728 x 90

اسکای نیوز: مریم رجوی: رژیم ایران در خاموش کردن قیام مردم ایران شکست خورده است

گفتگوی علی صفوی با تلویزیون اسکای نیوز

مصاحبه علی صفوی با اسکای نیوز
مصاحبه علی صفوی با اسکای نیوز

تلویزیون اسکای نیوز۲۵آذر۹۷:

مریم رجوی گفت رژیم ایران در خاموش کردن قیام مردمی که ایران را در بر گرفته شکست خورده است

او افزود که تجربه‌های موشکی این رژیم تمامی جهان را متشنج می‌کند

او این اظهارات را در گردهمایی ایرانیان در آلبانی ایراد کرد. شرکت‌ کنندگان در این گردهمایی از جامعه جهانی خواستند با قاطعیت در مقابل رژیم ایران که صادر‌کننده و حامی تروریسم است بایستد.

آنها از قیام مردم که بیش از یک سال در شهرهای مختلف ایران گسترش یافته حمایت کردند.

آنها خواهان ادامه اعتراضات تا سرنگونی رژیم و بازگشت دموکراسی به ایران شدند.

در پاسخ به این سؤال که آیا مقاومت ایران در خارج و تظاهرات در داخل ایران با یکدیگر ارتباط دارند و این موضوع تشکیلات مشخص خود را دارد و تظاهرات ادامه خواهد داشت، علی صفوی عضو کمیسیون امور خارجه شورای ملی مقاومت ایران به اسکای نیوز گفت:

علی صفوی: خانم رجوی در آلبانی گفت بر خلاف دستگیری بسیاری معترضان در داخل ایران و اعدامهایی که رژیم انجام داده است، در سرکوب معترضان شکست خورده و نمی تواند مانع آمدن آنها به خیابانها شود.

یک سال از تظاهراتی که در ماه دسامبر سال گذشته شروع شده می گذرد . تظاهرات و اعتراضهای ایران در همآهنگی با معترضان توسط مقاومت در خارج اداره شده است.

علی خامنه ای گفت مجاهدین خلق می گویند در سال ۲۰۱۸ اغتشاش را طراحی کرده اند و ما در سال ۲۰۱۹می بایست از آنها پیشی بگیریم. به این دلیل اعتراضات ادامه خواهند داشت.

اعتصابهای کارگری در استان خوزستان شروع شده. کارگران کارخانه ها دست به اعتصاب زده اند. در تظاهرات اهواز مردم خواهان آزادی رفقای زندانی شان شدند. بخش های زیادی مانند معلمین، دانش آموزان ، دانشجویان و رانندگان کامیون و غیره اعتصاب کرده اند .

 

رژیم ایران هیچ پاسخی برای مشکلات ندارد

همانگونه که خانم رجوی گفت وضعیت در ایران تغییر کرده و رژیم ایران هیچ پاسخی برای مشکلات موجود در بخش اقتصاد و کاهش قیمت ارز ایران که هفتاد درصد از ارزش خود را از دست داده ندارد.

اسکای نیوز: حسن روحانی و ظریف وزیر خارجه اش می گویند که این رژیم می تواند چهل سال در زیر تحریم های آمریکا زندگی کند و مشکلی نخواهد داشت. این روحیه مهاجم را از کجا می آورند ؟

علی صفوی: قطعا این دو نفر که شما نامشان را بردید همین حرفها را در چهل سال پیش هم گفته اند. عوامل مختلفی وجود داشته که بتوانند دوام بیاورند. اولا مردم ایران را سرکوب کرده اند ، دهها هزار نفر از اعضای مجاهدین خلق را اعدام کرده اند

از طرفی سیاست مماشات با این رژیم باعث شد که اپوزیسیون ایران در لیست تروریستی قرار بگیرد

از طرف عوامل رژیم در عراق و دولت مالکی تهاجماتی وجود داشت

تمامی این عوامل و موانع باعث شدند که این رژیم بتواند دوام بیاورد

دولت آمریکا در زمان اوباما رویکرد متفاوتی نسبت به ایران داشت و عقب نشینی هایی در مقابل او کرد.

ولی تنها در تهران تظاهرات نمی شود بلکه در ۱۴۱ شهر ایران تظاهرات در جریان است

بخشهایی که در کنترل رژیم ایران بوده هم اکنون دست به تظاهرات می زنند

اپوزیسیون ایران در داخل و خارج ایران حضور دارد و علاوه بر آن رژیم ایران برای مشکلات اقتصادی و اجتماعی اش راه حلی ندارد. آنها درآمدهای ایران را به هدر داده اند

سران رژیم مانند خامنه ای و روحانی از آینده نگران هستند. ما بعنوان مقاومت ایران بطور مستمر در داخل و خارج ایران فعالیت می کنیم تا حمایت جامعه جهانی را بدست بیاوریم و این رژیم را تغییر بدهیم .

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ae9ebf8f-4a19-4116-97fa-8263851b1882"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات