728 x 90

اتحادیه اروپا اعلام کرد هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی رژیم ایران نمی‌پذیرد

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا ضرب‌الاجل ۶۰روزه رژیم ایران برای برجام را رد کرد.
وزرای خارجه سه کشور انگلستان، فرانسه، آلمان به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه ۱۹اردیبهشت ۹۸ با صدور بیانیه‌یی مشترک در پاسخ به مهلت ۶۰روزه رژیم ایران  اعلام کردند هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرند.

رژیم آخوندی روز گذشته اعلام کرد به مدت ۶۰ روز از التزام خود به فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین  که در چارچوب برجام تعیین شده بود سرباز می زند.  

در  بیانیه اتحادیه اروپا در پاسخ به این اقدام رژیم آمده است: «ما قویاً رژیم ایران را فرا می‌خوانیم تا به اجرای تعهداتش بر اساس برجام به‌طور کامل ادامه دهد. ما هر گونه الیتماتوم را رد می‌کنیم و تبعیت ایران را از التزاماتش بر اساس برجام و ان پی تی از طریق عملکردش ارزیابی می‌کنیم.

در همین رابطه ما نقش کلیدی آژانس بین المللی انرژی اتمی در مانیتور کردن و تایید کردن تبعیت ایران از التزاماتش را یادآوری می‌کنیم».

 

خبرگزاری فرانسه به‌ نقل از اتحادیه اروپا نوشت که هیچ ضرب‌الاجلی از طرف رژیم ایران در مورد توافق اتمی موسوم به برجام پذیرفته نیست.

 

خبرگزاریهای حکومتی نوشتند اتحادیه اروپا در واکنش به مهلت ۶۰روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اعلام کرد هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرد.

 

 

درباره اعلام عدم التزام رژیم آخوندی به تعهداتش در برجام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت گفت:

اظهارات آخوند روحانی بار دیگر نشان داد که پروژه‌های ضدملی اتمی باید برچیده شود. رژیم برای بقای خود نیازمند تسلیحات کشتار جمعی و جنگهای منطقه‌یی است.

 

 

 

خانم رجوی افزود: سیل‌زدگان و زحمتکشانی که ماهها حقوق ناچیزشان را دریافت نکرده‌اند به رژیم می‌گویند: سوریه را رها کن

 

مقاومت ایران از این پیش‌تر بارها و بارها اعلام کرده است: اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت، توقف کامل غنی‌سازی، پذیرش پروتکل الحاقی و دسترسی آزادانه بازرسان به مراکز و تأسیسات مشکوک رژیم، لازمه دست کشیدن آخوندها از بمب اتمی است.

 

 

رژیم آخوندی در گرداب اتمی، به خودزنی و تشبثات تحمیلی در سالگرد خروج آمریکا از برجام روی آورد و ۴روز بعد از تحریم و ممنوعیت فروش مازاد مواد غنی‌شده و آب سنگین، اعلام کرد که به التزاماتش در برجام پایبند نیست.

این خودزنی روز چهارشنبه ۱۸اردیبهشت، توسط رئیس‌جمهور ارتجاع و همچنین در بیانیه رسمی شورایعالی امنیت آخوندها اعلام شد:

تلویزیون رژیم ـ ۱۸اردیبهشت۹۸:

شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌یی مهم خطاب به کشورهای عضو برجام اعلام کرد ایران از امروز ۱۸اردیبهشت ۹۸برخی اقدامات خود را در توافق برجام متوقف می‌کند و ۶۰روز مهلت به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوضه‌های بانکی و نفتی می‌دهد. در این بیانیه آمده است: با وجود آن که جمهوری اسلامی ایران در طول یک‌سال گذشته و پس از خروج غیرقانونی آمریکا از توافق برجام و نقض مصوبات شورای امنیت سازمان ملل ‌متحد نهایت خویشتنداری را از خود نشان داده و به‌ درخواست دیگر اعضای برجام فرصت قابل توجهی در اختیار آنها قرار داده است اما متأسفانه این حسن‌نیت و خویشتنداری هوشمندانه مردم ایران بی‌پاسخ مانده و غیر از صدور بیانیه‌های سیاسی هنوز هیچ سازوکار عملیاتی برای جبران تحریم‌های آمریکا مستقر نشده است. بنابراین جمهوری اسلامی ایران برای تأمین حقوق خود و بازگرداندن توازن به مطالبات طرفین در این توافق گزینه‌یی غیر از کاهش تعهدات ندارد.

شورای عالی امنیت ملی بر همین اساس تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران در مرحله فعلی دیگر خود را متعهد به رعایت محدودیتهای مربوط به نگهداری ذخایر اورانیوم غنی شده و ذخایر آب سنگین نمی‌داند و به کشورهای باقیمانده در برجام ۶۰روز فرصت داده می‌شود تا تعهدات خود به‌ویژه در حوضحه‌های بانکی و نفتی را عملیاتی نمایند.

در این بیانیه تأکید شده در هر زمان که خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران تأمین شود ایران نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهد گرفت اما در غیراینصورت جمهوری اسلامی ایران مرحله به مرحله اجرای تعهدات خود را متوقف خواهد کرد

شورای عالی امنیت ملی در عین‌حال تأکید کرد درباره هر اقدام غیرمسئولانه از جمله ارجاع موضوع به شورای امنیت سازمان ملل ‌متحد یا اعمال تحریم‌های بیشتر عکس‌العمل قاطع و سریع نشان خواهیم داد.