728 x 90

اتوبوس خوابی، ۱۲هزار تا ۲۵هزار تومان هزینه یک شب

اتوبوس خوابی
اتوبوس خوابی

در ادامه سریال فجایع گورخوابی، کارتن خوابی و لوله خوابی، رسانه‌های حکومتی از پدیده جدیدی به نام اتوبوس خوابی خبر دادند.

وبسایت حکومتی تجارت نیوز در مطلب با عنوان «صندلی اتوبوس، خانه ارزان در پایتخت! / بی‌آرتی خوابی شبی ۲۵هزار تومان» به ره آوردی دیگر از رژیم غارت و چپاول و فقر و مسکنت مردم اشاره کرده است.

در این مطلب آمده است: ۱۲هزار تا ۲۵هزار تومان هزینه یک شب بی‌آرتی خوابی در تهران است. بسیاری به جای اجاره‌خانه اینجا می‌خوابند. البته بی‌آرتی خوابی چندان هم راحت نیست، حداقل تا صبح باید پنج بار اتوبوس عوض کنند و چند دقیقه بین هر بار پیاده و سوار شدن سرما را تحمل کنند.

هر ۴۵دقیقه باید پیاده شوند. به اتوبوس بعدی برسند. هزینه بلیت بدهند. سوار اتوبوس جدید شوند و بخوابند. سوز سرمای شب آنها را هل می‌دهد که خودشان را زودتر به اتوبوس برسانند.

بی‌آرتی خوابی تنها راهی است که برایشان مانده. یک صندلی در اتوبوس برای آنها خانه‌یی است ارزان در پایتخت! اما همین خانه ارزان برایشان در ماه ۳۶۰هزار تا ۷۵۰هزار تومان خرج دارد. اتوبوس‌خواب‌ها شغل و درآمد دارند، اما نه آن‌قدر که بتوانند رهن و اجاره یک خانه در تهران را بدهند.

بلیت اتوبوس و بی‌آرتی در روز ۱۴۰۰تومان است و در شب سه هزار تومان. افرادی که در بی‌آرتی می‌خوابند برای مسیر تجریش-راه‌آهن دست کم باید ۱۵هزار تومان و حداکثر ۲۴هزار تومان پرداخت کنند.

مسیر آزادی-تهرانپارس که طولانی‌تر است و هزینه آن دست‌کم ۱۲هزار تومان و حداکثر ۱۸هزار تومان است. هزینه‌ای کم برای سرپناهی گرم در شب‌های سرد زمستانی پایتخت!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2bdedd03-60c9-44a0-b32b-9f687a2192b3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات