728 x 90

ارسال پهپادهای پیشرفته و موشکهای بالستیک به حوثی‌ها توسط رژیم ایران

موشکهای ارسالی رژیم ایران به حوثیهای یمن - عکس از آرشیو
موشکهای ارسالی رژیم ایران به حوثیهای یمن - عکس از آرشیو

حمله اخیر شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه ابوظبی، پرسش‌های زیادی را در خصوص تهدیدآفرینی‌های رژیم ایران علیه امنیت منطقه با استفاده از شبه‌نظامیان نیابتی خود در قالب حمله به کشورهای عربی ایجاد کرده است.
العربیه روز جمعه اول بهمن به‌نقل از منابع آمریکایی نوشت: مسافت پیموده شده از سوی پهپادهای ساخت رژیم ایران تا ابوظبی، بیانگر خطر شدیدی است که شبه‌نظامیان نیابتی رژیم در عراق، سوریه و لبنان می‌توانند ایجاد کنند زیرا نشر این پهپادهای پیشرفته از بغداد گرفته تا دمشق و بیروت، بدین معناست که کویت، عربستان و هم‌چنین اردن و اسراییل در تیررس این سلاح خطرناک قرار داشته و شهروندان کشورهای عربی، اسراییل و نیروهای آمریکایی حاضر در این منطقه، با این تهدید جدی مواجه هستند.
در این راستا اطلاعات موجود، بیانگر بهبود دقت موشکها و پهپادهای ساخت رژیم ایران ظرف دو سال گذشته و کاربرد آنها در مسافت‌های بیش از ۱۷۰۰کیلومتر (فاصله میان منطقه تحت کنترل حوثی‌ها و ابوظبی) است که نشان از ارسال این موشکهای پیشرفته توسط رژیم ایران به حوثی‌ها در ماه‌های گذشته است.

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن طی سخنانی گفت: شبه‌نظامیان حوثی با استفاده از جعبه‌ها و کانتینرهای ویژه سازمانهای امداد‌رسان در یمن که روی آنها آرم سازمان ملل متحد حک شده است، اقدام به جابه‌جایی محموله‌های مواد منفجره و مین می‌کنند.
العربیه روز سه‌شنبه ۲۸دی نوشت: معمر الاریانی با انتشار توئیتی، صحنه‌هایی از ویدیویی که توسط تیپ‌های العمالقه یمن از محموله‌های مین و مواد منفجره به‌جای مانده از شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران در شهرستان حریب گرفته شده را به‌نمایش گذاشت.
وزیر اطلاع‌رسانی یمن در ادامه افزود: اقدام حوثی‌ها به انتقال دادن محموله‌های مین به‌وسیله جعبه‌ها و کانتینرهای مخصوص امدادرسانی، جنایتی است که میزان سوءاستفاده این گروه شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران از فعالیت‌های امدادرسانی بشردوستانه را به‌مثابه پوششی برای کشتار مردم یمن و ادامه اقدامات جنایت‌کارانه آنها به‌نمایش می‌گذارد و شاهدی بر استفاده آنها از فرودگاه و بنادر یمن برای قاچاق موشکهای بالستیک و پهپادهای ساخت رژیم ایران است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4e1ec00c-3473-4e1c-9c79-f544be7aeaff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات