728 x 90

استمداد مادر نوید افکاری برای نجات جان فرزندش از اعدام

استمداد مادر نوید افکاری برای نجات جان فرزندش از اعدام
استمداد مادر نوید افکاری برای نجات جان فرزندش از اعدام

بهیه نامجو مادر نوید افکاری حکم دو بار اعدام فرزندش را ناعادلانه خواند و از مردم خواستار کمک برای جلوگیری از حکم اعدام فرزندش شد. قضاییه جلادان برای ۳برادر شیرازی به جرم شرکت در قیامهای کازرون و شیراز احکام ضدبشری و پر شقاوت اعدام و زندان و شلاق صادر کرده است.

بر اساس احکام صادره در بیدادگاه ارتجاع در شیراز، نوید افکاری که یک قهرمان ورزشی است به ۲بار اعدام، ۶سال و ۶ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم شده است.

بهیه نامجو مادر نوید افکاری در پیام خود گفت:

«به نام خدا، بهیه نامجو مادر وحید و نوید و حبیب افکاری هستم. در شهریور ۹۷نیمه شب ساعت۵صبح یک عده مأموران لباس‌شخصی بدون حکم وارد خانه ما شدند. وحید و نوید را با خود بردند. بعد از مدتی شوهرم و دامادمون را دستگیر کردند و پس از سه ماه دستگیری این دو تا حبیب را دستگیر کردند. این‌قدر شکنجه روحی و جسمی به وحید وارد کرده بودند که سه بار دست به خودکشی زده بود. الآن حکمشان آمده و حکمی که اصلاً نمی‌توانم به زبان بیاورم برای نوید و ۲۵ سال برای وحید و حال از تمام مردم دنیا از تمام مردم ایران و هر کس صدای من را می‌شنود تقاضای کمک دارم که بی‌اثباتی بی‌گناهی بچه‌هایم در یک دادگاه راستین و درستین برگزار بشود و عاجرانه تقاضای کمک به هر کس که صدای من را می‌شنود دارم . برای حکم اینها حکم ناعادلانه‌یی که به پسرانم دادند».

نوید، وحید و حبیب افکاری سنگری، سه برادر که از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری مرداد ۹۷ هستند، توسط دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری شیراز مورد محاکماتی جداگانه قرار گرفته و در نهایت به احکام اعدام، شلاق و زندان محکوم شدند. این افراد متهم به تشکیل گروه، قتل یک نیروی امنیتی، شرکت در اعتراضات و… هستند. بر اساس این احکام نوید افکاری به ۲بار اعدام، ۶سال و ۶ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق، وحید افکاری به ۵۴سال و ۶ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق، حبیب افکاری به ۲۷سال و ۳ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم شده‌اند. از میان این احکام، حکم اعدام نوید افکاری در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده و اعاده دادرسی آن نیز رد شده است. پرونده‌ٔ این افراد از بابت چند اتهام دیگر نیز در دادگاه انقلاب کماکان در دست بررسی است.

به نام خدا، بهیه نامجو مادر وحید و نوید و حبیب افکاری هستم. در شهریور ۹۷نیمه شب ساعت۵صبح یک عده مأموران لباس‌شخصی بدون حکم وارد خانه ما شدند. وحید و نوید را با خود بردند. بعد از مدتی شوهرم و دامادمون را دستگیر کردند و پس از سه ماه دستگیری این دو تا حبیب را دستگیر کردند. این‌قدر شکنجه روحی و جسمی به وحید وارد کرده بودند که سه بار دست به خودکشی زده بود. الآن حکمشان آمده و حکمی که اصلاً نمی‌توانم به زبان بیاورم برای نوید و ۲۵ سال برای وحید و حال از تمام مردم دنیا از تمام مردم ایران و هر کس صدای من را می‌شنود تقاضای کمک دارم که بی‌اثباتی بی‌گناهی بچه‌هایم در یک دادگاه راستین و درستین برگزار بشود و عاجرانه تقاضای کمک به هر کس که صدای من را می‌شنود دارم . برای حکم اینها حکم ناعادلانه‌یی که به پسرانم دادند.

-افکاری

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a8cff26e-45a8-41aa-8728-237bc687542b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات