728 x 90

استرداد تاجر ونزوئلایی رابط رژیم ایران و ونزوئلا به آمریکا

تصویری از الکس ساب متحد مادورو بر روی دیوار
تصویری از الکس ساب متحد مادورو بر روی دیوار

کشور دماغه سبز، الکس ساب تاجر کلمبیایی و یکی از عوامل کلیدی متهم به پولشویی برای حکومت نیکلاس مادورو، را به آمریکا مسترد کرد. الکس ساب خرداد ۹۹ با جت اختصاصی در حالی‌که به ایران سفر می‌رفت، در حین سوخت‌گیری در دماغه سبز دستگیر شد.

دولت ونزوئلا روز شنبه ۲۴مهر اعلام کرد مذاکرات با مخالفان خود را در تلافی استرداد الکس ساب متحد نزدیک نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور این کشور به آمریکا که متهم به پول‌شویی شده است متوقف می‌کند.
به گزارش واشنگتن پست ۲۵مهر، خورخه رودریگز، که سرپرستی هیأت دولت مادورو را برعهده داشت، گفت که تیم او برای دور بعدی برنامه‌ریزی شده مذاکرات به مکزیکوسیتی سفر نمی‌کند.
الکس ساب یک تاجر کلمبیایی ژوئن۲۰۲۰ هنگامی که هواپیمای او در راه ایران برای سوخت‌گیری در کشور دماغه سبز (کاپ ورد) توقف کرده بود، بازداشت شد.
آمریکا این شهروند کلمبیایی را متهم کرده است که با ایجاد شبکه‌یی از شرکت‌های صوری در امارات، ترکیه، هنگ‌کنگ، پاناما، کلمبیا و مکزیک، در خط مقدم پول‌شویی و فساد مالی به‌سود دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا قرار دارد.
دولت ونزوئلا سپتامبر گذشته از این فرد به‌عنوان یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده خود در مذاکرات با مخالفان در مکزیک نام برد. مقامات کشور دماغه سبز، الکس صاب را پس از توقف وی، به آمریکا مسترد کرده‌اند.
از این پیش‌تر، خوان گوایدو که پیش از این ریاست کنگره ملی ونزوئلا را برعهده داشت، از سوی دولت آمریکا به‌عنوان رئیس‌جمهوری قانونی ونزوئلا شناخته می‌شود.
خوان گوایدو که پیش‌تر ریاست کنگره ملی ونزوئلا را برعهده داشت، اسفند ۹۹ با اعلام این‌که چند نفر از اعضای ارتش ونزوئلا در ارتباط با قاچاق اورانیوم بازداشت شده‌اند، گفت که ایران یکی از مقاصد اصلی قاچاق اورانیوم از ونزوئلا است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات