728 x 90

اذعان پاسدار قالیباف به‌دزدیدن حقوق بازنشستگان

پاسدار قالیباف
پاسدار قالیباف

رئیس مجلس ارتجاع ۴خرداد در صحبت‌هایی که در شورای اداری شهرستانهای طبس، فردوس، سرابان و بشرویه داشت گفت: «این را قبول می‌کنیم که به‌اندازه شتاب تورم به بازنشسته‌ها کمک نکردیم». قالیباف اعتراف کرد: «ما حقوق بازنشستگان را دو سال قبل افزایش دادیم، اما در عمل آن را (پرداخت) نکردیم».

رئیس مجلس ارتجاع به‌وضعیت بحرانی مسکن هم اذعان کرد و گفت: «حتی اگر یک کارگر یا کارمند تسهیلات وام هم بگیرد، مگر چقدر می‌تواند قسط بدهد؟ با قیمت تمام شدهٔ امروز مسکن، صد سال هم عمر بکند نمی‌تواند قسط مسکن را بدهد!».

سایت حکومتی بهارنیوز نیز ۱ خرداد وضعیت فوق بحرانی اقتصادی و معیشت نابود شده مردم را برشمرد و با بررسی بحران مسکن نوشت: «شاید روزی «اجاره‌نشینی خوش‌نشینی» بود اما اکنون اجاره‌بهای مسکن تبدیل به یک تراژدی برای مستاجران شده است که نه تنها رویای خرید خانه را دفن کرده‌اند بلکه در تأمین اجاره هم درمانده‌اند و هر سال متراژ و امکانات خانه خود را تقلیل می‌دهند تا بتوانند به زندگی خود، به‌خصوص در کلان‌شهرها ادامه دهند».

راغفر، کارشناس حکومتی روز ۱خرداد گفت: «افزایش اجاره‌بها در کشور به‌شدت متأثر از افزایش قیمت مسکن است. افزایش قیمت مسکن هم به‌دلیل وجود مافیاهای مسکن است که بسیاری از نهادهای قدرتمند در آن حضور پر فشار و قدرتمندی دارند و این سبب می‌شود که قیمت اجاره به‌شدت تحت تأثیر قیمت مسکن قرار گیرد».

این کارشناس حکومتی هم با اشاره به‌شدت انفجاری بودن جامعه هشدار داد: «امروز، هر حادثه‌یی می‌تواند منجر به‌وقوع اعتراضات شود... آسیب‌ها جدی است و مردم هم از افزایش بی‌سابقه قیمتها عصیان‌زده هستند. مسئولان هم سرگرم مسائل شخصی خودشان و چسبیدن به این میز و صندلی‌ها هستند که فراموش کرده‌اند که چه خطر بزرگی در کمین (نظام) است. به نظر من هر لحظه‌ای امکان وقوع پدیده‌هایی مانند اعتراضات و ناآرامی‌های غیرقابل پیش‌بینی وجود دارد».

راغفر گفت: «در شرایط فعلی کشور من فکر می‌کنم، باید منتظر بازگشت اعتراضات و ناآرامی‌های غیرقابل پیش‌بینی در خیابان‌ها باشیم».

اکنون رئیس مجلس ارتجاع به بحران بی‌راه‌حلی تمامیت رژیم اذعان می‌کند و به‌صراحت می‌گوید توان حل بحران معیشت مردم و پرداخت حقوق‌ها متناسب با تورم افسارگسیخته را ندارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/014803c1-6cd3-4d22-8db0-25c63d9867a1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات