728 x 90

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن در پاریس با حضور خانم مریم رجوی و شخصیت‌های سیاسی زن از ۲۸کشور جهان - قسمت سوم

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن در پاریس
اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن در پاریس

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن در پاریس با حضور خانم مریم رجوی و شخصیت‌های سیاسی زن از ۲۸کشور جهان - قسمت سوم

 

سخنرانان:

کندیس برگن رهبر حزب محافظه‌کار کانادا (۲۰۲۲)، وزیر توسعهٔ اجتماعی (۲۰۱۵)

جودی اسگرو وزیر مهاجرت کانادا (۲۰۰۵)، رئیس کمیتهٔ تجارت بین‌المللی پارلمان

کاترین گونارزدوتیر وزیر آموزش ایسلند (۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹) رئیس حزب لیبرال رفرم و نماینده پارلمان

اوسه ماریا کلولند وزیر پیشین فرهنگ نروژ

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

دومینیک آتیاس: رئیس شورای اداری بنیاد وکلای اروپایی - رئیس پیشین کانون وکلای اروپا

سناتور ارین مک‌گریهان عضو سنای ایرلند، از سخنگویان حزب فینا فیل

بارونس اولون عضو مجلس اعیان انگلستان

نایکه گروپیونی عضو کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا

کاتلین دپورتر نمایندهٔ مجلس فدرال بلژیک

کارین لیلتورپ عضو کمیسیون خارجی پارلمان دانمارک

کندیس برگن - رهبر حزب محافظه‌کار کانادا (۲۰۲۲) - وزیر توسعهٔ اجتماعی (۲۰۱۵): من بیانیه‌یی را اعلام می‌کنم که ۴۰۰زن از آن حمایت کرده‌اند، بسیاری از آنها امروز اینجا هستند، برخی نتوانسته‌اند شرکت کنند، اما همه در کنار ما هستند، امضاکنندگان بیانیه از ۵ قارهٔ جهان شامل رهبران پیشین جهان، وزیران و مقامات، برندگان جایزه نوبل، گزارشگران سازمان‌ملل، نمایندگان پارلمان، روزنامه‌نگاران و نویسندگان مشهور، متخصصان زن در همهٔ جنبه‌های تحصیلی در دنیای دانشگاهی و رؤسای سازمانهای غیردولتی هستند.

جودی اسگرو وزیر مهاجرت کانادا (۲۰۰۵) - رئیس کمیتهٔ تجارت بین‌المللی پارلمان: تا زمانی که یک ایران آزاد و دموکراتیک تحقق نیابد، هیچ‌یک از ما نباید در آرامش باشیم، زیرا این بر کل جهان و زندگی ما تأثیر می‌گذارد.

کاترین گونارزدوتیر وزیر آموزش ایسلند (۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹) - رئیس حزب لیبرال رفرم و نماینده پارلمان: دیکتاتوری مذهبی که حقوق بنیادین بشر را سرکوب می‌کند و مردم را در ملأعام می‌کشد؛ باید برود تا حقوق همه مردم رعایت شود. مردم ایران باید بتوانند آزادانه رهبران خود را اعم از زن و مرد انتخاب کنند. من عمیقاً و مشتاقانه در انتظار دیدن یک رئیس‌جمهور زن با انتخاب آزادانه در ایران هستم، ما مشتاقانه در انتظار روزی هستیم که جنبش اپوزیسیون بتواند به خانه خود برود و برنامهٔ ۱۰ماده‌ای خود را اجرا کند.

اوسه ماریا کلولند – وزیر پیشین فرهنگ نروژ: زنان و دختران ایران به خیابان‌ها آمده‌اند و جز سرنگونی رژیم آخوندی مطالبه نمی‌کنند، زیرا به‌خوبی می‌دانند که تا وقتی این رژیم بر کشورشان حکومت می‌کند، تحقق حق زنان افسانه‌ای بیش نیست. زنان ایران با آتش‌زدن نمادهای سرکوب و پیام‌های روشنگر امید الهام گرفته از مریم رجوی، شعلهٔ مقاومت را روشن نگه می‌دارند.

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید: بدون تغییر رژیم در ایران تغییری حاصل نخواهد شد، این نه صرفاً زنان و مردان ایران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بلکه تمام دنیا را تحت تأثیر قرار خواهد داد. اگر این جنبش تهدیدی برای آخوندها در تهران نبود؛ پس چرا آنها این همه پول و تلاش و حتی خشونت به‌کار می‌گیرند تا آن را متوقف کنند؟

دومینیک آتیاس رئیس شورای اداری بنیاد وکلای اروپایی - رئیس پیشین کانون وکلای اروپا با بیش از یک میلیون عضو: شما نه شاه می‌خواهید نه شیخ. شما وارثان ایرانی با قدمت چند هزار ساله هستید که در آن زنان همواره با استبداد مبارزه کرده‌اند. شما این شهامت و تجددخواهی قابل ستایش را داشتید که یک زن را به‌عنوان رهبر خود انتخاب کنید. خانم مریم رجوی که سال‌هاست برابری زن و مرد را در ایرانی مدرن ترویج می‌کند. زنان ایرانی به‌تنهایی در مقابل دشمن در داخل کشور ایستاده‌اند، هیچ شکنجه، هیچ دیوار زندان و حتی مرگ نمی‌تواند آنها را وادار به تسلیم بکند. پیروزی آنها حتمی است و تا پیروزی در کنارشان خواهیم بود. فریاد سر دهیم: زن، مقاومت و آزادی.

سناتور ارین مک‌گریهان از ایرلند: در طول ۴دههٔ گذشته و تحت رهبری زنان، فرهنگ مقاومت این جنبش را با اپوزیسیون دموکراتیک مجاهدین و ائتلاف گسترده‌تر آن شورای ملی مقاومت ایران تغییر داده و سازماندهی کرده است و امروز شما خانم رجوی به این سنت افتخارآمیز ادامه می‌دهید و الهام‌بخش یک نسل جدید از دختران ایرانی هستید تا آینده کشورشان را در یک جمهوری آزاد دموکراتیک شکل دهند، عزم شما و رهبری شما الهام‌بخش زنان در سراسر جهان است با چنین الهام و مشعلی برای ایران آزاد و دموکراتیک، زنان اکنون در خط مقدم جنبش اعتراضی و محور کانون‌های‌شورشی هستند، که در سراسر ایران گسترش می‌یابند تا رژیم و خفقان و سرکوب و زن‌ستیزی آن‌را در هم بشکنند.

بارونس اولون عضو مجلس اعیان انگلستان: خانم رجوی امروز رهبری الهام‌بخش شما در شجاعت بسیاری از زنان ایرانی در رهبری جنبش مقاومت سازمان‌یافته بازتاب یافته است. تلاش آنها تحقق سخنان الهام‌بخش شماست که ما «می‌توانیم و باید» بر رژیم غلبه کنیم. من فراخوانهایی را که در پارلمانم داده شده؛ برای درخواست از دولتهای اروپایی به‌ویژه دولت آلبانی تکرار می‌کنم؛ نه تنها برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی حکومت تهران؛ بلکه برای حمایت از حقوق اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف۳ به‌خصوص زنان مطابق با کنوانسیون پناهندگان ژنو ۱۹۵۱، کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر و حقوق بین‌الملل. من همهٔ آن زنان و دختران جوان را در کانون‌های‌شورشی سازمان مجاهدین تحسین می‌کنم که شجاعانه با سپاه بی‌رحم مقابله می‌کنند که باید به‌عنوان یک سازمان تروریستی در هر کشوری در جهان معرفی شود. امید آنها محقق خواهد شد و ایران، آزاد خواهد شد.

نایکه گروپیونی عضو کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا: شجاعت فوق‌العادهٔ زنان ایرانی آنها را در رأس یک مقاومت واقعی، ایدئولوژیک و فکری بی‌نظیر در قیاس با سایر نیروها در جهان و در صف اول تلاش برای تغییر حکومت دینی و خودکامه قرار می‌دهد. به‌یمن قدرت، شجاعت و عزم این زنان تغییر هم‌اکنون در جریان است و صدای این انقلاب صدای خانم رجوی است که با عشق و ارادهٔ خود موجی را به‌راه انداخته است که دیر یا زود هر شکلی از خشونت و تبعیض را از بین خواهد برد و هیچ مانعی به هیچ‌وجه نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد انقلاب واقعی و تغییر در راه است.

کاتلین دپورتر نمایندهٔ مجلس فدرال بلژیک: بسیار جالب است که مریم به‌عنوان یک زن مسلمان یک صدای اصلی مخالف با حجاب اجباری است. این در برنامهٔ ۱۰ماده‌ای در سطح بین‌المللی شناخته شده است.

کارین لیلتورپ عضو کمیسیون خارجی پارلمان دانمارک: شهامتی که زنان و دختران ایرانی از خود نشان داده‌اند، گواه مقاومت روحیهٔ انسان در برابر ظلم و ستم است. ما باید صدای خود را علیه تاریکی در ایران بلند کنیم، مردم دانمارک و دولت دانمارک از زنان ایران حمایت می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e25f850f-c0c6-4014-9b4b-394bf840962d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات