728 x 90

خیزش علیه گرانی – شماره ۵

ادامه خیزش در شهر کرد در پنجمین روز اعتراضات

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خیزش علیه گرانی – شماره ۵

ادامه خیزش در شهر کرد در پنجمین روز اعتراضات

عضو مجلس ارتجاع: مجاهدین با تعرض به دفاتر ائمه جمعه حوزه‌های علمیه و پایگاههای بسیج بار دیگر دشمنی خود را با ملت به تصویر کشیدند... مسلحانه به بسیج حمله کردند... یکی از بسیجیان با تیرمستقیم هدف قرار گرفت

شامگاه یکشنبه ۲۵اردیبهشت در پنجمین روز خیزش علیه گرانی افسارگسیخته، مردم به جان آمده شهر کرد به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و دستگیریهای گسترده، با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای- رئیسی، مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر اصل ولایت فقیه دست به اعتراض زدند. نیروهای سرکوبگر به تظاهر کنندگان یورش برده و به سمت آنان تیراندازی کرده و گاز اشک‌آور پرتاب کردند. اما مردم با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» به تظاهرات خود ادامه دادند. رژیم اینترنت شهر را قطع کرد.

احمد راستینه عضو مجلس ارتجاع از استان چهارمحال و بختیاری که از ادامه خیزش مردمی سخت به وحشت افتاده، در جلسه روز یکشنبه مجلس گفت: مجاهدین «با تعرض به دفاتر ائمه جمعه حوزه‌های علمیه و پایگاههای بسیج این شهر یک بار دیگر دشمنی خود را با ملت به تصویر کشیدند و اوج این خباثت در به‌شهادت رساندن جوان بسیجی سعادت هادی‌پور هفشجانی و تعرض به پایگاه بسیج در هفشجان به نمایش در آمد». او با ابراز نگرانی از تسخیر مراکز بسیج ضدمردمی افزود: دیشب «به‌صورت مسلح به پایگاه بسیج مردمی حمله کردند... که تعدادی از بسیجیان زخمی و یکی از بسیجیان با تیر مستقیم جریان نفاق مورد هدف قرار گرفت». رادیوفرهنگ۲۵اردیبهشت)

پاسدار احمد وحیدی، وزیر کشور رئیسی گفت: مجاهدین «دست برنخواهند داشت دوباره تلاش‌های مذبوحانه خود را ادامه خواهند داد و طبیعی هست که مثلاً تلاش کنند چند نفر از این آدمهای به‌هرحال وابسته و مزدور و وابسته به همین گروهک‌های تروریستی را به صحنه بیاورند» (تلویزیون شبکه خبر رژیم – ۲۳اردیبهشت ۱۴۰۱).

آخوند شاهرخی امام جمعه و نماینده خامنه‌ای در خرم‌آباد گفت: مجاهدین «به‌دنبال این هستند که افکار عمومی را تحریک کنند در فضای مجازی به‌طور وسیع با هدف ایجاد التهاب، کمبود کالاها را تبلیغ می‌کنند» (تلویزیون رژیم ۲۳اردیبهشت).

از سوی دیگر صبح یکشنبه ۲۵اردیبهشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در تهران در مقابل مجلس رژیم و در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، مشهد، اراک، ایلام، کرج، اهواز، تبریز، قزوین در مقابل اداره تأمین اجتماعی شهرستانها دست به تجمع اعتراضی زدند. در تهران نیروهای سرکوبگر انتظامی و لباس‌شخصیها مانع تجمع بازنشستگان شدند. بازنشستگان در تظاهرات خود شعار می‌دادند «شش کلاس بی‌سواد استعفا استعفا»، «گرانی و تورم بلای جان مردم».

همزمان ایرانیان هوادار مقاومت در برلین، اشتوتگارت، هایدلبرگ، یوتوبوری، اوتاوا و بخارست و هم‌چنین در واشنگتن (مقابل کاخ‌سفید) با برپایی تظاهرات و آکسیون به حمایت از قیام مردم پرداختند. آنها شعار می‌دادند: «زحمتکشان، محرومان، مجاهدین یارتان، مشعل پیکارتان»، «می‌جنگیم، می‌رزمیم، ایرانو پس می‌گیریم».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۱۶ می‌۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b630c4cb-0400-41bc-b335-c61d5e893e55"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات