728 x 90

استقبال سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در بازگرداندن تحریمها

سناتور پیشین جوزف لیبرمن، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر عامل این سازمان
سناتور پیشین جوزف لیبرمن، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر عامل این سازمان

سناتور پیشین جوزف لیبرمن، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر عامل این سازمان، روز دوشنبه ۳۱شهریور در بیانیه‌یی ضمن تقدیر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در مقابله با اقدامات رژیم ایران، نوشته‌اند: «امروز به لطف رهبری آمریکا، جهان امن‌تر است. این در حالی است که متأسفانه دیگر اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، بحرانی را ایجاد کرده‌اند که [آن شورا] را به‌شدت تضعیف می‌کند. آنها بیش از آن‌که واقعیت تهدیدهای موجود را درک کنند، بر ایده برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] تمرکز کرده‌اند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «رژیم [حاکم بر ایران] هم‌چنان به اجرای حکومت ترس و وحشت خود در سراسر منطقه و فرای آن ادامه می‌دهد. اعمال مجدد تحریم‌ها علیه رژیم ایران، و دائمی بودن تحریم تسلیحاتی، برای مقابله با توانایی رژیم ایران در مسلح کردن گروه‌های نیابتی تروریستی آن، امری ضروری است. رژیم ایران باید از توانایی خرید تانک، سامانه‌های موشکی، و سایر موادی که در تحریم تسلیحاتی مشخص شده است، محروم باشد».

در بیانیه نهاد «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» هم‌چنین آمده است: «زمان آن فرا رسیده است که به جای [منفعت‌طلبی] صلح را در اولویت قرار دهیم و حول کارزار فشار حداکثری متحد شویم. دوره اقدامات ناکافی، توافق‌های به‌شدت معیوب، و عذر و بهانه‌ها به پایان رسیده است. ما باید برای حفظ امنیت بین‌المللی، به تحریم اقتصادی رژیم ایران متعهد باشیم».