728 x 90

آنتونی بلینکن: تمامی تحریم‌های رژیم ایران ادامه دارد ما دست بالاتر داریم

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با اشاره به رژیم ایران گفت هیچ‌یک از اهرم‌های فشار کنار گذاشته نشده، تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی است و در واقع، دست ما بالاتر است.
وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۴اسفند گفت دولت بایدن بار دیگر در موضع مشترک با متحدان اروپایی خود درباره رژیم ایران است و این یک عامل قدرتمند است.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه تأکید کرد که علاوه بر بدتر شدن وضعیت پرونده هسته‌یی ایران، رژیم ایران فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده‌ای در منطقه داشته و حملاتی به نیروهای ما در عراق و متحدان‌مان در دیگر نقاط داشته است.

بلینکن در ادامه سخنان خود افزود: ما هیچ‌یک از اهرم‌های فشار خود را کنار نگذاشته‌ایم. تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی است. در واقع، دست ما حتی از قبل بالاتر است چرا که بار دیگر در موضع مشترک با متحدان اروپایی خود هستیم.

بلینکن افزود: اروپایی‌ها مخالف خروج آمریکا از توافق هسته‌یی بودند، بیشتر انرژی خود را صرف زنده نگه‌داشتن این توافق و نه ایراد فشار بر رژیم ایران برای دیگر رفتارهای فاحشی که در منطقه و فراتر از آن صورت گرفت، کردند. حالا همه ما در یک‌سو هستیم و در هدف خود متحد هستیم که عامل قدرتمندی است.