728 x 90

اتحادیه اروپا؛ تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران در راه هستند

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۳بهمن پیرامون آخرین تحولات ایران و اوکراین رایزنی می‌کنند.
خبرگزاری آلمان در آستانه نشست وزاری خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در روز دوشنبه ۲۳ژانویه (سوم بهمن) در بروکسل از تحریم‌های جدید این اتحادیه علیه رژیم ایران خبر داده است. این خبرگزاری نوشته است به‌دلیل نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران تحریم‌های بیشتری علیه جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی شده است.
دو منبع پیش از این به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۳ژانویه هم‌زمان با کار بر روی گنجاندن نام سپاه در فهرست تروریستی این اتحادیه، اعمال تحریم‌هایی علیه ۳۷شخص و نهاد دیگر جمهوری اسلامی را نیز در دستور کار خود دارد... . پارلمان اتحادیه اروپا در این باره به‌طور شفاف موضع‌گیری کرده و نمایندگان پارلمان به گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.
اما یک سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که قطعنامه پارلمان اروپا مبنی بر درخواست قرار گرفتن نام سپاه در فهرست تروریسم به‌سادگی قابل اجرا نیست و "حکم قضایی دادگاه ملی (یکی از کشورهای عضو)"یا "حکم ممنوعیت صادر شده از سوی یک نهاد اداری" لازم است... .

 

به گزارش رویترز جوزف بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیهٔ اروپا روز دوشنبه ۳بهمن گفت تا زمانیکه یک دادگاه در اتحادیهٔ اروپا مشخص نکرده که سپاه پاسداران یک موجودیت تروریستی است، این اتحادیه نمی‌تواند آنرا را لیست‌گذاری کند. جوزپ بورل قبل از دیدار وزرای خارجه در بروکسل به خبرنگاران گفت: ”شما نمی‌توانید بگویید من شما را تروریست تلقی می‌کنم چون از شما خوشم نمی‌آید“ .

جوزپ بورل افزود: دادگاه یک عضو اتحادیهٔ اروپا باید یک محکومیت قانونی مستحکم صادر کند تا بعد اتحادیهٔ اروپا بتواند عمل کند.

پارلمان اروپا هفتهٔ پیش از اتحادیهٔ اروپا خواست تا سپاه پاسداران را یک موجودیت تروریستی نامگذاری کند و آنرا متهم به سرکوب اعتراضات داخلی و تأمین پهپاد به روسیه نمود.

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6a792a3a-1b2f-46bc-a5f8-594944694f75"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات