728 x 90

ادامه آلودگی هوا در تهران و سایر شهرها

آلودگی هوا
آلودگی هوا

به گزارش رسانه‌های حکومتی سه‌شنبه ۱۴ آذر مدارس استان تهران به‌دلیل آلودگی هوا تا پایان هفته تعطیل شد. هم‌اکنون میانگین کیفیت هوای تهران ۱۷۵ و ناسالم است. آلوده‌ترین نقطه منطقه ۱۸ است که در شرایط خیلی ناسالم قرار دارد و شاخص آلودگی این منطقه به ۲۰۸ رسیده و بنفش است. به غیر از استان تهران‌، مدارس و دانشگاهها روز سه‌شنبه در اصفهان، اراک، البرز و سمنان روز سه‌شنبه به‌دلیل آلودگی هوا تعطیل هستند.

در اصفهان علاوه بر سه‌شنبه، روز چهارشنبه ۱۵آذر نیز دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و تمام مقاطع تحصیلی در نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، برخوار، مبارکه، زرین‌شهر و فولادشهر غیرحضوری است.

آصفری عضو مجلس ارتجاع اعتراف کرد یکی از علل آلودگی هوا استفاده از سوخت مازوت است. وی گفت: کسانی که انکار کردند خودشان می‌دانند که بیشترین آلودگی را بعد از خودروها در کشور، مازوت سوزی ایجاد می‌کند. وقتی نیروگاههای ما از مازوت استفاده می‌کنند آلودگی را تشدید می‌کنند و بعد از خودرو‌ها مازوت سوزی بیشترین تأثیر را در آلودگی هوا دارد. این‌که کسی بخواهد مازوت سوزی را انکار کند، بهترین داور مردم هستند که از کنار نیروگاهها عبور می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/34a5de73-f7a1-4ff4-8b17-6ea015524877"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات