728 x 90

استراون استیونسون: ۱۰۸رهبر سابق جهان از تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کنند

استراون استیونسون همآهنگ‌کنندهٴ کارزار تغییر در ایران
استراون استیونسون همآهنگ‌کنندهٴ کارزار تغییر در ایران

تاون‌هال به‌قلم استرون استیونسون

بیانیهٔ رهبران پیشین جهان در همبستگی با مردم ایران

و حمایت از ائتلاف اصلی اپوزیسیون دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران

 

استرون استیونسون - همآهنگ‌کنندهٴ کارزار تغییر در ایران طی مقاله‌یی در تاون‌هال به‌تاریخ ۱۰خرداد۱۴۰۲، می‌نویسد:

در تحولی که رژیم ظالم حاکم بر ایران را تکان داد و تیری به‌سمت کمان‌های مماشاتگران غربی شلیک کرد، (۱۰۹) تن از رهبران پیشین جهان بیانیهٔ مشترکی را در همبستگی با مردم ایران امضا کردند و حمایت خود را از ائتلاف اصلی اپوزیسیون دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران و سازمان اصلی تشکیل‌دهندهٔ آن مجاهدین خلق ایران، ابراز کردند.

امضاکنندگان این نامه عبارتند از مایک پنس معاون رئیس‌جمهور قبلی آمریکا و ۵۰رئیس‌جمهور، ۴۷نخست‌وزیر، یک صدراعظم و ۹رئیس دولت پیشین دیگر از سراسر جهان. دو رئیس پیشین کمیسیون اروپا و سه برنده جایزه صلح نوبل نیز در میان امضاکنندگان هستند.

در این نامه با اشاره به‌ظهور ناگهانی (بچهٔ) شاه منفور و مخلوع پس از ۴۰سال (غیبت در صحنه)، آمده است: «مردم ایران با شعارهای خود به‌صراحت اعلام کرده‌اند که همهٔ اشکال دیکتاتوری چه دیکتاتوری شاه مخلوع و چه رژیم مذهبی حاکم و لاجرم هر گونه ارتباط با هر یک از این دو را رد می‌کنند».

در ادامه نامه آمده است: «ما معتقدیم این مردم ایران هستند که باید در مورد آینده خود تصمیم بگیرند. با این حال می‌دانیم که به‌مدت ۴دهه، ائتلاف دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران پیوسته و خستگی‌ناپذیر تغییر دموکراتیک (در ایران) را دنبال کرده است. در این راستا، ما معتقدیم که برنامهٔ ۱۰ماده‌یی که توسط پرزیدنت (منتخب) شورای ملی مقاومت خانم مریم رجوی ارائه شده، شایستهٴ حمایت است. تعهد او به‌انتخابات آزاد، آزادی اجتماعات و بیان، لغو مجازات اعدام، برابری زنان و مردان، جدایی دین و دولت، خودمختاری ملیت‌های ایران و یک ایران غیراتمی با ارزش‌های دموکراتیک ما هم‌خوانی دارد».

در پایان نامه آمده است: «ما از ملت‌های شما می‌خواهیم در تلاش برای تغییر در کنار مردم ایران بایستند و گام‌های قاطعی را علیه رژیم حاکم بردارند. این شامل قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه و حسابرسی از مقامات رژیم به‌خاطر جنایات آنها علیه بشریت است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/33cc4a9f-f30e-46ee-8944-c9fde0f0d78e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات