728 x 90

استقبال آمریکا از تمدید مأموریت گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در امور ایران

آبرام پیلی
آبرام پیلی

آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز جمعه۱۷ فروردین، در دیدار با جاوید رحمان، از ادامه تمدید مأموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل و مأموریت کمیته حقیقت‌یاب در مورد نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران استقبال کرد.

آبرام پیلی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «گفتگوی مهمی با جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل، در مورد نقض مداوم حقوق‌بشر توسط رژیم ایران داشت».
شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو روز پنجشنبه ۱۶ فروردین، ادامه مأموریت گزارشگر ویژه خود در امور ایران و هم‌چنین کمیته حقیقت‌یاب این سازمان را که به‌منظور سرکوب اعتراضات سراسری در ایران تشکیل شده است را بار دیگر تمدید کرد.
آبرام پیلی در دیدار خود با جاوید رحمان بر حمایت آمریکا «از او و کمیته حقیقت‌یاب در ادامه کار پراهمیتشان در ثبت خشونت‌های بسیار نگران‌کننده حکومت ایران» علیه مردم این کشور، بار دیگر تأکید کرده است.
معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تصریح کرد رژیم ایران باید بدون هرگونه کارشکنی، مجوز ورود کمیته حقیقت‌یاب به ایران را بدهد و در ارائه اطلاعات با اعضای این کمیته همکاری به‌عمل آورد.
عفو بین‌الملل در گزارش این هفته خود اعلام کرد در سال ۲۰۲۳، دست‌کم ۸۵۳ تن در ایران اعدام شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته است که ناشی از تلاش رژیم ایران در گسترش در ارعاب و وحشت در میان مردم نسبت به پیامدهای هر گونه اعتراض علیه حکومت توصیف کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/11057704-0ec5-4507-bc04-75fd674bfb24"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات