728 x 90

اسلو: شرکت هواداران مقاومت ایران در تظاهرات روز جهانی زن + فیلم

تظاهرات روزجهانی زن در اسلو
تظاهرات روزجهانی زن در اسلو

روز پنجشنبه ۸مارس به‌مناسبت روز جهانی زن، یک گردهمایی  در میدان کارگر شهر اسلو برگزار شد.

در این گردهمایی نمایندگان احزاب و گروه‌های شرکت کننده به سخنرانی پرداختند. خانم دلارام دشتی از هواداران مقاومت ایران در نروژ در این گردهمایی سخنرانی کرد.

وی در سخنان خود سرکوب زنان در ایران توسط رژیم آخوندی را تشریح کرد و سپس گوشه‌هایی از مقاومت زنان مبارز ایرانی در برابر رژیم زن‌ستیز آخوندی را بازگو کر‌د. وی در بخشی از سخنان خود به سابقه مبارزه زنان ایران علیه رژیم آخوندی پرداخت و گفت که این مبارزه که از نزدیک به چهار دهه پیش آغاز شده تا همین امروز ادامه داشته است. وی سپس نقش زنان در قیام مردم ایران در دیماه گذشته را بازگو کرد و خواستار حمایت از مبارزه زنان ایران علیه بنیادگرایی و برای آزادی شد.

به‌دنبال سخنرانیهای نمایندگان احزاب و گروه‌های شرکت کننده، شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به راهپیمایی در خیابانهای اصلی شهر اسلو پرداختند.

در این تظاهرات  هواداران مقاومت ایران که بزرگترین گروه خارجی شرکت کننده بودند نیز شرکت داشتند که توجه شهروندان اسلو و رسانه‌های خبری نروژ را جلب کرده بود.

به‌مناسبت روز جهانی زن، یک نمایشگاه عکس درباره نقش زنان در قیام و همبستگی با قیام مردم ایران در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار شد

الهه فروزنده جو

در شروع این نمایشگاه اهداف برگزاری آن برای حاضرین تشریح شد و ضمن نگاهی به وضعیت زنان در ایران تحت حاکمیت آخوندها، نقش آنها در قیام مردم ایران و متقابلاًً سرکوب مردم ایران به‌ویژه زنان توسط رژیم زن‌ستیز آخوندی و برنامه‌های شورای ملی مقاومت ایران به تحقق برابری زنان تشریح شد

این نمایشگاه مورد توجه شهروندان و شخصیتهای سیاسی نروژی قرار گرفت.

 آقای پیتر ایده نماینده پارلمان نروژ از حزب سوسیالیست، و رئیس پیشین عفو بین‌الملل در نروژ ضمن بازدید از این نمایشگاه  طی سخنان کوتاهی همبستگی و حمایت خود را با قیام مردم ایران اعلام کرد و ضمن اشاره به جنایاتی که رژیم آخوندی علیه مردم ایران انجام داده گفت: ابعاد سرکوب مردم ایران و اعضای مقاومت ایران توسط این رژیم به‌رغم این‌که ما تجربه مقابله با نازیهای آلمان را داشته‌ایم غیرقابل تصور است. رژیم حاکم بر ایران برای سرکوب و مقابله با اپوزیسیون سازمانیافته و مقاومت مردم ایران انرژی فوقالعاده‌ای را صرف می‌کند. مشاهده این وضعیت وظیفه ما دو چندان می‌کند که صدای مردم و مقاومت ایران را در نروژ به‌ویژه در پارلمان به گوش همه برسانیم.

پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در کشورهای نوردیک طی سخنان کوتاهی از اقدامات و فعالیتهای آقای پیتر ایده در حمایت از مقاومت ایران به‌ویژه در پارلمان نروژ و افشای جنایات رژیم علیه مردم ایران تشکر کرد

در این نمایشگاه شماری از هنرمندان نروژی قطعاتی در همبستگی با زنان قیام آفرین و برانداز اجرا کردند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات