728 x 90

استرون استیونسون - امسال مردم ایران دعا می‌کنند که نوروز در زیر دیکتاتوری ظالمانهٔ آخوندها و قبل از آن استبداد وحشی شاه پایان یابد

استرون استیونسون هماهنگ‌کنندهٔ کارزار تغییر در ایران
استرون استیونسون هماهنگ‌کنندهٔ کارزار تغییر در ایران

استرون استیونسون هماهنگ‌کنندهٔ کارزار تغییر در ایران در مقاله‌یی در تاون‌هال، نوشت: «امسال مردم ایران دعا می‌کنند که نوروز، شکوفایی آینده‌یی جدید و بهتر را برای ایران به‌ارمغان بیاورد و به‌چند دهه درد و رنج در زیر دیکتاتوری ظالمانهٔ آخوندها و قبل از آن، استبداد وحشی شاه پایان دهد.

نوروز، سال نو ایرانی، در لغت به‌معنای روز نو است. فرا رسیدن بهار و بیداری دوباره طبیعت، زمان الهام بخشی برای همه مردم ایران است. متأسفانه برای ۸۵میلیون ایرانی چنین جامعه‌یی وجود ندارد.

رژیم تئوکراتیک-فاشیستی آخوندها فقط سرکوب، ظلم، بی‌عدالتی، شکنجه، فساد و صدور ترور را ارائه می‌دهد. این‌که به نام اسلام این کار را می‌کنند مایه شرمساری و خشم است.

امسال مردم ایران دعا خواهند کرد که نوروز شکوفایی آینده‌ای جدید و بهتر را برای ایران به ارمغان بیاورد و به چند دهه درد و رنج در زیر دیکتاتوری ظالمانه آخوندها و قبل از آن، استبداد وحشیانه شاه پایان دهد.

در حالی که قیام سراسری در هفتمین ماه خودش ادامه دارد، پس از کشته شدن دختر جوان کرد مهسا امینی در ماه سپتامبر گذشته به وسیله گشت ارشاد بیش از ۷۵۰معترض کشته و بیش از ۳۰هزار نفر بازداشت شده‌اند.

کانونهای شورشی شجاع مجاهدین خلق (PMOI/MEK)، اصلی‌ترین جنبش اپوزیسیون دموکراتیک، در شهرها و شهرستانها در سراسر کشور رشد کرده و قیام را که پیوسته به سوی یک انقلاب تمام‌عیار در حال حرکت است، همآهنگ می‌کنند.

برخلاف تظاهرات توده‌یی قبلی که ناشی از نگرانی و فشارهای اقتصادی و خشم در انتخابات تقلبی بود، این بار جمعیت خواهان تغییر رژیم هستند.

شعار مرگ بر ولی‌فقیه و مرگ بر آخوندها، شعارهای معمولی و همیشگی معترضان است.

تحریم‌های فلج‌کننده غرب و دهه‌ها سوءمدیریت اقتصادی، جمهوری اسلامی را وارد یک بحران شدید کرده است. ریال واحد پول ایران، اخیراً به پایین‌ترین حد خودش رسیده است و پس‌انداز زندگی مردم را از بین برده و حتی برخی از کالاهای اساسی را غیرقابل دسترس کرده است.

تعداد کمی از مردم می‌توانند از پس هزینه‌های سرسام‌آور غذا و خوراکیهای تعطیلات که بخشی طبیعی از نوروز هستند برآیند. مقامات ایرانی قبول دارند که نرخ تورم بین ۴۰ تا ۵۰درصد رسیده است، اگر‌چه برخی از اقتصاددانان معتقدند که نرخ واقعی تورم بسیار بالاتر است. آجیل، آب‌نبات و سایر مواد اولیه برای تعطیلات نوروز اکنون از توان خرید مردم خارج است.

آخوندها امیدوار بودند که تحریمهای غرب در ازای پایبندی دوبارهٴ آنها به توافق هسته‌یی برداشته شود. اما سرکوب بی‌رحمانه تظاهرات مسالمت‌آمیز، اعدام معترضان جوان، و عرضه بی‌شرمانه پهپادهای مسلح به ولادیمیر پوتین برای جنگ غیرقانونی‌اش در اوکراین، گسست‌ها را با غرب افزایش داده و احتمال احیای دوباره را از بین برده است.

آخوندها با ناامیدی دوربینهای نظارتی را که توسط سازمان بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) برای نظارت بر سایتهای هسته‌یی آنها نصب شده بود، برچیده و ادعا می‌کنند که اورانیوم را تا ۸۳/۷درصد خلوص غنی کرده‌اند، که یک گام کوتاه با خلوص ۹۰درصدی لازم برای ساخت بمب هسته‌یی است [نیاز دارد].

در هر صورت، شواهد فزاینده‌یی وجود دارد که نشان می‌دهد رژیم تئوکراتیک از همان ابتدا از پوشش توافق هسته‌یی به‌عنوان حیله‌ای برای پوشاندن و مخفی کردن مسابقه و تلاش خودش برای تولید سلاح هسته‌یی استفاده کرد.

مقامات رژیم تحریم‌های فشار حداکثری پرزیدنت ترامپ را عامل مشکلات اقتصادی‌شان می‌دانند، اما تحریم‌ها تنها مقصر نیستند. سپاه پاسداران گشتاپوی آخوندها، ۷۰درصد اقتصاد را در دست دارد، مالیات نمی‌پردازد و فقط در برابر ولی‌فقیه، آیت‌الله علی خامنه‌ای پاسخگو است.

از زمان انقلاب اسلامی در سال۱۹۷۹ که آخوندها را به قدرت رساند، سپاه پاسداران به‌طور سیستماتیک بخش خصوصی را تحت فشار قرار داده و مانع رشد اقتصادی شده است. فساد مالی آنها باعث شده است که مقامات ارشد سپاه زندگی لوکسی داشته باشند، بسیاری از آنها در ویلاهای مجلل در ترکیه و سایر کشورهای خاورمیانه زندگی می‌کنند، در حالی که مردم ایران عادی از گرسنگی می‌میرند.

اما وابستگی آنها به درآمدهای نفتی به‌دلیل تحریم‌ها کاهش یافته است و توانایی آنها برای تأمین مالی بشار اسد در سوریه و شورشیان حوثی در یمن و حزب‌الله لبنان، حماس در غزه و شبه‌نظامیان شیعه در عراق را محدود کرده است.

دلیل وجودی سپاه منحصراً در سرکوب داخلی و مداخله در امور سایر کشورها با هدف گسترش نفوذ بدخیم رژیم ایران خلاصه می‌شود.

مداخله در امور داخلی سایر کشورها و به‌ویژه صدور تروریسم و بنیادگرایی، سال‌هاست که یک رکن راهبردی برای بقای تهران بوده است. توسعه‌طلبی جنگ‌طلب سپاه پاسداران در خاورمیانه منجر به ثبت آنها در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی توسط ایالات متحده شد. با این حال، اگر‌چه شخصیت‌های ارشد وابسته به سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپا و بریتانیا تحریم شده‌اند، مقاومت مستمری برای قرار دادن کل این گروه در فهرست سیاه وجود داشته است.

ایران و سپاه پاسداران مدت زیادی است که از سیاست مماشات غرب استفاده کرده‌اند و نه تنها کل خاورمیانه را در آتش فرو برده‌اند، بلکه با نقض فجیع و مکرر حقوق‌بشر و جنایات علیه بشریت به مردم ایران سرکوب می‌کنند.

قرار دادن سپاه پاسداران در اروپا در لیست سیاه مدت‌هاست که به تعویق افتاده است و اولین و گامی ضروری برای مهار واقعی جنایات ایران خواهد بود.

اگر دیوان کیفری بین‌المللی بتواند حکم بازداشت یک رئیس دولت در حال خدمت را به‌دلیل جنایات جنگی و نقض حقوق‌بشر صادر کند، می‌تواند برای هر دو علیه آیت‌الله خامنه‌ای و رئیس‌جمهور ایران، ابراهیم رئیسی، به‌اصطلاح قصاب تهران، اقدام مشابهی انجام دهد. که تاریخچه‌ای غرق در خون دارند.

رژیم خامنه‌ای و رئیسی شکنجه و حبس خودسرانه را مورد چشم‌پوشی قرار می‌دهند، علیه زنان تبعیض قائل می‌شود و شلاق‌زدن در ملاء عام، چشم در آوردن، قطع عضو و بدار آویختن را به‌عنوان ابزاری برای ایجاد رعب و وحشت در مردم خودش برای تسلیم و سرفرود آوردن تشویق می‌کند. آنها باید پاسخگوی جنایات خودشان باشند.

مسلما روشن است که سیاست تعامل مستمر غرب با رژیم ایران، در حالی که سال‌ها چشمان خودش را بر نقض حقوق‌بشر و حمایت رو به افزایش از تروریسم بسته است، سیاستی است که شکست‌خورده است.

در واقع، این سیاست به‌سادگی آخوندها را به ظلم و ستم بیشتر در داخل و تروریسم در خارج از کشور تشویق کرد. هیچ‌گونه امیدی به اصلاحات در این دیکتاتوری تئوکراتیک وجود ندارد.

همان‌طور که ۸۵میلیون ایرانی می‌دانند، تنها راه‌حل برای ایران و هم‌چنین صلح و ثبات در منطقه، تغییر رژیم در تهران است. امیدواریم این نوروز آخرین نوروز زیر ظلم فاشیستی آخوندها باشد.(تاون هال ۲فروردین ۱۴۰۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dd426f55-f691-4724-ad51-e2bd4ab9c3a1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات