728 x 90

آمریکا یک گروه وابسته به رژیم ایران در بحرین را در لیست تروریستی قرار داد

آمریکا یک گروه وابسته به رژیم ایران در بحرین را در لیست تروریستی قرار داد
آمریکا یک گروه وابسته به رژیم ایران در بحرین را در لیست تروریستی قرار داد

آمریکا به‌منظور فشار به رژیم ایران، یک گروه شبه‌نظامی در بحرین را که وابسته به رژیم ایران است به‌عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری کرد.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس ۱۰ژوییه ۲۰۱۸– ۱۹تیر۹۷

ناتان سِیلز(Nathan Sales) هماهنگ‌کننده ضدتروریسم در وزارت‌خارجه آمریکا طی اطلاعیه‌یی نامگذاری تروریستی را اعلام کرد و گفت تیپهای العشتار گروهی از تروریستهای تحت حمایت رژیم ایران است که از طرف یک رژیم فاسد دست به‌قتل افراد می‌زند.

 

این گروه از مسئولیت شماری از بمب‌گذاریها و حملات در بحرین از جمله کشتن دو مأمور پلیس را برعهده گرفته است.

نامگذاری این گروه آمریکاییها یا شرکتهای آمریکایی را از معاملات با آن منع می‌کند و جدیدترین اقدامی است که دولت ترامپ برای افزایش فشار بر تهران به‌دنبال خروج از برجام انجام داده است.

آمریکا آماده می‌شود تا تحریمها علیه رژیم ایران از جمله تحریمهای ثانویه را از سر بگیرد با این هدف که صدور نفت ایران را به‌شدت محدود بسازد

 

وزارت‌خارجه آمریکا: تاریخچه‌یی کوتاه از تروریسم رژیم ایران

روز پنجشنبه ۱۴تیر ماه دفتر ضدتروریسم وزارت‌خارجه آمریکا لیست و جدول شماری از اقدامات تروریستی حکومتی آخوندی در کشورهای اروپایی را منتشر کرد. در این لیست موارد متنوعی از فعالیتهای تروریستی رژیم آخوندی شامل اقدمات تروریستی یا حمایت و پشتیبانی از این اقدامات بر روی نقشه در کشورهای مختلف سراسر اروپا ردیف شده است. در ابتدای این لیست آمده است رژیم ایران درد و رنج و مرگ برای جهان و مردم خودش به ارمغان آورده است. تنها اروپا ترورها، بمب‌گذاریها و سایر حملات تروریستی تحت حمایت رژیم ایران به تعداد بیشماری از مردم آسیب وارد کرده است. در جدول منتشر شده توسط وزارت‌خارجه آمریکا درباره دستگیری دو تروریست اعزامی رژیم به آلبانی در ۲۲مارس ۲۰۱۸برابر با دوم فروردین ۱۳۹۷ به‌منظور اجرای توطئه تروریستی علیه مجاهدین و همچنین ترور خواهر مجاهد زهرا رجوی شهید بزرگ دفاع از حقوق پناهندگان که همراه با مجاهد خلق علی مرادی توسط تروریستهای اعزامی رژیم به ترکیه در حمله تروریستهای رژیم در۲۰فوریه ۱۹۹۶برابر با اول اسفند ۱۳۷۴در استانبول به‌شهادت رسید، چنین آمده است:

مکان تیرانا در آلبانی دو عامل رژیم ایران با اتهام تروریست توسط مقامهای آلبانی دستگیر شدند. زمان ۲۲مارس ۲۰۱۸

مکان استانبول در ترکیه: عوامل رژیم ایران یک عضو شورای ملی مقاومت ایران را ترور کردند. زمان ۲۰فوریه ۱۹۹۶

 

مطالب مرتبط

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات