728 x 90

اسدالله اسدی با ۳مظنون دیگر هفته آینده در بلژیک محاکمه می‌شوند

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران
  • اکسپرس انگلستان: محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم در بلژیک به اتهام توطئه تروریستی علیه شورای ملی مقاومت.
  • مقام‌های بلژیک می‌گویند: این توطئه تروریستی در بالاترین سطح مقام‌های رژیم ایران تأیید شده است و هدف مریم رجوی بوده است.
  • رئیس سرویس امنیت ایالتی بلژیک طرح حمله زیر نظر رهبری رژیم ایران بوده است.

اکسپرس انگلستان ۲۵آبان۹۹ نوشت: رژیم ایران قول می‌دهد انتقام بگیرد در حالی که دیپلمات آن در توطئه‌یی تروریستی به‌خاطر تحویل دادن بمب در یک پیتزا فروشی متهم شده است . اسدالله اسدی دیپلمات رژیم ایران ۴۸ساله عضو سرویس اطلاعاتی این رژیم با ۳مظنون دیگر هفته آینده در بلژیک محاکمه می‌شوند. تاکنون هرگز یک دیپلماتٍ در خدمت، در اروپا دستگیر و به تروریسم متهم نشده است. آنها متهم به جرایم تروریستی به‌دنبال دو سال تحقیقات در مورد توطئه تروریستی شده‌اند که اجلاس سالانه شورای ملی مقاومت ایراندر ویلپنت در شمال شرقی حومه پاریس را در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ ـ ۹تیر۱۳۹۷ هدف قرار داده بودند.

در میان شرکت‌کنندگان در این گردهمایی رودی جولیانی و وزیر پیشین محیط‌زیست انگلستان ترزا ویلیرز بودند.

مقام‌های بلژیک هم‌چنین معتقدند این توطئه در بالاترین سطوح در تهران تأیید شده است.

اسدالله اسدی می‌خواست بمب را در گردهمایی مخالفان ایرانی کار بگذارد و هدف مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت بوده است.

یاک رائس، رئیس سرویس امنیت ایالتی بلژیک، نامه‌یی به دادستان فدرال نوشته و در آن جزئیات مربوط به طرح این توطئه را روشن کرده بود.

او گفت: «طرح این حمله به‌نظر می‌رسد به‌نمایندگی از طرف رژیم ایران و زیر نظر رهبری آن بوده است. موضوع ابتکارعمل شخصی اسدی نبوده است»…

این بمب که خنثی شد یک ربات کنترل از دور را تخریب کرد و به یک افسر امنیت بلژیک از ناحیه چشم آسیب رساند.

بنا به اسنادی که به‌دست رویترز رسید، در ماه مارس اسدی به پلیس بلژیک گفته بود گروه‌های مسلح در عراق و لبنان و یمن و سوریه و نیز د ر ایران مراقبند که ببینند آیا بلژیک از آنها حمایت می‌کند یا خیر . سخنگوی دادستان فدرال بلژیک گفت: «چنین تهدیدهایی می‌تواند اتفاق بیفتد ولی ما همیشه اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ می‌کنیم».