728 x 90

اطلاعیه کمیته سوئیسی در حمایت از قیام مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته

قیام مردم و دانشجویان در تهران - دیماه ۹۸
قیام مردم و دانشجویان در تهران - دیماه ۹۸

 

  • اطلاعیه کمیته سوئیسی برای دموکراسی و جدایی دین از دولت در ایران در حمایت از قیام مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها برای آزادی و دموکراسی.
  • قیام آبان که بیش از ۱۵۰۰کشته بر جای گذاشت و به ۳۱استان گسترش یافت بی‌سابقه بود.
  • ما فریاد تظاهر کنندگان ایرانی را که شعار می‌دهند خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله شنیدیم.
  • سازمان ملل ‌متحد و اتحادیه اروپا باید کارنامه جنایات رژیم را به شورای امنیت بفرستند و سران دیکتاتوری مذهبی را به عدالت بسپارند.

 

متن اطلاعیه کمیته سوئیسی برای دموکراسی و جدایی دین از دولت در ایران به قرار زیر است:

کمیته سوئیسی برای دموکراسی و جدایی دین از دولت متشکل از نمایندگان پارلمان، شخصیتهای سیاسی، وکلا و مدافعان حقوق‌بشر، از تظاهرات مردمی در ایران و خواسته‌های مشروع مردم حمایت می‌کند. ایرانیها می‌خواهند دیکتاتوری مذهبی را پایان بدهند، قیام نوامبر ۲۰۱۹-آبان ۱۳۹۸ بیش از ۱۵۰۰کشته بر جای گذاشت و به ۳۱استان گسترش یافت، بی‌سابقه بوده است.

 

پس از فاجعه خطوط هواپیمایی اوکراین که توسط یک موشک سپاه پاسداران سقوط کرد و ۱۷۶کشته داشت، دانشجویان و مردم ایران خشم خود را نشان دادند و خواستار استعفای خامنه‌ای شدند. آنها شعار "می دادند خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله است." ما شعارهای آنها را شنیدیم و چندین فیلم دیدیم که چگونه مردم بنرهایی با تصاویر قاسم سلیمانی را پاره کرده و سوزاندند. رژیم ایران سعی کرده بود سلیمانی را به‌عنوان یک قهرمان ملی معرفی کند. در حالی‌که در کنار تظاهرات سازماندهی شده توسط رژیم، تظاهر کنندگان دیگر فریاد می‌زدند: "سلیمانی قاتله رهبرش هم قاتله." مردم را نمی‌شود فریب داد.

 

 

کمیته سوئیسی برای دموکراسی و جدایی دین از دولت در ادامه اطلاعیه خود که به امضای رئیس کمیته لورانس فهلمان ری یل نماینده پارلمان فدرال سوئیس است نوشت:

در همبستگی با تظاهر کنندگان و دانشجویان ایرانی، از جامعه جهانی و به‌ویژه اتحادیه اروپا می‌خواهیم:

- حمایت خود را از تظاهرات مردمی در ایران و هم‌چنین از مقاومت سازمان‌یافته آن برای آزادی و دموکراسی علیه دیکتاتوری مذهبی نشان دهد.

-ما به سازمان ملل ‌متحد و اتحادیه اروپا فراخوان می‌دهیم:

به اقدامات فوری برای آزادی تظاهر کنندگان دستگیر شده بپردازند و کارنامه جنایات رژیم را به شورای امنیت بفرستند و سران دیکتاتوری مذهبی را به عدالت بسپارند.

زمان آن رسیده است که جامعه بین‌المللی بپذیرد دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند. جامعه بین‌المللی باید مقاومت ایران را به‌رسمیت بشناسد. مقاومتی که یک دموکراسی واقعی و جدایی دین از دولت را جایگزین رژیم فعلی خواهد کرد در پایان، ما از برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت برای آینده ایران حمایت می‌کنیم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات