیاید ایران همان روزهای اولیه می‌خواستیم یک جایی قرنطینه بشود مانده بودیم که کجا اینها قرنطینه بشوند هر کجایی بهشان اعلام می‌شد به یک صورتی شانه از زیر بار خالی می‌کردند نه بیمارستانی حاضر بود نه جایی حاضر بود اینها را پذیرا باشد از ترس کرونا یعنی این بیماری آن‌چنان وحشتی را ایجاد کرده بود حالا این بنده‌های خدا معلوم هم نبود مشکلی داشته باشند بعد هم معلوم شد که اصلاً مشکلی نداشتند در دوره قرنطینه که بودند اما در عین‌حال این ترس ایجاد کرده بود وقتی هم که این بیماری در کشور ما شروع شد در روزهای اولیه ترس و وحشت زیادی را ایجاد کرد در میان پزشکان ما پرستاران ما دلیل آن روشن بود برای این‌که همه تجهیزات لازم همه آمادگی‌های لازم روز اول نبود امروز وقتی یک پرستار ما می‌تواند از لحاظ لباس از لحاظ گان از لحاظ ماسک سایر تجهیزات، امکانات در اختیار او قرار بگیرد خوب با اطمینان خاطر می‌رود بیمارستان درمان می‌کند و آن حالت اضطرابی که روز اول ایجاد شده بود آن حالت اضطراب الحمدالله امروز وجود ندارد با ویدئو کنفرانس و در بسیاری از استانها با مراکز تولیدی البته تولیدی که عمدتاً برای ضدعفونی و ماسک و چیزهایی که مورد نیاز ما هست از این کارگاه‌ها پرسیدم که شما در طول کار تان که در ماه اسفند و فروردین از همیشه فعال‌تر بودید آیا کسی از افراد شما هم دچار این ویروس شده؟ من در مواردی که با اینها صحبت کردم هیچ موردی نبوده فقط یک مورد بود که گفتند یکی دو نفر از افراد ما مبتلا شدند و دومرتبه دوره‌شان را گذرانده و به کار برگشتند.

ما می‌توانیم کار تولید را به‌خوبی انجام بدهیم اما در عین‌حال مبتلا هم نشویم.

اما مسأله مهم مسأله روند جدید در مبارزه با بیماری کرونا هست ما یک مرحله را پشت سر گذاشتیم تقریباً یعنی موج اول مقابله و مبارزه با کرونا، این موج از ۳۰بهمن شروع شد اولین روزی که ما فهمیدیم به این‌که کرونا وارد کشور شده!متوجه شدیم یکی دو نفر در سایه این ویروس فوت کردند! البته آن زمان آن روزی که در ۳۰بهمن به ما اعلام شد اول فقط در قم بود به ما اعلام شد اما بلافاصله روز بعد اراک را هم به ما اعلام کردند ما فهمیدیم که خوب از همان زمانی که ما حس کردیم هم این در قم شیوع پیدا کرده و هم از قم عبور کرده رفته وارد استانهای دیگر هم شده الآن هم من از استانهای مختلف که می‌پرسم کرونا کی وارد شد آنجا از تمام استانها من سؤال می‌کنم چه روزی وارد شده آنجا؟ اکثر آنها تقریباً ۲اسفند ۳اسفند ۱اسفند روز ورود کرونای آنهاست! آنها هم یک مسافری از یک جایی آمده وارد آن استان شده وارد آن شهرستان شده از همان روز ما تصمیمات لازم را اتخاذ کردیم در این زمینه و هیچ چیز را بر مردم عزیز ما مخفی نکردیم! و اساساً در مقابله با کرونا اصل کمک مردم هست.

معمولا اثر کاری که انجام شده کمتر بیان می‌شود یعنی امروز باید در رسانه‌ها بیان بشود که امسال چرا ما آرام‌تر هستیم الآن یک جایی باران می‌آید چرا ما آرام‌تر هستیم؟

ما مرگ کرونایی را قبول نداریم! و باید به حداقل ممکن برسد ما مرگ از فقر و گشنگی را هم قبول نداریم این هم معنی ندارد، موج اول مقابله با کرونای ما تا امروز تا فردا تا جمعه ادامه پیدا می‌کند، شنبه مرحله سخت‌تری شروع می‌شود ببینید اگر ما بخواهیم با یک بیماری که دارای اپیدمی هست و مشکل به‌وجود آورده و مسری هست اگر بخواهیم بگوییم همه مردم بروند داخل خانه بمانند و کسی هم از خانه خارج نشود این راحت‌ترین کار دولت است که بگوید همه بروید داخل خانه،

اولاً که عملاً امکانپذیر نیست که هیچکس از خانه خارج نشود یک عده‌یی باید بروند برای تولید یک عده‌یی باید بروند برای نیازمندیها یک عده‌یی باید حمل‌ ونقل را انجام بدهند نمی‌شود این کار را کرد، بعدش هم به‌هرحال ۲جور مردم داریم یک جور مردم حقوق ثابت دارند یعنی من حقوق بگیر دولت هستم بروم سر کار خود حقوق می‌گیرم بگویند که تعطیل باز هم حقوق می‌گیرم حالا بگویند مثلا کشور دو هفته تعطیل سه هفته تعطیل خب حقوق کارمندها را که ما قطع نمی‌کنیم که اگر کسی این پیشنهاد را بدهد بگوید سه هفته تعطیل آن سه هفته حقوق هم تعطیل ببینیم چه کسی آن‌موقع موافق هست.

برای کارگری که اگر روز کار نکند دستمزدی ندارد و پولی ندارد برای غذای شب او چی؟ او را ما باید چه کار بکنیم؟ برای آن افرادی که الآن کسب و کارشان تعطیل شده در این دو ماه تقریباً تقریباً حالا فروردین هم ما می‌گوییم اواخرش هستیم فروردین و ماه اسفند این دو ماه کارشان تقریباً تعطیل شده کاری نداشتند شغلی نداشتند چک‌های آنها بدهکاریهای آنها اجاره مغازه‌های آن خیلی مشکلات داریم.

الحمدالله به هر بیمارستانی ما زنگ می‌زنیم سؤال می‌کنیم هم تخت خالی دارد هم آی سی یوی خالی دارد این مهم هست ممکن است تخت خالی باشد آی.سی.یو ها پر باشد آنجا ما مشکل داریم هر دو خالی دارد از مقام معظم رهبری تشکر ویژه بکنم که هر جا ما نیاز به یاری داشتیم و از ایشان خواستیم ما را کمک کردند و یاری کردند و انشاءالله با کمک همدیگر و یاری همدیگر این مسیر را ادامه می‌دهیم.»

 

  • در بحبوحه فاجعه کرونا و فقدان حداقل امکانات رئیس‌جمهور ارتجاع اعلام کرد:

در زمینه اتمی به دست‌آوردهای بسیار بزرگی رسیدیم و بدون هیچ مانعی فعالیت می‌کنیم

تلویزیون شبکه خبر رژیم - آخوند روحانی ۲۰فروردین ۹۹:

«هم‌چنین ما بیستم فروردین روز هسته‌یی هم هست،روزی که ما همه سال جشن هسته‌یی می‌گیریم بسیاری از پیشرفتهای علمی هسته‌یی که ما در این مدت پیدا کردیم مخصوصاً از اردیبهشت پارسال که قدم به قدم ما مسیر را برای فعالیت بیشتر باز کردیم و همه محققان ما بدون هیچ مانعی فعالیت‌های خودشان را در بخش‌های مختلف ادامه می‌دادند و به دست‌آوردهای بسیار بزرگی رسیدند.»