728 x 90

اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا درباره طرح ترور جان بولتون

طرح ترور جان بولتن
طرح ترور جان بولتن

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: یک عضو سپاه پاسداران رژیم را به‌خاطر تو‌طئه برای قتل جان بولتون تحت پیگرد قرار داده است

وزارت دادگستری آمریکا طی بیانیه‌یی اعلام کرد یک عضو سپاه پاسداران رژیم ایران به توطئه قتل جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و باید هر کجا پیدا شود دستگیر شود.
در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است؛ فرد مزبور که شهرام پورصافی نام دارد ۴۵ساله است متهم به استفاده از تسهیلات بازرگانی بین ایالتی برای اجیر کردن افراد در آمریکا به‌منظور انجام یک توطئه و تهیه مواد مورد نیاز آن است.

پاسدار شهرام پورصافی، قصد داشته ۳۰۰هزار دلار به افرادی در آمریکا پرداخت کند تا جان بولتون را در واشنگتن دی. سی یا ایالت مریلند به‌قتل برساند.

 

اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا – طرح ترور جان بولتون

دفتر روابط عمومی وزارت دادگستری آمریکا امروز ۱۹مرداد طی اطلاعیه‌یی تحت عنوان «عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به‌خاطر توطئه برای قتل مشاور امنیت ملی سابق شد» جزئیاتی در مورد طرح ترور جان بولتون را منتشر کرد.

شهرام پورصافی از طرف سپاه پاسداران اقدام به استخدام افرادی در آمریکا برای انجام قتل کرد که احتمالاً در انتقام از مرگ قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ بود. اقدامات صورت گرفته اساساً مربوط به سال۲۰۲۱ است.

در اطلاعیه جزئیات زیادی از اقداماتی که برای شناسایی تحرکات بولتون انجام شده و تلاشهای پورصافی برای استخدام مزدور فاش شده است. به فردی که قصد استخدام او را داشته مبلغ ۳۰۰هزار دلار برای این کار پیشنهاد شده بود و گفته شده بود اگر موفق شود برای نفر بعد به او یک میلیون دلار می‌دهند.

یادآوری می‌کنیم که در روز ۳۰تیرماه گذشته سفارت آمریکا در آلبانی اعلام کرد دولت آمریکا در جریان تهدیدهای تروریستی علیه اجلاس جهانی ایران آزاد در ۲۳ و ۲۴ژوئیه قرار گرفته و متعاقباً اجلاس به توصیه دولت آلبانی به تعویق افتاد.

 

توصیه سفارت آمریکا در آلبانی

 

همزمان اف.بی.آی به جان بولتون توصیه کرد سفر خود به آلبانی برای دیدار با مجاهدین و شرکت در اجلاس در اشرف۳ را به فرصت دیگری موکول کند و آنلاین سخنرانی کند.

 

تلویزیون دادگستری آمریکا امروز (۱۹ مرداد) در گزارش گفت: امروز دادگستری آمریکا شکایتی را در رابطه با تلاشی بزرگ توسط یک عضو نیروی قدس سپاه پاسداران را علنی کرد. وی می‌خواست یک مشاور امنیت ملی سابق کاخ‌سفید را به‌قتل برساند.

این توطئه برای قتل، ظاهراً به‌خاطر کشته شدن قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ بوده است. ما با تهدید فزاینده‌یی از طرف رژیمهای مستبد که تلاش می‌کنند فراتر از مرزهایشان از جمله در داخل آمریکا به اقدامات سرکوبگرانه بزنند مواجهیم.

این هم یک نمونه ویژه انزجارآور است که رژیم ایران به‌دنبال اقدامات ظالمانه در خارج از مرزهایش است که مغایر قوانین آمریکا و حاکمیت ملی ما است.

واقعیاتی که ما می‌گوییم واضح و تکان‌دهنده هستند. کار روی این موضوع از اکتبر۲۰۲۱ از طرف نیروی قدس سپاه شروع شده بود. شهرام پورصافی از ایران در آمریکا به یک شهروند آمریکایی میزان زیادی پول پیشنهاد کرد تا جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق را از میان بردارد. این یک تهدید خودبه‌خودی و بی‌هدف نبوده است. این اولین بار هم نیست که ما یک اقدام گستاخانه را افشا می‌کنیم که از طرف رژیم ایران برای انتقام علیه فردی در خاک آمریکا انجام می‌شود. ما به افشا و متوقف ساختن هر یک از این اقدامات  بطوری بی‌امان ادامه خواهیم داد.

دادگستری آمریکا این وظیفه مقدس را دارد که از شهروندانمان که در آمریکا زندگی می‌کنند در مقابل کسی که آنها را تهدید به کشتن کند حفاظت نماید. ما این‌گونه حرکات رژیم ایران یا هر رژیم دیگر را تحمل نمی‌کنیم. اقدام امروز باید یادآور این باشد که ما بطوری خستگی‌ناپذیر برای به پای عدالت آوردن کسانی که قوانین ما را نقض کنند و مردم ما را تهدید می‌کنند کار کنیم.

لاریسا ناپ - دستیار مدیر اجرایی اف.بی.آی بخش امنیت ملی هستم. اعلامیه امروز بار دیگر نشان داد که اولویت اول اف.بی.آی حفاظت از مردم با جلوگیری از اقدامات تروریستی است. بنا‌به شکایتی که امروز علنی شد شهرام پورصافی شهروند ایرانی تلاش کرد تا فردی را اجاره کند تا مشاور امنیت ملی سابق را اینجا در خاک آمریکا ترور نماید. بنا‌به تلاش خستگی‌ناپذیر نیروی ضدتروریسم اف.بی.آی ما توانستیم این توطئه وحشیانه را کشف و آنرا متوقف کنیم. رژیم ایران تاریخچه‌یی از تلاش برای ترور افراد در خاک آمریکا داشته که یک تهدید خطرناک می‌باشد. اما دولت آمریکا تاریخی طولانی‌تر دارد که از امنیت داخل حفاظت کرده و کسانی که ایمنی و امنیت شهروندان ما را بخطر اندازند را مورد حسابرسی قرار می‌دهد... .

بگذارید تردیدی نباشد در این‌که اف.بی.آی، دولت آمریکا و دوستان ما در مبارزه علیه تروریزم در داخل و خارج آمریکا بیدار و هوشیار می‌مانند.

 

سخنرانی جان بولتون در کهکشان مقاومت ایران:

درودهای من به خانم رجوی و همه شرکت‌کنندگان در جلسه. بسیار متأسفم که آنجا همراه شما نیستم، ولی حتماً قول می‌دهم که امسال از اشرف۳ دیدن کنم و مشتاق آن هستم.

این یک واقعه مهم است. می‌دانید که برای دهه‌ها، سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران به اطلاع‌رسانی به خارج از ایران کمک کرده‌اند تا موضوعات مهمی مانند وضعیت تسلیحات اتمی رژیم ایران و برنامه‌های موشک بالستیکی آن و فعالیت‌های سپاه پاسداران و نیروی قدس به اطلاع همه برسد.

از طریق انتشارات و برگزاری کنفرانس، اطلاعات جدیدی که سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و هوادارانشان در داخل و خارج از ایران تأمین کرده‌اند، نقش حیاتی در مباحثات مربوط به‌نحوه برخورد با تهدیدات تهران داشته است. من از هیچ موردی مطلع نیستم که اطلاعات مادی موجود در هیچ‌کدام از این افشاگریها اشتباه بوده باشد، و به واقع اطلاعاتی که داده شده است فقط باعث دردسر برای آخوندهای حاکم در تهران بوده است، زیرا این یک تهدید واقعی برای حاکمیت آنها است.

می‌دانید که اکنون زمان حساسی برای رژیم تهران و برنامه اتمی و موشکهای بالستیکی آن است. دیدگاه من این است که رژیم از هر زمان دیگری از انقلاب ۱۳۵۷ تاکنون ضعیف‌تر است.

و این روند (تضعیف) روزبه‌روز افزایش یافته است. بسیاری افراد در غرب از مشکلاتی که رژیم با آن مواجه است اطلاع ندارند، زیرا اغلب گزارشگران تهران را ترک نمی‌کنند. ولی می‌توانیم مشاهده کنیم که مشکلات اقتصادی، تورم، بیکاری شدید و نارضایتی در سرتاسر کشور، در میان کشاورزان و صاحبان کسب و کارهای کوچک و همه آحاد مردم رو به افزایش است. این مشکلات فقط در بین طبقه متوسط تحصیل‌کرده، آن‌چنانکه در سال۸۸ در مناطق شهری بود، نیست.

تظاهرات صورت گرفته به رهبری سازمان مجاهدین و سایرین برای کسانی که چشم دیدن دارند روشن ساخته که ایرانیان عادی در همه جای کشور می‌دانند که مشکل در خود رژیم است. آنها هم‌چنین درک می‌کنند چطور رژیم به‌اصطلاح «انتخابات» را کنترل می‌کند. پیروزی ابراهیم رئیسی در ریاست‌جمهوری از پیش توسط آخوندها طراحی شده بود.

آنها این بار هیچ چیزی را به شانس و احتمالات واگذار نکردند. ولی یک آلترناتیو واقعی وجود دارد. آلترناتیوی که سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت تلاش می‌کنند در داخل ایران گسترش بدهند. نکته کلیدی همینجا است. تلاش‌های آمریکا برای بازگشت به توافق اتمی یک راه نفس به رژیم تهران داده است، چه به‌لحاظ مشروعیت سیاسی و چه به‌لحاظ امنیت اقتصادی. این خود به تنهایی مغایر منافع امنیت ملی آمریکا و متحدانمان در منطقه است، و به یقین بر علیه منافع مردم ایران است.

در حال حاضر در دستان دولت بایدن، این مذاکرات عبارت است از یک سیاست مماشات، و جواب نخواهد داشت. به مشروعیت سیاسی که این رژیم مستبد به دست می‌آورد بنگرید. به رژیمی که دست به حملات تروریستی بر علیه همسایگانش در منطقه می‌زند و تهدید به حملات تروریستی در سراسر دنیا می‌کند، امکان حضور در صحنه جهانی داده شده است که لایق آن نیست و هرگز خودش نمی‌توانست آنرا به دست بیاورد.

با این حال، به‌رغم همه امتیازاتی که آمریکا داده است، شاید این مذاکرات برای بازگشت محتمل به برجام بالاخره رو به اتمام باشد. و بسیار مهم است که به آن پایان داده شود، زیرا اگر ما اجازه دهیم تحریم‌ها لغو شوند و دارایی‌های منجمد شده بازگردانده شوند، این کار منافعی برای رژیم دارد که حتی فقط با دلار و پول قابل سنجش نیست.

 

یک ارتباط مستقیم بین برنامه هسته‌یی و بقای رژیم وجود دارد. لذا اگر معامله شکست بخورد، شاهرگ حیاتی رژیم نیز از بین می‌رود. پس تحریم‌های بیشتر و اعمال مؤثرتر تحریم‌ها نقش حیاتی دارند، اگر که ما بخواهیم به کارزار فشار حداکثر بازگردیم.

می‌دانید که رژیم ایران دو خواسته دیگر دارد که من هنوز بیم آن دارم دولت بایدن به آن تن بدهد. یکی متعهد شدن به این‌که هیچ دولت آینده‌ای در آمریکا هرگز وارد این توافق نشود. البته این خواسته‌ای است که بنا بر ساختار قانون اساسی آمریکا غیرممکن است. ولی بحث امروز من مربوط به قانون اساسی نیست. فقط می‌خواهم این موضوع را، نه تنها برای آخوندهای تهران، بلکه برای تجارتها و منافع اقتصادی در سرتاسر جهان روشن کنم. به‌خصوص در اروپا و ایالات متحده.

اولین موضوع این است که همه جمهوریخواهان مسئول و کاندیدای ریاست‌جمهوری گفته‌اند که اگر در سال۲۰۲۴ انتخاب شوند، ایالات متحده دوباره از توافق اتمی بیرون خواهد کشید. پس فقط یک پنجره زمانی کوتاه وجود خواهد داشت، حتی اگر سیاست طبق همین روالی که به‌نظر می‌آید پیش برود. ولی حتی برای آنهایی که شاید فکر کنند می‌توانند از این پنجره زمانی کوتاه برای تجارت با آخوندهای تهران استفاده کنند، می‌خواستم خودشان و هیأت مدیره و سهامدارانشان بدانند که ما به‌دقت زیر نظر خواهیم داشت که چه کسانی تلاش می‌کنند وارد این فرجه شوند و دست به معامله بزنند، اگر که این توافق قبل از منتفی شدن مجدد، موقتاً برقرار شود. و برای همه شرکتهایی که گمان می‌کند ممکن است سود کوتاه مدتی در میان باشد، می‌خواهم بدانند که نام آنها برای بسیاری از آمریکاییان سیاه خواهد شد.

دومین خواسته رژیم ایران این است که سپاه پاسداران از لیست سازمانهای تروریستی خارجی حذف شود.

سپاه پاسداران یک گروه تروریستی است، نه تنها از طریق نیروی قدس در خارج و تهدیدات منطقه‌یی و تهدید در اروپای غربی و آمریکا. بلکه آنها در داخل ایران هم تروریست هستند.

و بگذارید واضح بگویم، که البته قبلاً به گروه شما گفته‌ام. احساسی که نسبت به آن دارم امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر است. این باید سیاست اعلام شده دولت آمریکا باشد که بگذارد مردم ایران خود حکومت خود را به دست بگیرند. رژیم حاکم بر تهران باید سرنگون شود، و این کار باید زودتر انجام بگیرد و نه دیرتر. اکنون زمان رد کردن هر گونه سیاست مماشات با رژیم آخوندهاست مطلقاً هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که بیانگر آن باشد که آنها تصمیم استراتژیک بر کنار گذشتن سلاحهای اتمی گرفته‌اند. از قضا، ما می‌دانیم که سیاست استراتژیک آنها این است که داشتن ظرفیت اتمی یک ابزار زورگویی است. چه در داخل ایران و چه علیه همسایگانش در منطقه و در کل جهان. خود رژیم است که یک تهدید است. سابقه‌یین رژیم در رابطه با برنامه‌های اتمی، و تروریسم بین‌المللی و داخلی نباید ادامه پیدا کند.

کارهای بسا بیشتری برای پشتیبانی از تلاشهای سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و همه گروهای مشروع اپوزیسیون می‌تواند صورت بگیرد، تا یک دولت نماینده مردم و حکومت قانون در ایران حاکم شود.

پس بار دیگر فقط می‌گویم که متأسفم امروز آنجا نزد شما نیستم، ولی این را هم می‌گویم: ما دوباره در تهران آزاد دیدار خواهیم کرد. بسیار سپاسگزارم.

 

 

شهرام پورصفی

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2d75ee62-69b9-4594-b340-4f6fc7fa98c2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات