728 x 90

شش استان کشور در معرض هجوم ملخها قرار گرفته‌اند/مریم رجوی: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد باید برای سمپاشی به کمک کشاورزان و مردم ایران بشتابد

هجوم ملخها به ایران
هجوم ملخها به ایران

شش استان کشور در معرض هجوم ملخها قرار گرفته است.

بر اساس گزارشات رسیده هجوم ملخها به شش استان کشور تاکنون باعث آسیب و تخریب هزاران هکتار از اراضی کشاورزی شده است.

محمدرضا درگاهی، رئیس سازمان حفظ نباتات با اعلام این مطلب اعتراف کرد”با وجود نامه نگاری و درخواستها از وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران،هیچ اعتباری تخصیص نیافته است.“

وی در ادامه با اعلام اینکه شش استان خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان مورد حمله ملخها قرار گرفته اند گفت” ملخ‌های صحرایی که به ۶ استان جنوبی کشور حمله کرده اگر کنترل نشوند امنیت غذایی کشور را به خطر می‌ا ندازد، هنوز اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای مقابله با این آفات تخصیص نیافته است."

 

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت: «در حالی‌ که فاجعه سیل ادامه دارد؛ مردم جنوب و شرق ایران و کشاورزان تهیدست به‌خصوص در مناطق سیل‌زده با هجوم گسترده ملخ روبرو شده‌اند.

 

 

تعادل زیست محیطی در رژیم آخوندها بر هم خورده و کشاورزی و غذای روزمره مردم در معرض آسیب جدی است. حکومت آخوندی کاری نخواهد کرد. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد باید برای سمپاشی به کمک کشاورزان و مردم ایران بشتابد».