728 x 90

آمریکا ۱۲شرکت چینی را به‌دلیل همکاری نظامی با رژیم آخوندی در لیست سیاه قرار داد

وزارت بازرگانی آمریکا
وزارت بازرگانی آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا روز ۹تیرماه ۱۲شرکت مستقر در چین را به‌دلیل همکاری نظامی و صادرات قطعات الکترونیکی با منشأ آمریکایی به ایران در لیست سیاه خود وارد کرد.

این شرکتها متهم هستند با روش‌های فریبکارانه، قطعات الکترونیکی با منشأ آمریکایی را به ایران صادر کرده‌اند و از این قطعات در حمایت از مجموعه‌های نظامی رژیم آخوندی استفاده شده است.

وزارت بازرگانی آمریکا هم‌چنین تعدادی از شرکت‌های مستقر در چین، لیتوانی، ازبکستان، ویتنام و انگلستان را به‌دلیل نقض تحریم‌های روسیه در فهرست سیاه خود قرار داد.

در گزارش وزارت بازرگانی آمریکا آمده است:

وزارت بازرگانی روز ۹تیر۱۴۰۱، کمیته بازبینی کاربر نهایی (ERC) تصمیم گرفت که دوازده نهاد زیر را بر اساس § ۷۴۴.۱۱ (b) تحت مقصد چین به فهرست نهاد اضافه کند: در One Electronics; Blueschip Company Limited; چن ژوقیان; Chipwinone Electronics; Chuangxinda Electronics-Tech Co. ، Ltd. ; Ehang International Trade Limited. Gaohui HK Electronics; ICSOSO Electronics Company Limited; شنژن آوانلان; Suntric Company Limited; وین ویپنگ; ویرو ژوانگ به‌دلیل فعالیت‌هایشان برخلاف امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده. به‌طور خاص، این نهادها از شیوه‌های فریبنده برای تأمین یا تلاش برای تأمین تجهیزات الکترونیکی با منشاء ایالات متحده به ایران استفاده می‌کنند که در نهایت از ارتش ایران پشتیبانی می‌کند. این نهادها با الزام مجوز برای همه موارد مشمول EAR به فهرست نهاد اضافه می‌شوند. BIS درخواست‌های مجوز برای موارد این نهادها را با فرض رد بررسی می‌کند. هیچ استثنای مجوزی برای صادرات، صادرات مجدد، یا انتقال (در داخل کشور) به این نهادها وجود ندارد.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۲۶خرداد نیز جینگ‌فنگ، شهروند چینی، دو شرکت چینی، محمدسعید رکن‌الدین، شهروند ایرانی و چند شرکت پتروشیمی ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده بود.

آمریکا پیش از این نیز شرکت‌های مختلف چینی را به دلیل همکاری با ایران تحریم کرده است.

والی آدیمو، مقام خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه ۳۱خرداد در سفر به امارات از چارچوب بسیار قوی امارات در مبارزه با جرایم مالی تقدیر کرد و گفت ما قصد داریم اقداماتی را انجام دهیم تا مطمئن شویم رژیم ایران نمی‌تواند از تحریم‌هایی که آمریکا و شرکای آن اعمال کرده‌اند فرار کند. 

هفته گذشته این وزارتخانه اعلام کرد که بدون توافق، این وزارتخانه به استفاده از تحریم‌ها برای محدود کردن صادرات نفت و محصولات پتروشیمی از ایران ادامه خواهد داد (سایت نشنال ۳۱خرداد).

 

خزانه‌داری آمریکا همچنین روز دوشنبه ۱۶خرداد از تحریم سه فرد مرتبط با نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران خبر داد. خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین اعلام کرد ۱۶فرد، تشکیلات و گروه مرتبط با سازمانهای تروریستی منطقه‌یی را تحریم کرده است. در میان تحریم شدگان سه فرد مرتبط با نیروی قدس هستند که به همکاری در پولشویی و قاچاق نفت متهم شده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b47d1037-a0bb-4e1b-9d4e-4aab2924c8d1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات