728 x 90

اطلاعات آلمان: رژیم ایران در تلاش برای تولید مرگبارترین سلاحهای غیرمتعارف

رژیم ایران در تلاش برای دستیابی به سلاحهای کشتارجمعی
رژیم ایران در تلاش برای دستیابی به سلاحهای کشتارجمعی

سازمان اطلاعاتی آلمان در گزارشی نوشت: رژیم ایران هنوز در جستجوی تجهیزات برای تولید سلاحهای غیرمتعارف که از نظر بین‌المللی ممنوع است، تلاش می‌کند. شبکه فاکس نیوز روز چهارشنبه ۲۸خردادماه این گزارش سازمان اطلاعاتی آلمان را منتشر کرد و این‌که رژیم ایران به‌دنبال مخرب‌ترین و مرگبارترین سلاح کشتار جمعی است.

در گزارش این آژانس اطلاعاتی آمده است، رژیم ایران سال گذشته تلاش کرد، تجهیزاتی برای این منظور از شرکت‌های ایالت بادن-وورتمبرگ، در جنوب آلمان خریداری کند این مصمم است، از خونبارترین سلاحها روی کره زمین استفاده و آنها را توسعه دهد.
در گزارش آمده است که رژیم ایران سعی دارد از طریق خریدهای غیرقانونی برخی ابزارها از آلمان، محصولات لازم برای ساخت این نوع سلاح‌ مخرب را به‌دست آورد.
گفتنی است که اطلاعات آلمان در این گزارش به شرکتها توصیه کرد که قبل از ورود به معامله با خریداران و تحویل ابزار به آنها سعی شود اول درباره وضعیت حقوقی فعلی خریداران اطلاعات دقیق کسب کنند.
در پایان این آژانس اطلاعاتی هدف از انتشار گزارش را چنین بیان کرد: هدف از انتشار این گزارش جلوگیری از تحویل ابزار و سیستم‌های فن‌آوری به کشورهای خطرناک است تا این کشورها نتوانند به سلاحهای کشتار جمعی و مخرب دسترسی پیدا کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b5c591bf-82b2-4568-aaf8-2c65978a2ab6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات