728 x 90

ائتلاف ملی سوریه خواستار اعمال تدابیر علیه رژیم اسد بر اساس ماده هفتم منشور سازمان ملل شد

حمله شیمیایی به سوریه
حمله شیمیایی به سوریه

ائتلاف ملی سوریه روز سه‌شنبه ۱۷مرداد به‌مناسبت نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد سلاحهای شیمیایی؛ با صدور بیانیه‌یی خواستار اعمال تدابیر علیه رژیم اسد بر اساس ماده هفتم منشور سازمان ملل شد.
بیانیه ائتلاف ملی با تأکید بر پاسخگویی جنایتکار جنگی؛ بشار اسد به‌خاطر جنایات جنگی که مرتکب شده می‌نویسد: «پس از گزارشهای بی‌طرفانه از اثبات مسئولیت رژیم اسد در قبال صدها جنایت جنگی و پس از تأیید سازمان منع سلاحهای شیمیایی در مورد مسئولیت این رژیم در جنایات استفاده از سلاحهای شیمیایی در مناطق سراقب، اللطامنه و دوما، ادامه گریز از مجازات رژیم اسد، به‌مثابه شکستی در سازوکار اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی در قبال جنایتکاران جنگی، به‌حساب می‌آید.
گزارشها تأیید می‌کند که رژیم اسد ۱۵۱۰نفر را در حملات خفه کننده به مناطق جداگانه از سال۲۰۱۲ با گازهای سمی به‌قتل رسانده است، علاوه بر آن هزاران مورد خفگی وجود داشته که مجروحان بر جای مانده با مشکلات مزمن سلامتی دچار هستند... .
پس از بی‌توجهی رژیم اسد به قطعنامه ۲۱۱۸ و ۱۸۴بار استفاده از سلاحهای شیمیایی علیه غیرنظامیان پس از تأیید کنوانسیون منع استفاده و ساخت سلاحهای شیمیایی در سپتامبر ۲۰۱۳ توسط رژیم اسد، ائتلاف ملی خواستار اعمال برخی تدابیر علیه رژیم اسد بر اساس ماده ۷ منشور سازمان ملل شد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4614be35-f0cc-44d3-9904-226a1301c7fe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات