728 x 90

آنتونی بلینکن: پاسخگو کردن رژیم ایران با اقدامات یک‌جانبه و چند جانبه آمریکا و متحدانش

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا جمعه ۳۰دی، درباره واکنش جهانی به سرکوب و کشتار مردم توسط رژیم ایران به خبرنگاران گفت: ما و انگلستان و بسیاری دیگر از کشورهای دنیا نظاره‌گر هستند و با ما در حس انزجار شریک هستند. این ظلم‌ها بدون عواقب نخواهند ماند.
وی در ادامه گفت: ما همراه با کشورهای بسیار دیگر با استفاده از مکانیسم‌های سازمان ملل و انواع اقدامات یک‌جانبه و چند جانبه برای پاسخگو کردن رژیم ایران هستیم. و این امر در مکانهای مختلف و روش‌های گوناگون و تا زمانی که لازم باشد انجام می‌شود و ادامه خواهد یافت».

 

جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ‌سفید جمعه ۳۰دی، در یک کنفرانس خبری در مورد اولویت آمریکا در موضوع رژیم ایران گفت: «اقدامات جمهوری اسلامی در سرکوب مردم و پشتیبانی رژیم از روسیه در جنگ اوکراین» است.

جان کربی گفت: «ما در حال حاضر روی انجام توافق با جمهوری اسلامی و موضوع برجام متمرکز نیستیم چرا که سران ایران تصمیم گرفتند مذاکره را جدی نگیرند و در عوض مردم خود را وحشیانه سرکوب کنند و از جنگ روسیه در اوکراین حمایت کنند، بنابراین تمرکز ما اکنون به این موضوعات معطوف است نه مذاکرات برجام».

 

ودانت پاتل سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۹دی درباره تصویب قطعنامه نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران در پارلمان اروپا گفت:

این برعهده هر کشور و در این مورد هم برعهده اتحادیه اروپا است که تصمیم بگیرند که بنا به نظام حکومتی و حقوقی‌شان و به نفعشان است که چه بکنند.

همانگونه که می‌دانید ما اقدام اخیر اتحادیه اروپا که برخی مقامات سپاه پاسداران را به‌خاطر شرکت‌شان در تأمین پهپاد به روسیه نامگذاری کرد مورد تحسین قراردادیم.

 

ند پرایس؛ روز چهارشنبه ۲۸دی در سخنانی با اعلام همکاری آمریکا و اروپا برای مقابله با تهدیدهای سپاه پاسداران گفت: «هیچ صادر‌کننده تروریسمی شرورتر از ایران در عرصه بین‌المللی وجود ندارد. هیچ اختلاف‌نظری بین ایالات متحده و متحدان اروپایی ما در این مورد وجود ندارد».
پرایس در سخنان خود با اشاره به تصویب طرح پارلمان اروپا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی اضافه کرد: «این اقدامات در اتحادیه اروپا نشانه به‌رسمیت شناختن ایران به‌عنوان حامی اصلی تروریسم در جهان است. آمریکا، اروپا و کشورهای سراسر جهان شاهد بوده‌اند که سپاه پاسداران به‌وضوح تمایل نفرت‌انگیز خود را برای گرفتن جان انسانهای بی‌گناه در عملیات‌هایش نشان داده است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/15c5a635-8ec1-40ff-8cdb-4764bdec2525"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات