728 x 90

آمریکا ترفند رژیم در استفاده از آمبولانس‌ها برای سرکوب اعتراضات را منزجرکننده خواند

وزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲ آذرماه ترفند رژیم در استفاده از آمبولانس‌ها برای سرکوب اعتراضات در ایران را منزجرکننده توصیف کرد و این اقدام را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا آمده است: از گزارشهای دریافتی از ایران مبنی‌بر سوءاستفاده مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی از آمبولانس‌ها برای بازداشت معترضان و هم‌چنین انتقال نیروهای حکومتی برای سرکوب اعتراضات و نیز تداوم بازداشت معترضان مجروح و آسیب‌دیده که نیازمند مداوای پزشکی‌اند، انزجار خود را ابراز می‌کند.

ند پرایس در واکنش به این عمل رژیم گفت: جای شگفتی نیست که مردم ایران در اعتراض به نقض آشکار حقوق انسانی خود به‌پا خاسته‌اند.

وی افزود: این رویه نشان می‌دهد که رهبری ایران تا چه اندازه از مردم خود می‌ترسد و تا چه حد برای سرکوب مخالفان به‌دست مردم ایران تلاش خواهد کرد.

در بیانیه هم‌چنین آمده است: ما با اعضای جامعه پزشکی ایران که بارها سوءاستفاده مقامات و مسئولان از خدمات درمانی به‌عنوان بخشی از سرکوب خشونت‌بار معترضان مسالمت‌جو را محکوم کرده‌اند، موافق و همراه هستیم.

این در حالی است که روز هشتم مهرماه حدود ۲۰۰۰پزشک ایرانی در بیانیه‌یی خواستار توقف استفاده از تجهیزات و نشانهای پزشکی برای اهداف امنیتی و نظامی شده بودند.

وزارت‌خارجه آمریکا تأکید کرده است: دنیا نظاره‌گر ایران است. استفاده از آمبولانس و خدمات پزشکی برای سرکوب معترضان مسالمت‌جو یکی از بسیار اقدامات دهشتناکی است که آشکار کننده رفتار رژیم است. نقض حقوق‌بشری که از سوی حکومت [جمهوری اسلامی] به مردم ایران تحمیل می‌شود نباید بدون عواقب بماند.

هم‌چنین در بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا آمده است: واشنگتن به‌همراه شرکای خود در تلاش است تا به‌سرعت از طریق اقدامات یک‌جانبه و چند جانبه از جمله سازمان ملل، ایران را برای استفاده از خشونت علیه مردم خود، به‌ویژه زنان و دختران، در جریان سرکوب وحشیانه معترضان مسالمت‌جو پاسخگو کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3e9c187f-e708-41e8-8f24-0dc1a5e08973"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات