728 x 90

آنالنا بربوک: در جهنم غزه، بیش از یک میلیون کودک، زن و مرد در معرض خطر گرسنگی قرار دارند

آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان
آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، روز ۵فروردین پیش از سفر به مصر، اسراییل و سرزمینهای فلسطینی در بیانیه‌یی نوشت:
در جهنم غزه، بیش از یک میلیون کودک، زن و مرد در معرض خطر گرسنگی قرار دارند. هر روز، مادران و پدران به‌شدت به‌دنبال هر وعده غذایی، صرف‌نظر از کوچکی، به سراغ فرزندانشان می‌روند و هر روز تعداد زیادی دست خالی از آنجا می‌آیند. زیرا حماس نه تنها به‌طور خیانتکارانه‌ای خود را پشت آنها پنهان می‌کند، بلکه آنها را از آنچه برای زنده ماندن نیاز دارند محروم می‌کند. 

 ما با شرکای بین‌المللی خود هر تلاشی که امکانپذیر است انجام می‌دهیم. اما پرتاب کمک با هواپیما از هوا یا پل‌های دریایی راه‌حل پایداری نیستند. دولت اسراییل بالاخره باید گذرگاههای مرزی را به روی کمکهای بسیار بیشتر باز کند... .
ما مسئولیت خود را در قبال امنیت اسراییل می‌پذیریم. حماس باید سلاحهای خود را زمین بگذارد و دیگر هرگز تروریسم هفتم اکتبر را علیه مردم اسراییل انجام ندهد. اما این هدف با اقدامات صرفاً نظامی قابل دستیابی نیست. و اقدام نظامی در حقوق بشردوستانه بین‌المللی محدودیت‌هایی دارد.

تنها یک آتش‌بس فوری بشردوستانه که منجر به آتش‌بس دائمی شود، امید به صلح را برای فلسطینیان و اسرائیلی‌ها زنده نگه می‌دارد. مرگ مردم غزه و رنج بیش از ۱۰۰گروگانی که هنوز در اسارت حماس هستند، به هم گره خورده است. رنج باید برای همه پایان یابد. مذاکرات در دوحه در نهایت باید به موفقیت منجر شود.
 تنها چشم‌انداز راه‌حل دو کشوری با تشکیلات دولت فلسطین  به‌عنوان اولین گام به سوی یک کشور دموکراتیک فلسطین می‌تواند زندگی امن و با عزت را به مردم ارائه دهد. در راه رسیدن به این هدف، ما اجازه نداریم از هیچ تلاشی برای دستیابی اعتماد از همه طرفها دریغ کنیم.(سایت وزارت خارجه آلمان ۵ فروردین)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/afcf8bde-e9f2-41d3-b9ff-b864c1a5f84b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات