728 x 90

ابوالفضل امیرعطایی، نوجوان ۱۶ساله قیامی پس از ۸ماه کما به‌شهادت رسید - توئیت خانم مریم رجوی

ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ساله قیامی ساکن تهران
ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ساله قیامی ساکن تهران

توئیت خانم مریم رجوی:

ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ساله قیامی ساکن تهران که در روز ۳۰شهریور ۱۴۰۱ در جریان تظاهرات سراسری با شلیک پاسداران جنایتکار در شهرری مجروح شده بود، بر اثر شدت صدمات وارده پس از ۸ماه کما، عصر روز جمعه ۵خرداد به‌شهادت رسید.
ابوالفضل امیرعطایی، در جریان قیام سراسری مردم ایران در شهر ری تهران، از فاصله نزدیک از ناحیه چپ سر مورد اصابت گلوله گاز اشک‌آور مأموران خامنه‌ای قرار گرفته بود.
وی در پی جراحات وارده به‌طور کامل توانایی حرکت و تکلم خود را از دست داد و طی این مدت بر روی تخت بیمارستان نگهداری شد.

شهید قیام ابوالفضل امیرعطایی بعد از چند عمل جراحی و بعد از ۸ماه کما، بهوش آمده بود ولی شدت جراحات به‌حدی بود که او نتوانست زنده بماند و روز جمعه به کاروان شهیدان قیام سراسری مردم ایران پیوست.
مریم، مادر ابوالفضل امیرعطایی جان باختن فرزندش را تأیید کرده است.

بنا به گزارشی از شهروندان، شب سی‌ام شهریور در میدان نماز شهر ری، نیروهای گارد ویژه، مردم معترض را دوره کردند و از فاصله بسیار نزدیک و درحالی که معترضان در میان مأموران، گیر افتاده بودند به سوی آنها گاز اشک‌آور زدند.

به گفته این شاهد عینی، مأموران گاز اشک‌آور را از فاصه کم، فاصله یک متری، مستقیم به سر ابوالفضل امیرعطایی شلیک کردند. در اثر همین شلیک، ابتدا نیمی از جمجمه او را از بین برد، و هشت ماه بعد، به جان باختنش منجر شد.

خبرگزاری رویداد۲۴ رژیم در گزارشی نوشت: 

ابوالفضل امیرعطایی بعد از چند ماه در کما بودن، هوشیار شده بود، اما در نهایت جان خود را از دست داد. برخی منابع از آسیب به جمجمه این نوجوان در اثر شلیک گلوله خبر داده بودند. در شبکه‌های اجتماعی گفته شده که گاز اشک‌آور مستقیما به جمجمه امیرعطایی برخورد کرده است. 

 

خاطرنشان میشود شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه شماره ۲۴۶ خود نوشته بود از شهادت یک مجروح قیام در سنندج و شهادت ۴زندانی قیام زیر شکنجه در ارومیه، گچساران، کرج و اصفهان نام برده بود.

روز چهارشنبه ۲۴اسفند شیرزاد احمدی ۳۱ساله اهل بوکان که روز ۲۶بهمن در بوکان توسط نیروهای سرکوبگر رژیم ربوده شده بود، زیر شکنجه پاسداران خامنه‌ای در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به‌شهادت رسید. دژخیمان از تحویل پیکر شهید به خانواده‌اش خودداری می‌کنند.

محمد آریان خوشگوار جوان ۱۸ساله‌ای که روز ۲۶ آبان در مراسم چهلم شهدای قیام در محله حاجی آباد سنندج توسط موتورسواران رژیم با ضربات چاقو مجروح و به کما رفته بود روز سه‌شنبه ۲۳اسفند پس از چهار ماه به‌شهادت رسید.

محسن شجاعی برجویی که روز ۱۲ آبان در مراسم چهلم شهید قیام مهسا موگویی در فولاد شهر اصفهان دستگیر و بر اثر شکنجه‌های وحشیانه به کما رفته بود روز ۱۸ اسفند در بیمارستان خورشید این شهر شهید شد. مراسم خاکسپاری محسن شجاعی روز جمعه ۱۹ اسفند در فولاد شهر اصفهان با حضور گسترده مردم برگزار شد.

یکی از دستگیر شدگان قیام به‌نام امیر همت آزاد که در اعتراضات دستگیر و بر اثر ضربات باتون به سرش در کما به‌سر می‌برد بعد از سه ماه روز ۱۸ اسفند در بیمارستان رجایی کرج به‌شهادت رسید. نیروهای سرکوبگر خانواده‌اش را تهدید کرده‌اند که دلیل مرگ او را سکته و خون‌ریزی مغزی عنوان کنند.

صادق فولادی وندا اهل گچساران که روز ۱۴بهمن در یکی از خیابانهای این شهر توسط مأموران اطلاعات سپاه ربوده شده بود، روز ۲اسفند پیکرش در حالی‌که دست و پایش بسته و به‌شدت مجروح شده بود در یکی از کانالهای آب پیدا شد. صادق فولادوند یک ورزشکار حامی کودکان کار بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/14d5231b-637b-48ab-8825-90aa7f9705e0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات