728 x 90

آمریکا سیستم ضد موشکی در عراق مستقر می‌کند

موشک پاتریوت
موشک پاتریوت

مقام‌های پنتاگون به فاکس‌ نیوز گفتند آمریکا در واکنش به حمله موشکی رژیم ایران در عراق اقدام به استقرار سیستم ضدموشکی در این کشور خواهد کرد. این تصمیم بعد از شلیک موشکی رژیم ایران به پایگاه عین‌الاسد در عراق در روز ۸ژانویه ۲۰۲۰- ۱۸دی ۹۸ اتخاذ شده است.

یک مقام بلندپایه پنتاگون به فاکس‌ نیوز گفت ما معتقدیم حمله موشکی از جانب رژیم ایران «غیرمحتمل» است. ولی با این وجود استقرار سیستم ضدموشکی در عراق ضروری است.

 

در همین حال ژنرال الکسیوس گرینکویچ جانشین فرمانده ائتلاف در عراق و سوریه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون بر ادامه حضور نظامیان آمریکا در عراق تأکید کرد.

کاخ‌سفید نیز اعلام کرد: دونالد ترامپ و رئیس‌جمهور عراق در دیداری در داووس سوئیس در مورد ضرورت استمرار حضور نظامی آمریکا در عراق موافقت کردند.

 

آمریکا به جانشین پاسدار قاسم سلیمانی هشدار داد.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا درباره ایران گفت:‌اگر قاآنی جانشین قاسم سلیمانی کشتن آمریکایی‌ها را دنبال کند، به سرنوشت قاسم سلیمانی دچار خواهد شد.

هوک افزود: رئیس‌جمهور دونالد ترامپ از سال‌ها پیش تأکید کرده هر حمله‌یی به آمریکایی‌ها یا منافع آمریکا، با واکنش قاطع مواجه خواهد شد. همان‌طور که در ۲ژانویه گذشته در مورد قاسم سلیمانی مشاهده کردید».

 

دونالد ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در داووس گفت:‌ افراد ما بر اثر بمبهای کنارجاده‌یی دست و پای خود را از دست می‌دادند. من کسانی را دیده‌ام که به‌طور بسیار وحشتناکی در آن منطقه مجروح شده‌اند. در بسیاری موارد آن بمبها توسط قاسم سلیمانی کار گذاشته شده بودند. او دیگر وجود ندارد.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از این کنفرانس مطبوعاتی در مورد شهردار رودی جولیانی گفت:

رودی جولیانی شخصیتی واقعاً عالی است، او یک جنگنده عالی و بهترین شهردار در تاریخ نیویورک با فاصله زیاد از بقیه است. او مشکل جرایم در نیویورک را حل و فصل کرد و فردی بسیار ذیصلاح است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات