728 x 90

قیام ایران – شماره ۶۳

اسامی ۱۳تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران/ آماده‌باش رژیم آخوندی در هراس از بزرگداشت چهلم شهیدان

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

جنایت علیه بشریت که با کشتار آبان شروع شد با دستگیریهای خودسرانه، شکنجه زندانیان و با بی‌اطلاع گذاشتن خانواده‌ها از سرنوشت فرزندانشان ادامه دارد. بی‌عملی چراغ سبزی برای ادامه و تشدید جنایت محسوب می‌شود.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران اسامی ۱۳تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران را منتشر کرد. به این ترتیب تاکنون اسامی ۶۰۱تن از شهیدان سرفراز قیام آبان ماه منتشر شده است.

 

به‌رغم گذشت بیش از یک‌ماه از قیام، رژیم آخوندی هم‌چنان به تلاشهای خود برای پنهان کردن شمار واقعی شهیدان، مجروحان و دستگیر ‌شدگان ادامه می‌دهد. امری که بیانگر وحشت شدید رژیم از عواقب بین‌المللی و داخلی ارتکاب جنایت بزرگ علیه بشریت است.

 

از سوی دیگر در آستانه چهلم شهیدان، رژیم هراسان از شکل‌گیری مجدد قیام، نیرویهای سرکوبگر خود را در تهران و شهرستانها به‌حالت آماده‌باش در آورده است. گشتهای ضد ثارالله با لباس‌شخصی در خیابانهای تهران حضور دارند. سپاه پاسداران کلیه مرخصیهای افراد خود را تا اطلاع ثانوی لغو کرده است.

 

همزمان دسترسی به اینترنت در برخی شهرها مانند تهران و کرج قطع شده یا سرعت دسترسی به آن به‌شدت کاهش داده است.

 

جنایت علیه بشریت که با کشتار تظاهر کنندگان بی‌سلاح و بی‌دفاع در آبان ماه شروع شده با، دستگیریهای جمعی و خودسرانه، شکنجه و سربه نیست کردن زندانیان، شکنجه و آزار دهها هزار خانواده با بی‌اطلاع گذاشتن آنها از سرنوشت فرزندانشان و با قطع ارتباطات و اطلاع‌رسانی ادامه دارد. سکوت و بی‌عملی به‌مثابه چراغ سبزی به رژیم ایران برای ادامه و تشدید جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود.

 

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف کشتار در ایران فراخواند و گفت: شورای امنیت باید این کشتار را که ۴۰روز است در ایران ادامه دارد جنایت علیه بشریت اعلام کند تا مسئولان آن‌که کسی جز خامنه‌ای، روحانی و دیگر سرکردگان رژیم آخوندی نیست در برابر عدالت قرار گیرند. وی هم‌چنین خواستار اعزام یک هیات از سوی ملل ‌متحد برای تحقیق پیرامون این کشتار بزرگ و دیدار با زندانیان قیام شد.

 

اسامی ۱۳شهید دیگر قیام:

۱- تهران - سمانه ذوالقدر

۲- تهران - محمد حیدریان

۳- تهران رباط کریم - حسین آقبلاقی

۴- آبادان - روانبخش امامی راد

۵- شیراز - نادر نصیرپور

۶- کرج - بهرام احسانی

۷- کرج - محمود سلطانی

۸- کرج - علی خدامرادی

۹- کرج - پارسا بدرلو

۱۰- کرج - حسام نام آور

۱۱- کرج - محمود صادقپور

۱۲- تبر - الهه رستگار

۱۳- اصفهان - علی مختاری

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴دی ۱۳۹۸(۲۵دسامبر ۲۰۱۹)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2f79ac61-a6f4-49d1-b73e-5cdb16920d7e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات