728 x 90

آنا فوتیگا: تهران پهپادهای روسیه را برای کشتار غیرنظامیان در اوکراین تأمین می‌کند

آنا فوتیگا وزیر خارجه پیشین لهستان و نماینده پارلمان اروپا
آنا فوتیگا وزیر خارجه پیشین لهستان و نماینده پارلمان اروپا

آنا فوتیگا وزیر خارجه پیشین لهستان و نماینده پارلمان اروپا که دبیرکلی حزب محافظه‌کاران و اصلاح طلبان اروپا را نیز برعهده دارد روز چهارشنبه سوم خرداد و پس از سخنرانی در کنفرانس «ایران؛ چشم‌انداز تغییر و سیاست اتحادیه اروپا» در پارلمان اروپا که با حضور خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران برگزار شد، در توئیتی با اعلام این‌که «ما باید بدانیم که حدود ۸۰درصد اقتصاد و بازرگانی ایران در قبضه سپاه پاسداران است» خواستار تمدید تحریم‌های بین‌المللی از سوی جامعه جهانی علیه جمهوری اسلامی شد.
وی هم‌چنین با محکوم کردن ارسال پهپادهای نظامی برای کشتار مردم اوکراین توسط این رژیم نوشت: «تهران پهپادهای روسیه را برای کشتار غیرنظامیان در اوکراین تأمین می‌کند».

ظهر روز  چهارشنبه سوم خرداد ۱۴۰۲ خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران با استقبال گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا وارد محل پارلمان در بروکسل شد و در کنفرانس «ایران: چشم‌انداز تغییر و سیاست اتحادیه اروپا» شرکت کرد.

خانم رجوی در این کنفرانس که به ریاست آقای سارسالخوس رئیس مشترک دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا تشکیل شد به یک کارزار بین‌المللی برای توقف اعدام در ایران فراخواند.

در این کنفرانس خانم آنا فوتیگا عضو کمیسیون خارجه و سوکمیسیون دفاع و امنیت و وزیر خارجه سابق لهستان، به همراه دهها نماینده پارلمان اروپا از گروه‌های گوناگون سیاسی از کشورهای مختلف شرکت داشتند و ۱۵تن از آنها سخنرانی کردند. آنها از شورای ملی مقاومت ایران و طرح ۱۰ ماده‌یی خانم رجوی حمایت کردند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e577cf94-d16e-48eb-8587-2d83b1e4874a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات