728 x 90

اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس شورا – فلور صدودی و گیسو شاکری

فلور صدیدی، گیوی شاکری
فلور صدیدی، گیوی شاکری

فلور صدودی عضو شورای ملی مقاومت ایران

با درود خدمت همگی، من در بدو صحبت‌هایم می‌خواهم اول اشاره بکنم به شروع برنامه امروز که خانم رجوی کتاب تاریخ شورا را ورق زدند و با قسمتی از مصوبات شورا، با تصاویر بسیار زیبا از آقای مسعود رجوی، از یاران شورایی‌مان در آن زمان و از خیلی کسانی که الآن دیگر در بین ما نیستند که خیلی من را برانگیخته کرد و ضمن این‌که خیلی خوشحال شدم همه را می‌دیدم، متأسف شدم که دیگر چرا یک عده‌یی در بین ما نیستند ولی بسیار پر ارزش و بسیار پربار و با تشکر از این حسن انتخاب ایشان.

من در بدو چهلمین سالگرد شورای ملی مقاومت تبریکی دارم برای مسئول شورا آقای مسعود رجوی رهبر گرانقدر این مقاومت و هم‌چنین برای شما خانم رجوی که با توانمندی بی‌بدیل‌تان این مقاومت ما را به پیش می‌برید. من مدت ۳۰سال هست که این مقاومت را همراهی می‌کنم و مفتخر هستم و یکی از افتخارات من این هست که در شورایی هستم که مستقل هست و دمکرات هست و روابط درون شورایی در این ۳۰سال تجربه بسیار گرانقدر و گرانبهایی برای من بوده، حقیقتش هم این هست که تمام کار و تلاش این شورا برای منافع مردم ایران و حاکمیت مردم ایران هست.

و این است که من هر روز از روز قبل مفتخرتر هستم. این جا اجازه می‌خواهم که قدردانی بکنم از تمام یاران شورای‌مان که دیگر در بین ما نیستند و جایشان خالی است و به‌خصوص هنرمندان شورا، علتش هم این هست که این اجازه را به خودم می‌دهم که ۳۹سال همراه یک هنرمند زندگی کردم و دوست دارم که اینجا بازگو بکنم برای کسانی که شاید در ایران من را می‌شنوند و بگویم که تمام هنرمندانی که در شورا بودند از خانم مرضیه، از استاد عالیوندی، از آقای منوچهر سخایی، از آقای آندرانیک، از آقای شمس که امروز تشریف دارن، از خانم مرجان عزیز، و از عماد جان و هم‌چنین از همرزم گرانقدرمان آقای سیدی، بگویم که ما می‌دانیم که آثار هنرمندان ما، هنرمندان مسئول ایران متأثر از مسایلی هست که در اجتماع مملکت شان می‌گذرد. و به‌خاطر همین هم هست زمانیکه چنین دیکتاتوری به ایران آمد، همه آنها‌ تصمیم گرفتند که کسانی که مسئولیت هنری نسبت به مردم‌شان داشتند، تصمیم گرفتند که بیایند و به مبارزه خودشان برای آزادی مردمشان بپردازند و هیچ جایی را بهتر از مقاومت ایران ندیدند، مقاومتی که سرلوحه کار نیروی محوری آن صداقت و فدا است. و ما گذشته از درون شورا وقتی خصوصی به صحبت می نشستیم، تمام این هنرمندان با تمام وجودشان و با تمام واقعاً تمام سلول‌های بدنشان معتقد به کار این مقاومت بودند و دوست داشتند و می‌دانستند که این مقاومت در تمامیتش فقط به مسایل مردم ایران، به منافع مردم ایران و به حاکمیت مردم بر ایران و مردم بر مردم اعتقاد دارند و جانانه ایستاده‌اند. و کاش امروز بودند و می‌دیدند که چگونه این شورا امروز به این نقطه و چگونه این مقاومت امروز به جایی رسیده که ما در روزهای گذشته در کهکشان بی‌نظیر خودمان در کهکشان عظیم و بی‌بدیل خودمان که نقطه عطفی را مجدداً به تاریخ مبارزات ما اضافه کرد، چگونه بیش از ۱۰۰کشور و بیش از ۳۰هزار نقطه و بیش از ۱۰۰۰شخصیت معروف جهانی را با هم داشتیم.

بیش از میلیون‌ها مردم سراسر ایران و شاید سراسر جهان دیدند که چگونه این مقاومت پیشرو از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین وسایل اینترنتی برای برگزاری این برنامه استفاده کرد و جای تبریک دارد به تمام برگزار کنندگان واقعاً این کهکشان و در ادامه کهکشان، روزهای بعد ما شاهد دادخواهی بودیم که باز دهها شخصیت جهانی شرکت کردند و صحبت کردند و باز روز بعدش همین‌طور برنامه‌ای که بود برای تروریسم ایران، همان‌گونه شخصیتهای جهانی آمدند و نظرشان را گفتند، آن چیزی که برجسته بود در این ۳روز و صحبت‌هایی که ما از این شخصیتهای جهانی می شنیدیم، این بود که انسانهای شریفی هستند که سالیان است که در کنار این مقاومت هستند و شناخت دقیق از این مقاومت دارند و از مسایل ایران دارن. از خود خانم رجوی دارند، و ما می‌دیدیم که چگونه از خانم رجوی به‌عنوان یک مبارز پیشرو و بی‌بدیل و مبارزی که تاکید می‌کردند بسیار هوشمند و بسیار قدرتمند توانستند این مقاومت را رهبری بکنند و به این جا برسانند و چگونه از برنامه ۱۰ماده‌ای ایشان پشتیبانی می‌کردند. من باید این توجه را بدهم که این شخصیت‌ها از این رو با ارزش هستند و انسانهای شریفی هستند. به هرحال طوفانی که امروز در خارج از کشور به‌راه افتاده و می خواهند خدشه‌ای به این مقاومت بزنند، می‌گویند که این شخصیت‌ها پول می‌گیرند، تطمیع مالی می شوند ولی بدانند که رژیم جمهوری اسلامی اگر اینها انسانهای بدی بودند به‌مراتب خیلی بیشتر می توانست آنها را تطمیع کند. بنابراین شرافتمندانه در کنار این مقاومت قرار گرفتند و محق بودن این مقاومت برایشان اهمیت دارد. محق بودن مردم ایران برایشان اهمیت دارد و این‌گونه است که از این مقاومت پشتیبانی می‌کنند. به هرحال من تبریک می گویم، و باز هم می گویم مفتخرم هر روز از روز گذشته و این را به هموطنانم می گویم بدانید که اگر هنرمندان خوشنام شما آمدند و در این مقاومت تا آخرش ماندند، افرادیکه الآن در بین ما نیستند، وفادار بودند، همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردم، فقط به‌خاطر صداقت، به‌خاطر درستی و به‌خاطر محبت و به‌خاطر عشق، به‌خاطر از خود گذشتگی، به‌خاطر حماسه‌ها، و به‌خاطر تمام این چیزها بود که ایستادند. در آخر صحبت‌هام می‌خواهم درود بفرستم به همه کانون‌های شورشی که با در دست گرفتن جان‌شان برای آزادی مردم‌شان در ایران حرکت می‌کنند. فعالیت می‌کنند و امیدوارم که موفق باشند و نهایتاً اگر اجازه به من بدهید با دو خط شعر که عماد جان روزی در حضور آقای مسعود رجوی این دو خط شعر را به ایشان گفت که هر وقت از من سؤال می‌کنند که چرا به مقاومت پیوستی، چرا به مجاهدین پیوستی من این دو خط شعر را برایشان می‌خوانم:

منم که رو بنهادم به قبله گاه محبت

منم فتاده چو یوسف درون چاه محبت

امیر ملک وجود و اسیر درگه عشقم

منم که گوشه گرفتم به خانقاه محبت

مریم رجوی: با درود مجدد به فلور عزیزم، مثل همیشه صحبت‌های شما از دل بر می‌آید. فقط می‌خواهم یک جمله به شما بگویم، راست می‌گویید یاد همه هنرمندان عزیزی که یا دوستان عزیزی که ما را ترک کردند و پر کشیدن به سوی رفیق اعلی. الآن خیلی خالی است، شاید هم بگویم خیلی پر است! این روزها می‌خواهم به شما بگویم که یاد آقای عماد رام در قرارگاه اشرف۳خیلی همه جا هست، هرجا من می‌روم به‌مناسبت ۳۰تیر آهنگ زیبای ایشان که در مورد مصدق خواندند دارد پخش می‌شود. بعد من گفتم که جای فلور عزیز خالی است که ببیند چگونه همیشه هستند نه تنها صدایشان، نه تنها آثارشان، بلکه بالاتر از آن آرمانشان و مسیرشان و این‌که چگونه این آرمان و این ارزش‌ها دارد هر روز اعتلا می‌گیرد. و به همین دلیل است که رژیم به‌قول شما خیلی به سوز و گداز افتاده است. بنابراین ما با یاد بسیار بسیار خاطره انگیز همه آنها از جمله آقای عماد رام داریم این جلسه ۳روزه شورا را برگزار می‌کنیم. این‌که ما شما را دیدیم، بسیار خوشحالیم و مطمئنم که روز رهایی مردم که مقصد همه شهدا، صدیقین و همه حاضرین هست خواهد رسید. درود بر شما فلور عزیزم.

گیسو شاکری

سلام می‌کنم به همه عزیزان همرزم و همدل و همراه و هم انگیزه و تبریک می‌گویم برای کارزار هشتگ لغو اعدام، شروع محاکمه دیپلمات تروریست رژیم اسدالله اسدی، مهار کردن کرونا در آلبانی که واقعاً اصلاً شاهکار بود و گسترش بی‌نظیر مشعل مقاومت توسط کانونها در ایران و تبریک مخصوص برای چهلمین سال تأسیس شورا. سلام مخصوص دارم برای مریم عزیزم و خسته نباشید. واقعاً فلسفه می‌توان و بایدتان این بار با برگزاری کهکشان، کهکشان ایران آزاد، واقعاً راهگشای این شعار در بالاترین سطح شد و به اثبات رسید . می‌توان و باید. بازتاب اش را در سوز و گداز رژیم جنون‌آمیز رژیم در داخل و رذالت و لجن‌پراکنی عواملش در خارج از کشور که دستگاه وزارت اطلاعاتند. این می‌توان و بایدی که با همراهی با صبر انقلابی و عشق انقلابی و مبارزه و مقاومت انقلابی یک تشکیلات و یک مجموعه باورمند و از جان گذشته می‌خواهد برای رسیدن به یک جامعه آزاد و برابر این می‌توان و باید ضروری است.

و صد البته که این می‌توان و باید به یک فضا و یک روابط دموکراتیک احتیاج دارد که باورمند باشند و از همه مهمتر که خیلی هم مهم است موتور محرکه این می‌توان و باید است که در عمل همان راهبری یک مرکزیت آگاه و پر توان و نیرومند است که در دروان معاصر شما مریم عزیز و مسعود عزیز هستید.

برای من هر دوی شما یکی هستید و همه اشرفیا همه با هم. وقتی می‌گویند سیمرغ یعنی سیمرغ بهرحال من با پایبندی به تعهدی که بر دوش مقاومت ایران است و شما در سخنرانی خود اشاره کردید، یعنی سرنگونی رژیم ،بنای ایرانی دموکراتیک و آزاد، وفاداری به حاکمیت و رأی جمهور مردم و نبودن در پی دستیابی به قدرت به هر قیمت، بلکه در پی برقراری آزادی و عدالت به هر قیمت و بر نگشتن به دیکتاتوری شاه و شیخ برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک، غیرمذهبی و غیراتمی.

اینجا مجدداً به سهم خودم ایستادگی و مبارزه در کنار شما بودن را تا به سرانجام رساندن این تعهدات اعلام می‌کنم و با صدای رسا و با افتخار می گویم حاضر حاضر حاضر

مریم رجوی: درود بر خانم شاکری عزیز گیسوی عزیز

خانم شاکری: خواهش می‌کنم البته تمام گفتنیها را به بهترین شکل خود شما و دیگران گفتند حرف دیگری ندارم. یک تبریک دیگذ دارم برای واقعاً به مردم ایران، برای داشتن چنین آلترناتیو جایگزینی یعنی شورای ملی مقاومت. برای چنین زنان شیرآهن کوهی در چنین مقاومت. چنین اشرفیانی در آلبانی که ارتش آزادی را رهبری می‌کنند و چنین کانون‌های شورشی و هسته‌های مقاومت در ایران و دیگر اشرف‌نشانها در سراسر جهان واقعاً چه مقاومت افتخار آفرینی. دشمن به‌قول مسعود از غیظ خودش بمیرد. در آستانه روزهایی هستیم که آن قتل‌عام و نسل‌کشی زندانیان سیاسی ۶۷ به‌دست دژخیمان جمهوری اسلامی رخ داد. ضمن یادآوری این‌که نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم، جنبش دادخواهی را تا به عدالت سپردن عاملان این نسل‌کشی ادامه خواهیم داد با پشتیبانی و رهبری شما. یاد جان‌باختگان راه آزادی گرامی و راهشان پر رهرو باشد . یک نکته کوچک هم فقط می‌خواستم بگویم، یک ذره خواهر بدری از سختیهای کار گفتند و البته می‌توان و باید دیگر کار را تمام می‌کند. یک نکته با مزه‌ای بگویم، همکاران من وقتی به یک کاری بر می‌خورند که سخت است، می آیند، می‌گویند که آن می‌توان و باید مریمت را بیا بگو و انجام بده، این دیگر دارد یک شعار همه‌گیر جهانی می‌شود.

ولی به خواهر بدری بگویم که ما هم با شما همدلیم، وقتی که کار موسیقی را می‌خواستند انجام بدهند به من گفتند که به بچه‌ها گفتم که تو را به‌خدا به من یک کلاشینکف دادید، می‌گویید بروم به جنگ یک لشگر، آخر من در این دوران کرونا، نبودن امکانات، چه جوری بروم این کارها را ضبط کنم. ولی می‌توان و باید به عشق مردم، به عشق آزادی ایران، هر کاری شدنی است. مرسی مریم عزیز خسته نباشید.

مریم رجوی: درود درود به شما من هم در جواب شما گیسوی عزیزم یک عالم حرف دارم که بگویم که واقعاً شاهکار کردید، یعنی بسیار زیبا بود، کاری که الآن گفتید، کار هنری که در کهکشان انجام دادید، و من واقعاً صفا کردم از آن کار دسته‌جمعی تان. ولی هم‌چنان کهبه‌درستی گفتی در مقابل این رژیم ددمنش و زن‌ستیز واقعاً جنگلی از زنان مبارز و مجاهد آن هم هزار هزار، آن هم مصمم، آن هم با شعار در واقع تسلیم‌ناپذیری در مقابل هر تضادی ایستاده‌اند و این همان چیزی است که رژیم را به وحشت انداخته و هم‌چنان که بدرستی گفتی این مجاهدین در اشرف۳ چه زنان مجاهد با مسئول اولی زهرا و هم‌چنان که الآن خواهر عزیزم بدری گفت، جمع عظیم خواهران و نسلی از برادران، برادران رها شده از ایدئولوژی جنسیت و فردیت فروبرنده، واقعاً گنجینه عظیمی‌اند در مقابل این رژیم مستبد مذهبی و برای سرنگونی آن. بنا بر این من هم دلم می‌خواهد تکرار کنم با تو که واقعاً با این گنجینه عظیم یعنی شورای ملی مقاومت با پایه‌گذاری مسعود در واقع در این چهل سال آن سرمایه‌ای خلق شده که پاسخ این رژیم است. البته نقش کلیدی و کیفی تک‌ تک اعضا، تک ‌تک سازمانها و جریانها سر جای خودش ولی مجموعاً آنچه که الآن ما داریم فکر می‌کنم که شاید هنوز نمی‌دانیم که چقدر عظیم است چقدر اثرگذار است من فکر می‌کنم فقط یکجا آن هم از واکنش‌های رژیم می‌توانیم بفهمیم که چقدر مؤثر است. چرا هر وقت این به صحنه می‌آید، رژیم خودش را به در و دیوار می‌کوبد. بنابراین من هم تبریک می گویم، واقعاً به خود شما، به همه دست‌اندر کاران تولید آن از برنامه هنری بسیار زیبا و بیاد ماندنی آن هم در شرایط قرنطینه، بعد فاصله اجتماعی را باید رعایت کردن و به استودیوهای کلاسیک نرفتن ولی با این حال شما آثار بسیار بسیار زیبایی خلق کردید. واقعاً دست‌تان درد نکند. البته با داشتن آرمان مبارزه و تسلیم نشدن جلوی این رژیم هم‌چنانکه گفتید همه چیز میسر است و می‌توان و باید.

درود بر شما

خانم شاکری: درود بر شما درود بر شما و امیدوارم از اینجا یک پیام بدهم برای مسعود و بگویم که روز به روز به گوهر وجودش بیشتر پی می‌برم و افتخار می‌کنم که هر دفعه که کتابش را می‌خوانم. یادداشتهای قبلیش را می‌خوانم. سخنرانی‌هایش را می‌خوانم. واقعاً رشد می‌کنم و می‌فهمم که چه گنجینه‌ای پر ارزش را ما در این دوران معاصر داریم. درود به او به امید دیدارش.

مریم رجوی: درود درود