728 x 90

ادامه وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان بی‌سرپناه خوی و خشم مردم علیه حکومت غارتگر آخوندی

ادامه وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان بی‌سرپناه خوی و خشم مردم
ادامه وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان بی‌سرپناه خوی و خشم مردم

 

ادامه وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان بی‌سرپناه خوی

خشم مردم علیه حکومت غارتگر آخوندی

تجمع اعتراضی در مقابله هلال احمر رژیم

 

یک‌هزار و ۱۷۴مصدوم و مجروح

تخریب یا خسارات جدی به بیش از ۳۰۰۰واحد مسکونی

کمبود نان و نبود چادر و امکانات گرمایشی در سرمای شدید

 

سایت حکومتی اعتماد

وضعیت قرمز در خوی

دهیار روستای زاویه حسن‌خان

۴۰۰خانوار بدون چادر ماندند

هیچ اقلامی هم نداریم

نه نانی، نه پتویی

وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان پس از سه روز و وعده‌های دروغین کارگزاران دزد و غارتگر رژیم خشم زلزله‌زدگان را برانگیخته است

یک شهروند:

خیلی هم مهیبه زلزله‌اش هیچکس هم مسئولان نیامده به ما سربزنه. نیاز شدید به چادر داریم. گریه می‌گیرم. وضعیت اینجا خیلی خرابه. به قرآن خرابه. تو را خدا به اینجا رسیدگی کنید. چادر بدهید. همه نیاز دارند. ما موندیم حضرت عباسی به داد ما برسید. از رسیدگی هیچ خبری نیست. مسئولان ما معلوم کجاست. کجا خوابیدند. کجا رفتند جا جلسه گذاشتند. همه‌اش سیاهه لشکره. وضعیت ما خیلی خرابه نیاز شدید داریم چادر می خواهیم همه اینجا گرسنه ایم

امروز آمدیم جلوی فرمانداری وای چادر می‌گویند چادر نداریم. ولی دیشب تو شبکه خبر گزارش دادند دو هواپیما چادر آمده شهرستان خوی ولی متأسفانه این همه ملتی که اینجا می‌بینید هیچ‌کدام چادر دستشان نرسیده الآن به فرماندار داشتیم می گفتم فرماندار می‌گفت به من هیچ ربطی نداره امیداورم اگر این زلزله مردم را نکشته نذارید سرما مردم را بکشد.(خبرگزاری انتخاب رژیم۱۱ بهمن)

 

اعتراف سایت حکومتی خبر آنلاین ۱۱ بهمن: خوی غرق در هوای سرد، نان کم و پس‌لرزه‌هایی که هم‌چنان ادامه دارد!. سه روز از زلزله خوی گذشت. تا به امروز بیش از ۷۰پس‌لرزه در این شهرستان به‌وقوع پیوسته است. پیام‌های مردمی حاکیست علاوه بر وسایل گرمایشی، کمبود نان و اقلام غذایی یکی از مشکلات جدی مناطق زلزله‌زده است.

رئیس سازمان اورژانس رژیم هم گفت: طبق آخرین آمار تاکنون یک‌هزار و ۱۷۴مصدوم زلزله شهرستان خوی به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند. (خبرآنلاین رژیم: ۱۱بهمن)

سایت حکومتی اعتماد با عنوان وضعیت قرمز در خوی نوشت: ده‌یار «زاویه حسن‌خان» می‌گوید: «روستای ما جزو مناطقی بود که خسارت زیادی دید. تعداد مصدومان‌مان هم بالا بود. یکی از جان‌باختگان هم مربوط به روستای ما است. تاکنون ۱۵۰چادر دریافت کردیم اما چه فایده ۴۰۰خانوار بدون چادر مانده‌اند. هیچ اقلامی هم نداریم. نه نانی، نه پتویی... هیچی نداریم.

این منبع افزود: زلزله‌زدگان به شدت عصبانی هستند و وضعیت روحی مناسبی ندارند. برخی اهالی خوی هم قصد دارند منطقه را ترک کنند و به شهر یا روستاهای اطراف بروند. حتی گفته شده برخی از زلزله‌زدگان به خبرنگاران نیز حمله کرده‌اند و با آنها درگیر شده‌اند. (خبرگزاری حکومتی اعتماد ۱۱بهمن)

علیرضا بیگی عضو مجلس ارتجاع اعتراف کرد: نانوایی‌ها، فروشگاهها، رستورانها و مراکز خدماتی خوی تعطیل هستند و این مشکلات مردم را تشدید کرده است و مردم در تأمین نیازهای روزمره و اساسی خودشان با مشکل مواجهند.

رئیس بنیاد مسکن رژیم در آذربایجان غربی گفت: زلزله شنبه شب خوی به سه هزار و ۵۰واحد مسکونی خسارت‌زده است. این تعداد واحد مسکونی در این زلزله بین ۲۰ تا ۸۰درصد خسارت دیده‌اند. (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۱بهمن)

خوی - ماموران از میاندوآب اومدن و افرادی ک چادر میخواهند کتک میزدن.اصلن رحم نمیکردن
مردم توی سرمای زمستون دنبال چادرن.میگن نداریم

یک نفر هم نیست بگه مردید؟ زنده‌اید؟! نه فرماندار، نه بخشدار، نه شهردار... 

 این وضعیت خانه و زندگی یک خانواده در خوی است که می‌گویند فقط در زلزله قبلی یک چادر و بخاری برقی گرفته‌اند و تمام! خبری هم از هیچ مقام و مسئولی نیست. گاز و برق هم که قطع است.

تصویری که قلب هر انسان شریفی را به درد می‌آورد 

عمو یه چادر میخوایم

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d3f16dc2-b2da-4bcd-92b5-623a9f1363d2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات