728 x 90

آمریکا ۲۲نهاد و فرد خارجی را مطابق قانون منع تکثیر تسلیحاتی رژیمهای ایران، کره شمالی و سوریه تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

دکتر کریستوفر فورد، دستیار وزیر خارجه آمریکا در دفتر امنیت بین‌المللی و منع تکثیر تسلیحات ضمن اعلام این تحریم‌ها در شش توئیت اطلاعات مشروحی درباره اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ۲۲شخص و نهاد که با رژیمهای ایران و سوریه و کره شمالی در رابطه با تکثیر سلاحهای هسته‌یی و شیمیایی همکاری داشتند، منتشر کرد.

 

دستیار وزیر خارجه آمریکا نوشت:‌ آمریکا مطابق قانون منع تکثیر تسلیحات توسط رژیم ایران، کره شمالی و سوریه در نشریه رسمی دولت فدرال آمریکا اعلام شده است.

در میان تحریم شدگان نه نهاد و فرد هستند که از برنامه موشک بالستیک ایران حمایت کرده‌اند. شامل (شرکت) تکثیر کننده زنجیره‌ای لی فانگ وی در چین (معروف به کارل لی) و شرکت وی سنتوتک کاربون و گروه گرافیت Graphite Corp.

 

دکتر کریستوفر فورد درباره (شرکت) لی فانگ وی، می‌نویسد: این شرکت بر اساس قانون منع تکثیر تسلیحاتی رژیم ایران، کره شمالی و سوریه به‌خاطر فراهم کردن ژیروسکوپها و شتاب سنجها برای رژیم ایران که بر اساس نظام کنترل فن‌آوری موشکی تحت کنترل هستند، با تحریم‌هایی مواجه می‌شود. این شرکت فعالیت‌های تکثیر تسلیحاتی خود با رژیم ایران را با مخفی شدن پشت یک شبکه پیچیده شرکتهای پوششی با اسامی مستعار و شخصیتها پنهان می‌کند. در حالی‌که آمریکا به هدف قرار دادن لی با تحریم‌ها ادامه می‌دهد (رژیم ایران) شرکتهای (پوششی) تأسیس می‌کند تا به تکثیر تسلیحاتی خود ادامه دهد.

(شرکت) لی فانگ وی اقلام را از طریق کانالهای کشتیرانی تجاری معمولی به خارج از چین منتقل می‌کند و طیف گسترده‌ای از قطعات برای رژیم ایران فراهم می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات