728 x 90

آژانس بین‌المللی انرژی: میزان فروش نفت رژیم ایران حدود یک میلیون و هفتصد هزار بشکه کاهش یافته است

کاهش فروش نفت رژیم ایران
کاهش فروش نفت رژیم ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، میزان فروش نفت رژیم ایران نسبت به زمانی که آمریکا از برجام خارج شد حدود یک میلیون و هفتصد هزار بشکه کاهش یافته است.

این آژانس تأکید کرد که ظرفیت مازاد عرضه جهانی نفت حدود سه برابر صادرات حکومت ایران است و به‌رغم کاهش فروش نفت این رژیم، بازارهای جهانی بی‌ثبات نخواهند شد.

 

رویترز گزارش داد، آژانس بین‌المللی انرژی در پایگاه خبری رسمی خود اعلام کرد، به‌رغم پایان معافیت‌های آمریکا برای مشتریان نفت رژیم ایران،هم‌اکنون ظرفیت مازاد عرضه جهانی نفت حدود سه برابر صادرات حکومت ایران است و عرضه نفت در جهان در وضع «مناسبی» قرار دارد.پایان معافیت‌ها، صادرات رژیم ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ اما بازارهای جهانی بی‌ثبات نخواهند شد.

 

آژانس بین‌المللی انرژی صادرات روزانه نفت رژیم ایران را در فاصله زمانی بین اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت یک میلیون وصدهزار بشکه ارزیابی کرده که نسبت به ماه قبل از آن سیصد هزار بشکه کاهش داشته و نسبت به ماه مه سال گذشته، زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، حدود یک میلیون و هفتصد هزار بشکه کاهش یافته است.

 

رویترز همچنین گزارش داد: هند، یکی از مهم‌ترین خریداران نفت از رژیم ایران، اعلام کرد یک طرح قوی برای خرید نفت از کشورهای دیگر و انتقال نفت کافی به پالایشگاههای هند ارائه کرده‌ است.

رویترز افزود: در حال حاضر عراق، عربستان و امارات، برای تولید مازاد نفت اعلام آمادگی کرده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات