728 x 90

قیام سراسری، شماره ۲۴۸

استقبال از سال نو با روشن کردن آتش نوروزی و شعارهای مرگ بر دیکتاتور؛ مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران - اول فروردین ۱۴۰۲
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران - اول فروردین ۱۴۰۲

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۲۴۸

استقبال از سال نو با روشن کردن آتش نوروزی

و شعارهای مرگ بر دیکتاتور؛ مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر؛ در شهرهای مختلف

شلیک نیروهای سرکوبگر به مراسم نوروزی مردم مهاباد

در ۱۸۶ امین روز قیام سراسری

 

دوشنبه شب ۲۹اسفند، در صد و هشتاد و ششمین روز قیام سراسری و ساعاتی پیش از تحویل سال۱۴۰۲، در تهران و بسیاری از شهرهای کردستان و سایر شهرها مانند رشت و بروجرد و... مردم با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور به استقبال سال نو رفتند.

مردم سنندج در تجمع بزرگ خود شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «آزادی آزادی آزادی» و «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» سر دادند و جوانان شورشگر تابلوی یکی از مراکز بسیج را پایین کشیدند. در بوکان گرامیداشت شهیدان قیام با خواندن سرودهای ملی و انقلابی همراه بود و مردم با روشن کردن آتش شعار می‌دادند «تسلیم نمی‌شویم و راه شهدا ادامه دارد».

در سقز مردم بر مزار شهید قیام مهسا امینی تجمع کرده و سرودهای انقلابی خواندند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند، نیروهای سرکوبگر خامنه‌ای به تجمع مردم حمله کردند. مردم پیرانشهر با روشن کردن آتش نوروز و فریادهای شهید نمی‌میرد مراسم سنتی آغاز سال نو را برگزار کردند و در مریوان یاد شهیدان قیام در این شهر را گرامی داشتند.

جوانان دلیر مهاباد در خیابان تجمع کرده و شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. نیروهای سرکوبگر بامداد سه‌شنبه به مراسم نوروزی مردم مهاباد حمله کردند که باعث مجروح شدن شمار زیادی از مردم شد.

در تهران در شب سال نو، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و دیگر شعارهای ضدحکومتی در محلات مختلف از جمله سید خندان، مرزداران، شهر زیبا و خیابان شریعتی طنین‌انداز شد. شماری از خانواده‌های خبرنگاران زندانی در اولین ساعات تحویل سال نو در پشت دیوارهای زندان زنان در قرچک ورامین تجمع کردند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول فروردین ۱۴۰۲ (۲۱ مارس ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e92752ac-edcb-45c7-a6c5-c3f4c75f5262"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات