728 x 90

اسکای نیوز: رژیم ایران به روسیه یک میلیون دلار مهمات برای جنگ اوکراین فروخته است.

نمونه پهپادهای رژیم ایران که برای روسیه ارسال کرده است
نمونه پهپادهای رژیم ایران که برای روسیه ارسال کرده است

اسکای‌نیوز به سندی ۱۶ صفحه‌یی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد رژیم ایران در کشاکش جنگ اوکراین؛ به میزان بیش از یک میلیون دلار مهمات به روسیه فروخته است.

اسکای‌نیوز می‌گوید از طریق یک منبع آگاه امنیتی به سندی ۱۶ صفحه‌یی دست یافته که نشان می‌دهد رژیم ایران برای جنگ اوکراین، مهمات جنگی به ارزش حدود یک میلیون دلار را به روسیه فروخته است و این اسناد صد‌درصد معتبرند. محتوای این سند که تاریخ آن ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۳شهریور ۱۴۰۱) ثبت شده، فروش انواع "مهمات توپخانه و تانک و موشک" از ایران به روسیه است.

این رسانه در عین‌حال می‌گوید که به‌طور مستقل قادر به تأیید صحت این سند نیست اما منابع آگاه به این رسانه گفته‌اند که خبر این قرارداد تسلیحاتی را بر اساس اسناد صددرصد قابل اعتماد و موثق نقل کرده‌اند.

هم‌چنین در کنار این سند ۱۶ صفحه‌ای، متنی ۵ صفحه‌یی از قرارداد ۷۴۰هزار دلاری نیز دیده می‌شود که به مهماتی مانند توپ تانک تی-۷۲ و ادوات توپخانه‌یی هویتزر و خمپاره مربوط است.

این شبکه خبری می‌افزاید که سفارت‌خانه‌های روسیه و رژیم ایران در انگلستان به درخواست این رسانه مبنی بر ادای توضیح در خصوص این خبر پاسخی نداده‌اند.

وادیم پریستایکو، سفیر اوکراین در انگلستان در مصاحبه اخیر خود با اسکای نیوز اعلام کرده بود: «ما به این مشکوک بودیم که چنین چیزی در حال وقوع است».

او هم‌چنین اضافه کرد که کشورش به‌محض حصول اطمینان از درستی کامل این خبر، اقدام خواهد کرد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6997c7f9-462e-45e2-8c81-8c0ca9a35fd8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات