728 x 90

اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس شورا – سنابرق زاهدی و سونا صمصامی

سنابرق زاهدی و سونا صمصامی
سنابرق زاهدی و سونا صمصامی

سنابرق زاهدی مسئول کمیسیون قضایی شورای ملی مقاومت ایران

با سلام و درود به خواهر مریم و همه اعضاء شورا،

قبل از این‌که اشاره بکنم به کیسی که در بلژیک جریان دارد که در واقع یک دست‌آورد بزرگ شورای ملی مقاومت است،

قبل از آن آغاز چهلمین سال شورا را به مبتکر و سازنده و نگهدارنده این شورا یعنی مسئول شورای ملی مقاومت برادر مجاهدمان آقای مسعود رجوی تبریک میگویم.

شورای ملی مقاومت به‌عنوان پایدارترین و دیرپاترین ائتلاف سیاسی تاریخ ایران موجودیت و بقا و ارتقای ‌خود را مدیون مرز سرخهای روشن و عبور ناپذیر سیاسی با دشمن اصلی خود است به‌خصوص وفاداری اعضاء آن به اولین مرز سرخ سیاسی که از روز اول این شورا بر اساس آن پایه گزاری شد؛ یعنی مرز سرخ نه شاه و نه شیخ .

و راستی که اعضای شورای ملی مقاومت و بخصوص مسئول این شورا در چهار دهه گذشته برای حراست از حقوق مردم ایران و نگاهبانی از مرزهای شرف سیاسی خلق محروم از ایلغار آخوندها هیچ طعنه و تهمت و دشنام نبود که نثارش نشود. الآن برادر بهنام داشت با جزئیات می‌گفت. و البته تک‌تک این حملات مدالهای تاریخی است که هم‌چون خون سرخ رزمندگانش برسینه این مقاومت تابه ابد خواهد درخشید هر چند دوستان در این زمینه بسیار سخن گفتند اما واقعاً جا دارد که روزها و هفته‌ها از آن بگوییم و سرمان را بالا بگیریم و افتخار بکنیم. در همین رابطه اجازه بدهید من اشاره‌ای بسیار کوتاه به کیسی بکنم که هم‌اکنون در دادگاه بلژیک علیه رژیم تروریست آخوندی جریان دارد. دیشب در جلسه نکاتی در این مورد خدمت دوستان عرض کردم امروز با توجه به کمبود وقت تنها به دو سه نکته اشاره می‌کنم یکی این‌که هر چند رژیم از سالیان در فکر ضربه زدن به سر این مقاوت بود و به‌طور خاص از مدتها قبل هم در حال طراحی برای انفجار در سالن ویلپنت بود الآن هم روشن شده که بیش از یک سال قبل در کار آماده‌سازی آن بوده اما به این دلیل بطور خاص در سال۹۷ خامنه‌ای تصمیم گرفت که این جنایت را به اجرا در آورد چون در قیام از مجاهدین ضربه خورده بود. اگر یادتان باشد خود خامنه‌ای بعد از قیام دیماه ۹۶ در سخنرانیش از سه رأس برای مثلث قیام حرف زد و به‌طور مشخص گفت که در خیابان این مجاهدین بودند که این قیام را پیش می‌بردند در ادامه هم گفت که باید از آنها تقاص گرفت. کلمه تقاص را وقتی خامنه‌ای به کار برد، در ذهنش یک عملیات مشخص را در نظر داشت که چند ماه بعد می‌خواستند در برنامه ویلپنت پیاده کنند یعنی نقطه تصمیم نهایی در مورد وارد کردن این ضربه بعد از جمع‌بندی آنها از قیام ۹۶ بود.

اینجا یک سؤال مطرح می‌شود که اگر رژیم در انجام این جنایت موفق می‌شد، تردیدی نیست که ضربه جدی به ما وارد می‌آمد اما آیا جلسه‌ای که در آن صدها تن از شخصیتهای برجسته دهها کشور جهان حضور دارند اگر این جنایت در آن صورت می‌گرفت و دهها تن از آنها کشته می‌شدند، روشن است که رژیم باید قیمت خیلی سنگینی می‌پرداخت

و حتی نباید احتمال حمله نظامی غرب و آمریکا به رژیم را هم منتفی دانست برای این‌که بهرحال بسیاری از شخصیتهای برجسته آنجا حضور داشتند و قربانی می‌شدند بنایراین منطقاً خامنه‌ای همه اینها را حساب کرده ولی باز هم برای ضربه زدن به مقاومت و رأس مقاومت و کمرشکن کردن قیام این را دارای وزن بیشتری می‌دید که تصمیم نهایی به انجام این عمل گرفت. پس با قاطعیت می‌شود گفت که شکست خوارکننده رژیم در این توطئه یک کلان ضربه به رژیم آخوندی بود.

نکته دیگری که می‌خواهیم روی این تأکید کنم شکنندگی و وحشت رژیم از سرنوشت این کیس است. من دیشب گفتم که سفیر رژیم در آلمان در زمانی که اسدی در آنجا دستگیر شد شخصی است به‌نام علی ماجدی، او بعداً در مصاحبه‌یی با خبرگزاری ایسنا گفته بود که نباید این کار را می‌کردیم انتقاد کرده بود از رژیم که نباید دست به این کارها می‌زدیم و این‌که اسناد و مدارکی که در اروپا علیه ما دارند قابل رد کردن نیست یعنی حرفش این بود که در واقع هم انتقاد کرد از کاری که کردند در عین حال گفته بود که مطالبی به ما عرضه کردند که نتوانستیم رد بکنیم چون از او خواسته بودند بهر قیمتی که شده اسدی را از زندان آلمان آزاد کند در واقع او که مسئول رژیم در آلمان بود باید این مأموریت ـ آزاد کردن اسدی ـ را پیش می‌برد. خب تا اینجای موضوع یک سفیر کارکشته رژیم که حتماً در بسیاری از جنایتهای مشابه هم نقش و دست داشته اما در عین حال به‌خاطر کارش که معیارهای سیاسی دیپلماتیک را هم می‌داند دارد به‌صورت مشفقانه به رژیم انتقاد و نصیحت می‌کند که این کارها مصلحت نظام نیست. حرفی که سفیر رژیم میزند کاملا از موضع مصلحت نظام است اما واکنش رژیم بسیار قابل توجه است. این آقای سفیر یعنی همین علی ماجدی و هم‌چنین مسئول خبرگزاری ایسنا و خبرنگاری که این مصاحبه انجام داده بود را به دادگاه کشاندند به‌خاطر همین حرف علی ماجدی. محاکمه کردند و مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا را به زندان و شلاق محکوم کردند که چرا با سفیر خودشان مصاحبه کرده و سفیر این مطلب را گفته. فکر می‌کنم همین یک واقعیت اهمیت این کیس را برای رژیم به‌خوبی نشان میدهد و نشان میدهد که شاخ گاو تروریسم رژیم در خمره ولایت فقیه گیر کرده و بی‌تردید هم رژیم به احتمال قوی هم سر گاو را می برد و هم خمره را میشکند. بهرحال خبر این‌که اسدالله اسدی حامل انبوه مدارک و اسناد بوده که همه به‌دست پلیس و سیستمهای قضایی آلمان و بلژیک افتاده است و بی‌تردید وقتی این اطلاعات و اسناد رو شود ـ که در واقع صحنه دادگاه اسدی خواهد بود ـ و منطقاً چند ماه بعد هست رژیم ضربه جدی خواهد خورد و تروریزمش هم بزرگترین ضربه را در تاریخ حیات این رژیم دریافت خواهد کرد . متشکرم

سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

با عرض سلام خدمت خواهر مریم و همه دوستان عزیز شورا با تشکر از دبیر ارشد که این وقت را به من دادید من هم به نوبه خودم آغاز ۴۰مین سالگرد حیات شورای ملی مقاومت ایران را به همه دوستان شورایی و به‌ویژه به مسئول شورای ملی مقاومت برادر مسعود و خواهر مریم تبریک می‌گویم.

اینجا می‌خواهم گزارش مختصری از فعالیت‌های مقاومت در آمریکا رو طی یک‌سال اخیر به‌خصوص در کنگره و سنا خدمتتون بگم. قبل از آن چه که در کهکشان امسال برجسته شد قدرت و توان این آلترناتیو بود خیلی از این شخصیت‌ها در صحبتهایشون به آن اشاره کردند و به صراحت گفتند این کهکشان توان این آلترناتیو را برای اداره کشور بعد از سرنگونی رژیم به نمایش گذاشت. ۸ سناتور و ۱۲ نماینده مجلس در مراسم سالانه مقاومت در کهکشان صحبت کردند در موضوعات مربوط به کهکشان امسال در ارتباط با آمریکا سه نکته جدید را می‌خواهم مورد تأکید قرار بدهم البته حتماً دوستان خودشان توجه کردند نکته اول در خیلی از سخنرانی شخصیتهای آمریکایی موضوع نفی شیخ و شاه که از روز اول اصل بنیادین شورا بود به اشکال مختلف مورد بحث قرار گرفت با توجه به فضای آمریکا و ساختار این کشور این امر بیانگر یک تحول مهم و پیشرفت مقاومت است.

نکته دوم ورود فعال شخصیتهای آمریکایی در مقابل سیاست شیطان‌سازی علیه مقاومت آن هم در مطبوعات غربی که خوب می‌دانید که شخصیتهای سیاسی به سختی وارد این درگیریها می‌شوند. نکته سوم بیانیه ۳۱ شخصیت آمریکایی بود که در ۳۰ژوئن منتشر شد و برای وزیر خارجه آمریکا و دیگر مقامات ارسال شد و در آن به‌طور مشخص خواستار حسابرسی از تمامیت رژیم شدند.

دو هفته بعد از آن سخنگوی وزرات خارجه آمریکا برای اولین بار موضوع قتل‌عام ۶۷ و ضرورت حسابرسی از رژیم را مطرح کرد البته این موضوع در قطعنامه کنگره هم آمده که بعداً به آن می‌پردازم اما تا آنجا که به فعالیت‌های نمایندگی شورا در آمریکا برمی‌گردد خیلی به‌طور اختصار موارد را می‌گویم. با فعالیت‌های هواداران و ایرانیان در آمریکا آشنا هستید برگزاری دو روز تظاهرات در نیویورک علیه حضور آخوند روحانی، برگزاری کنوانسیون ایرانیان در لس آنجلس، برگزاری تظاهرات بزرگ در مقابل کاخ‌سفید در حمایت از قیام، کنفرانس مجازی سراسری هواداران مقاومت و فعالیت‌های گسترده در زمینه افشای نقض حقوق‌بشر صورت گرفته است. اما به‌طور مشخص در کنگره و سنا اولین موضوع قطعنامه ۳۷۴ که سه موضوع مهم برای اولین بار در آن مطرح شده که شامل:

اول بسته شدن سفارت رژیم در آلبانی است.

دوم تأکید روی بحث نه شاه نه شیخ

و سوم تصریح مفاد برنامه‌های ۱۰ محوری خواهر مریم برای آینده ایران.

برای کسب این حمایت اکثریت کنگره آمریکا در مجموع بیش از ۲۰۰۰ ملاقات توسط تیم های سیاسی مستقر در واشنگتن و هم‌چنین جوامع ایرانیان هوادار مقاومت در ۴۰ ایالت آمریکا همراه با چند هزار ایمیل و تماس انجام گرفته تا به این پیروزی دسترسی پیدا کردیم.